Klaket Davetiye: Düğün Davetiye Kampanyaları Artık Online Alışverişte!

Klaket davetiye Galeri

Hayatınızın aşkını buldunuz ve evlenmeye karar verdiniz. Nikâh günü aldınız ve yapacağınız düğünün hazırlıklarını yapmaya başladınız. Gelinlik damatlık düğün gelin arabası, fotoğrafçı ve kameraman derken bu yorucu ama bir o kadar da keyifli işleri tamamladınız ve düğüne az bir zaman kaldı. Şimdi de sırada aylardır hazırlığını yaptığınız hayalinizdeki düğüne sevdiklerinizi davet etmeye geldi. Düğün hazırlıkları sırasında keyifle yapılan işlerden biri düğün davetiyelerini hazırlamak ve göndermektir. Klasik davetiyeler genelde bir karttan oluşur. Bu kartın üzerinde gelin ve damadın isimleri, klasik bir davet mesajı, anne babaların isimleri ve düğün tarihi yer alır. Ancak günümüzde evlenen genç çiftler bu klasik kartlar yerine daha farklı şekillerde tasarlanmış ve üzerinde değişik notlar bulunan davet kartlarını tercih etmektedirler. Son zamanlarda en çok dikkat çekici olan ve özellikle gençler tarafından en çok tercih edilen model klaket davetiyelerdir.

Çok Beğenilen Klaket Davetiyelerin Özellikleri

Çok Beğenilen Klaket Davetiyelerin Özellikleri

Klaket bilindiği gibi film çekimlerinde kullanılan, sahneleri birbirinden ayırt etmeye yarayan açılıp kapanan tahta bir üründür. Sahne çekimi başlarken, üzerinde sahnenin ismi ve numarası yazılı olan klaket kameranın önüne getirilir ve ardından çekime başlanır. Hayatlarını birleştirmeye karar veren gençler de evliliklerini sonsuza kadar sürecek bir film gibi görürler. Bu yüzden bu filmin başlangıcında davetlilere klaket davetiye göndermeyi tercih etmektedirler. Bu farklı tasarlanmış kartın üst kısmında açılıp kapanabilen bir bölme bulunmaktadır. Bu bölmenin üzerinde arzu edilen şekilde bir not yazılabilir. Kartın üzerinde de, başroller adı altında gelin ve damadın isimleri, yapımcılar adı altında da anne ve babaların isimleri yer almaktadır. En aşağıda da düğünün yapılacağı yer ve tarihi yer alır. Bir zarfın içine konulur ve zarfın üzerine davetlinin ismi yazılarak gönderilir. Daha farklı bir tarz yaratmak isteyenler kartın üzerine değişik notlar veya esprili bir şekilde yazılmış bir davet notu da ekleyebilir. Hatta arzu edilirse kartların üzerine çiftlerin beraber çekilmiş resimleri de basılabilir. Klaket davetiye kadar orijinal bir fikir isteniyorsa gelinlik ve damatlık şeklinde basılmış kartlar da tercih edilebilir. Damatlık şeklinde tasarlanmış zarfın içinde gelinlik şekli verilmiş beyaz bir kart yer alır. Beyaz kartın üzerinde de düğün yeri ve tarihi, çiftlerin isimleri ve anne babaların isimleri yazılmaktadır. Zarf genelde siyah renkte olmaktadır ancak gümüş renkte tasarlanmış olanları da mevcuttur. Gelinlik şeklindeki kartın ise beyaz renkte olanı her zaman daha çok tercih ediliyor.

Farklı Davetiye Seçenekleri Online Alışverişte

Eskiden düğün davetiyeleri için haftalar öncesinden seçim yapmak ve sipariş vermek gerekiyordu. Ancak internet sayesinde evden çıkmaya bile gerek kalmadan değişik modellere bakmak ve sipariş vermek oldukça kolaylaştı. Online sipariş alan birçok site bulunmaktadır. İstenilen modelle karar verdikten sonra üzerine yazılacak olan yazılar belirlenir ve sipariş tamamlanır. Sipariş, tamamlandıktan sonra birkaç gün gibi kısa bir zamanda eve gönderilmektedir. Üstelik bu sitelerde sadece düğün değil, nişan, sünnet düğünü ya da doğum günlerine özel yapılmış davet kartları da hazırlatabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları