Knight Online: Yeni Oyuncu Rehberi, World Map ve Merak Ettikleriniz

Knight Online: Yeni Oyuncu Rehberi, World Map ve Merak Ettikleriniz Galeri

Günümüz oyun dünyasında online oyunlar geniş bir yer kaplamakta. Online oyunlar son dönemlerde büyük bir çıkış yaşadı. Bunun en büyük sebeplerinden biri MMORPG denen karakter geliştirilen oyunların piyasaya çıkmasıdır. Peki nedir bu mmorpg oyunlar? Günümüzde oyun meraklılarının en çok oynadığı ve en çok para yatırdığı online oyunlardır. Mmorpg oyunlar bir karakter seçerek üstten görünümlü kamerayla oynanan deneyim kazanma amaçlı oyunlardır. Bu oyunlar bir tutku haline geldi ve kendini çok kaptıranlar kendini seçtiği karakterin yerine koyup uygunsuz hareketlerde bulundu. Peki bu oyunların bir eğlenceden çok bir hırs haline gelmesinin sebebi ne? Bu sorunun cevabı aslında kendimizde var. Bu oyunlar internet üzerinden dünyadaki bütün insanlarla birlikte oynanabildiği için bizde bir hırsa sebebiyet veriyor. Hatta bu hır öyle bir hal aldı ki iki gün boyunca bilgisayarın başından kalkmayan bir genç bir kan pıhtısının beynine gitmesi sonucu hayatını kaybetti. Mmorpg oyunların geçmişine bakarsak bir çok oyun görürüz fakat bazıları çok dikkat çekiyor. Silkroad, Knight, World of Warcraft gibi oyunlar dünyada en çok oynanan MMORPG oyunlara örnektir. Knight online hakkındaki bilgileri makalenin devamında bulabilirsiniz.

Knight Online Yeni Oyuncu Rehberi

Knight Online Yeni Oyuncu Rehberi

Oyuna "Elmorad" ve "Karus" adında insanlara ve orclara benzeyen iki ırkımız var. İlk olarak elmorad ırkından başlayalım ne de olsa bize daha çok benziyorlar. El Morad Barbarian: Bildiğimiz barbar olan bu karakteri warrior yapmakta yarar var. Male El Moradian: Erkek elmorad'dır. Çok yetenekli olduğu için mage, priest, warrior ve rogue gibi her türlü işi yapabilir. Female El Moradian: Bu da dişi elmorad. Bu da erkekleri gibi çok yetenekli olduğu için her işi yapabilir. Karus: Arch Tuarek: İnsanların barbarlarına denk olan bu karakter sadece warrior olabiliyor ve yüksek str ve health ile oyuna başlıyor. Tuarek: Bu karakter rogue ya da priest olabiliyor. Wrinkle Tuarek: Bu karakter ise oyunların olmazsa olmazını oluşturan büyücü konumunda yer alıyor. Sadece büyücü labilen bu karakter yüksek mana ile oyuna başlıyor. Puri Tuarek: Karusların tek dişisi olan bu karakter güzelliğinin yanı sıra yüksek str ve intleriyle çok işe yarıyorlar. Aynı zamanda sadece priest olabiliyorlar. Meslekler: Oyunda 4 ana meslek olmasına rağmen bunların alt dalları olarak bir çok meslek mevcut. Warrior: Namı değer savaşçı daggerlar ve stafflar hariç bütün silahları kullanabiliyor. Priest: Bu kişiler genelde destek amaçlı olarak oyunda yer alıyor. Ancak 60 levelde paladine dönüşüp çok üçlü olabilirler. Mage: Oyunun büyücüleridir düşük hpsine rağmen yüksek damage gücü sayesinde alan savaşlarında üstünlük kurarlar. Rogue: Oyunun ninjaları denebilir yüksek hızları sayesinde çok seri vuruşlar yapabilir. Ücretsiz olarak hemen üye olup oyuna başlamak için tek yapmanız gereken, Gamesultan platformunda bir hesap açmak. Gamesultan hem ücretsiz hem de birkaç kısa adımdan oluşan üyelik sistemi sayesinde oyunculara en iyi oyun deneyimini yaşamaları için hizmet veriyor.

Knight Online Map ve Merak ettikleriniz

Knight online'nın içinde barındırdığı yüzlerce mapleri oyuncuları çok farklı heyecanlara sürüklüyor. Bu haritaların çok geniş olması da dikkat çekiyor. Herkesin merak ettiği üzere oyunun tamamına yakını ücretsiz oynanabiliyor. Tabi bazı özel bölümlere ve itemlere erişmek için belli bir bedel ödemeniz gerekiyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları