Knight Online World: Karakter, Sınıf Seçimleri ve Yeni Oyuncu Rehberi!

Knight Online World: Karakter, Sınıf Seçimleri ve Yeni Oyuncu Rehberi! Galeri

Knight Online World tüm dünya tarafından benimsenen ve oynanan bir MMORPG oyunudur. Özellikle son yıllarda popülaritesi oldukça artan oyun her kesimden insan tarafından tercih ediliyor ve oynanıyor. Oyun El Morad ile Karus'ların destansı mücadelesi üzerine kurulu ve aralarındaki amansız savaşı anlatıyor. Sizde oyundaki yerinizi belirleyerek ırkınızı bir adım öne taşımak için Knight Online'a ücretsiz olarak hemen şimdi kayıt olabilir ve bu maceranın tadını çıkarabilirsiniz.

Karakterler ve Özellikler

Karakterler ve Özellikler

Knight Online World oyununda belirttiğimiz gibi iki ırk var. Bu iki ırk da kendi aralarında dört ana karakterden oluşuyor. Bunlar; warrior, rogue, mage ve priest. Warriorlar yani savaşçılar yakın dovüş savaşlarında iyidirler, hatta mükemmeldirler. Yüksek hp (can) ve defansa sahiptirler. Atakları da bir o kadar güçlüdür. Sürekli vuruş güçleri vardır. Combo yapabilirler fakat kısıtlıdır. Oyundaki güçlü yaratıkları (boss gibi) öldürmek için en çok ihtiyaç duyulan karakterlerdendir. Ayrıca cz (savaş alanı)'de okçu kulelerine tank olarak ırkının karşı ırkın town (bölge)'una girmesini sağlayabilirler. İkinci karakterimiz olan rogueler ise gizli ve hızlı suikastçilerdir. Kullanılması bilindiği takdirde oyundaki en iyi karakterlerden biri haline gelirler. Rogueler asasin (bıçakçı) ve archer (okçu) olmak üzere iki sınıfa ayrılıyor. Roguelerin en büyük özelliği stealth yani gizlilik. Bu skilleri sayesinde düşmana sessizce yaklaşabilirler. Diğer bir özellikleri ise minör skili. Bu skill sayesinde ise 100 mp karşılığında çok seri bir şekilde 60 hp alırlar. Roguelerin skilleri çok mp yemediği için her rogue minör yapar. Buda onları güçlü kılar. Ayrıca okçuysanız uzaktan düşmanınız size hiç yaklaşamadan işini bitirebilirsiniz. Oyundaki diğer bir sınıf ise priest. Priestler genel itibariyle takım arkadaşları için yaratılmış karakterlerdir. Onları canlandırabilir, canını ve defansını artırabilir, debuf gibi birçok şeyden kurtarabilirler. Ayrıca priesler savaşta karşı tarafa debuf atarak onları zayıflatabilirler. Birde atacker priestler var. Bu priestlerin ise güçlü zırhlar giyemediği için defansları yok denecek kadar azdır. Fakat atakları oldukça kuvvetli olduğu için bu açığı kapatırlar. Ayrıca oluşturulan partilerin olmazsa olmaz karakterlerindendir. Knight Online World oyunundaki son sınıf ise mage, yani büyücüler. Büyücülerin alan büyüleri oldukça etkilidir. Bu büyü sayesinde belli bir alandaki tüm yaratıklara saldırı yapabilirler. Ayrıca teleport yeteneklerine sahiptirler. Fakat defansları oldukça zayıftır. Bu yüzden güçlü zırhlar giymelidirler. Eğer güçlü zırhlar giyerlerse de atakları zayıflayacaktır. Fakat bu açığı defansları kapatacaktır.

Yeni Oyuncu Rehberi ve Kayıt

Oyuna ücretsiz üye olmak için öncelikle Gamesultan sitesini ziyaret etmelisiniz. Buradan bir Gamesultan hesabı açtıktan sonra oyuna direkt giriş yapabilirsiniz. Bu oyuna yeni başlayan biri öncelikle hangi server'da oynayacağına karar vermelidir. Daha sonra seçtiği server'a girerek ırkını belirlemelidir. Irk olarak el morad ya da karus'u seçtikten sonra karakterini oluşturabilir. Karakterinizi oluşturup oluşturduğunuz karaktere isim verdikten sonra start tuşuna basarak oyunu başlatabilirsiniz. Oyuna humanların ve karusların ortak kalesi olan Moradon'da başlıyacaksınız. Belli bir levele kadar burada kasılabilir ve ticaret yapabilirsiniz. Daha sonra ışınlanma kapısından kendi ırkınızın kalenize gidebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları