Kitap Dünyası: Yeni Çıkanlar ve En Çok Satanlarda Online İndirimler

Kitap Dünyası'nda her türlü kitabı bulabilirsiniz Galeri

Annelerin çocuklarla olan iletişimi ne kadar iyi olursa çocuklar o kadar eğitimli olur. Anneler çocuklarının hayal dünyasını, dünyaya bakış açılarını geliştirmek, değiştirmek için çabalarlar. Bu çabalardan bir tanesi de onlara kitap okumaktır. Çocukların okumayı sevmelerinde ailelerine büyük iş düşer. Onlar kendi evlerinde çocukları için vakit ayırarak okuma saatleri düzenlerlerse çocukların hayal dünyaları gelişir. En azından annesini, babasını örnek alan çocukta okuma sevgisi oluşur ve bu sevgi giderek alışkanlık halini alır. Okul dönemi gelince okula başlayan çocuklar da okuma alışkanlığı olmayan diğer çocuklara göre daha başarılı olurlar. Kendini en güzel şekilde ifade edebilmek için belleğindeki kelime sayısının hayli fazla olması gerekir. Bu kelime sayısının artması için yapılan iş okumaktır. Okuyan insan konuşurken farklı sesler çıkarmaz ve kelimeler ağzından akıcı bir şekilde dökülür. Kitap Dünyası okumayı sevenler için yeni çıkan yayınları ve en çok satanları indirimlerle hizmetinize sunmaktadır.

Okumanın İnsan Hayatına Faydaları Saymakla Bitmez

Bilgi edinmenin iki yolu vardır. Birincisi başkalarının anlattıklarını dinlemek, ikincisi ise okumak, araştırma yapmaktır. Öğrendiklerimizin yaklaşık yüzde yetmişini okuyarak öğreniriz. Okuyan kişinin kelime hazinesi geliştiği, arttığı için kendini ifade etme gücü de artar. Anlatmak istediği şeyi etkileyici bir tarzda anlatarak kendisini çevresindeki insanlara sevdirir. Ayrıca okuduğu için ufku genişleyen insanlar çevresindeki sorunlara farklı açılardan bakarak çeşitli çözüm yolları üretirler. Bir toplumun gelişmişlik seviyesi okuma oranına bağlıdır. Gelişmiş ülkelerde insanlar kendilerine okuma saatleri planlamışlardır. Bunun yanında metrolarda, otobüslerde, trenlerde seyahat ederken geçirdikleri boş vakitleri değerlendirmek için dergi, gazete gibi şeyler okurlar. Ülkemizde ise okuma oranı gelişmiş ülkelere göre biraz daha azdır. Bu oranı artırmak için halkı bilinçlendirmek gerekir. Akşam aileler bir araya geldiklerinde televizyon izlemek yerine belirledikleri saatler arasında okuma etkinliği düzenleyerek çocuklarına bu alışkanlığı kazandırmaları gerekir. Okuma alışkanlığı kazanan çocuk okuldaki derslerinde daha başarılı olur ve arkadaşlarının yanında liderlik pozisyonu alır. İnsanlar birbirlerine çeşitli özel günlerinde hediye alırlar. Eğer arkadaşınız okumayı çok seviyorsa ona Kitap Dünyası'ndan en güzel eserleri alabilirsiniz.

Kitap Dünyası Uygun İndirimlerle Hizmetinizde

Sevdiklerinizi sevindirmek için onlara birbirinden güzel hediyeler alabilirsiniz. Bu hediyelerin arasında kitap alma fikri de vardır. Arkadaşınız okumayı çok seviyorsa ve takip ettiği bir yazar var ise o yazarın yeni çıkan eserini o almadan siz alıp ona hediye ederseniz arkadaşınıza çok güzel bir sürpriz yapmış olursunuz. Bu sürprizi yapmak için interneti kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapan Kitap Dünyası türlü eseri bünyesinde bulundurup satışa sunmaktadır. Üstelik revaçta olan, en çok satılan eserlerin hangileri olduğunu bu siteden takip edebilir, merak ettikleriniz hakkında bilgi edinebilir ve satın alabilirsiniz. Piyasadan daha uygun fiyata, uygun indirimlerle alabileceğiniz bu eserler bir tıkla kapınıza kadar kargo ile gönderilir. Yazarların en son çıkan kitaplarına sahip olmak için bu siteyi ziyaret edin.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları