Koltuk Kaplama: Döşemelik Kumaşlar ve Desenler Online Alışverişte

Koltuk Kaplama Kumaşları Galeri

Salon ve oturma odalarının vazgeçilmez eşyası koltuklar dekorasyonda önemli rol oynar. Odanın havasını değiştiren ve tarzınızı konuşturan bu eşyalar genelde takım olarak tercih ediliyor. Hatıralara önem veren bir yapınız varsa eskiyen ürünlerinizi değiştirmek yerine koltuk kaplama kumaşları ile yepyeni bir görünüm verebilirsiniz. Bu şekilde hem hatıralarınızı hem de bütçenizi korumuş olursunuz. Birbirinden şık ve göz alıcı döşemelik kumaşlar arasından zevkinize uygun modeli seçerken eşyalarla uyumunu düşünmeye özen göstermelisiniz.

Koltuk Kaplama Kumaşların Özellikleri

Sıkıldığınız veya aldığınızdan beri içinize sinmeyen eşyalarınıza yepyeni bir görünüm verebilirsiniz. Öncelikle koltuk kaplama konusunda uzmanlaşmış bir firma bulmanız gerekiyor. İşçiliği kötü kaplamalar ucuz ve basit bir görünüm verebilir. Sonrası ise kumaş seçimi olacaktır. Eğer çocuğunuz varsa bunu göz önünde bulundurarak kolay silinebilir kumaşlar seçmelisiniz. Kumaşların daha mat ve koyu renklerde olması sizin için avantaj olacaktır. Modeliniz klasik çizgiler taşıyor ise kadife veya kadife görünümlü kumaşlar tercih etmelisiniz. Bu kumaşların dokusundaki parlak renk klasik görünüme yakışacaktır. İş yorgunluğunu atabileceğiniz rahat bir koltuk için süet veya koton kumaşlar tercih etmelisiniz. Yumuşak dokuları ile dinlenmenize yardımcı olacak bu tarz kumaşların çoğu silinebilir özelliğe sahiptir. Koltuk temizliği konusunda çok hassas davranıyorsanız minderlerini fermuarlı kaplatmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle içinize sinmeyen durumlarda çamaşır makinesinde kolayca yıkayabilirsiniz. Deri kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız fiyat konusunda artış yaşanabilir. Deri kumaşlar silinebilir olması yönüyle tercih edilebilir, ama sıcak havalarda kullanım açısından çok tercih edilmiyor. Anti bakteriyel kumaşlardan tercih etmeye özen göstermeyi unutmamalı ve bunu satıcınıza mutlaka danışmalısınız. Zamanın çoğunu koltuk üzerinde geçiren bebek veya çocuklar başta olmak üzere bütün aile bireyleri için bu önemli bir konudur. Kumaş aralarına yerleşen bakteriler görünmeseler bile yayılabildikleri için kumaşın kalitesinde seçici olmalısınız. Takımınıza farklı renklerden oluşan kumaşlar seçebilirsiniz. Bu yılın modasına uyum sağlayacak bu fikir daha çok berjer takımlarının aynı üçlü ve ikili takımların farklı olmasıyla tercih ediliyor. Odanızın genişliğini hesaba katarak desen konusunda dikkatli olmalısınız. İri desenlere sahip modeller odayı boğabilir. Tek renk ve açık tonda kumaşlar ile ferah ve aydınlık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Döşemelik Kumaşların Fiyatları

Koltuk kaplama işinde firma ve kumaş seçiminde içiniz rahat ise fiyat konusunda araştırma yapabilirsiniz. Bu konuda beğendiğiniz kumaşları farklı mağazalara sorarak fikir edinebilirsiniz. İnternet sitelerinden yapacağınız araştırmalarda size yardımcı olacaktır. Özellikle online döşemelik kumaş satan firmalarla irtibata geçebilirsiniz. Yeni bir takım almak yerine kaplama kumaşı satın almak daha ucuza mal olacaktır. Böylece bütçenizi korumuş olurken atmaya kıyamadığınız ürünlerinizi misafir etmeye devam edersiniz. İstediğiniz model ve renk konusunda birbirinden şık koleksiyonlara sahip firmalar alıcılarını mutlu ediyor. Her sene değişen dekorasyon modasını az masraf ve küçük dokunuşlarla takip edebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Koton
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları