Kışlık Ayakkabı: Kışlık Ayakkabı Modelleri ve Mağazaları

Kışlık Ayakkabı: Kışlık Ayakkabı Modelleri ve Mağazaları Galeri

Kış mevsimi, yoğun kar yağışı ve yağmuruyla, rüzgarlı soğuk havasıyla diğer aylara göre oldukça zorlayıcı bir dönemdir. Bu aylarda diğer mevsimlere nazaran daha sıkı giyinmek gerekir. Aksi takdirde havadan etkilenerek hasta olmak kaçınılmaz olur. Bu aylarda ayaklarımızı da soğuk havadan ve dış etkenlerden korumak için kışlık ayakkabı kaçınılmazdır. Kapalı ve kalın tabanlı aykkabılar, çizme ve bot kullanımı kış mevsimi için vazgeçilmezdir. Ayrıca karlı ve yağmurlu havalarda mutlaka lastik veya kalın tabanlı ürünler kullanılmalıdır. Bu havalarda süet veya nubuk gibi malzemeden üretilen aksesuarların kullanıldığı kışlık ayakkabılar hem ayakların üşümesine neden olur, hem de ürünün ıslanarak bozulmasına yol açar.

Kışlık Ayakkabı Modelleri

Kışlık Ayakkabı Modelleri

Kış koleksiyonu için hazırlanan modellerden biri burnu kapalı ve kalın tabanlı kışlık ayakkabılardır. Kış aylarında burnu ve arkası kapalı ve daha çok deriden yapılan ayakkabılar üretilmektedir. Bu aylar için hazırlnana süet veya nubuk modeller daha çok akşam abiye kullanımı için ya da gündüz kullanımında kuru havalarda tercih edilmelidir. Ayakkbılarda daha çok siyah veya kahverengi gibi koyu renkler kullanılmakla birlikte son yıllarda gelişen üretimle ve yavaş yavaş halkımızın farklı renklere ilgi duyması üzerine sarı, bordo, gri, bej, ten rengi, beyaz gibi farklı renklerde kışlık ayakkabılar da üretilmektedir. Kışlık ayakkabı koleksiyonunda kapalı ayakkabılar yanında bot, çizme, lastik yağmur çizmeleri yanı sıra, yeni üretilen fakat çok tercih edilen bayanlar için üretilen bootie'ler de bulunmaktadır. Bootie ayakkabı ve bot arası denebilecek kışlık kullanımı kolay bir modeldir.

Kışlık Ayakkabı Mağazaları ve Online Alışveriş

Ülkemiz piyasasında ekonominin gelişmesiyle yerli ve yabancı birçok firma ürün satışı yapmaktadır. Özellikle son yıllarda gelişen teksitil ve dokuma sanayi ile dericilik alanında görülen gelişme sonucunda birçok ayakkabı firması kaliteli ürünler üretmektedir. Ayakkabı firmaları arasında akla gelen ve müşteri memnuniyeti kazanmış markalardan bazıları: Hotiç, Nine West, Kemal Tanca, Desa, Beta, Nursace, Zara, Mango, Koton, Derimod, Beymen, Vakko, İnci, Yeşil Kundura, Kiğılı, Damat, Matraş, Tergan, Bebe, Arow, Polaris gibi markalardır. Bu markaların yanısıra yerli ve yabancı birçok marka ürün satışı yapmaktadır. Tabi ki, her moda ürününde olduğu gibi, kışlık ayakkabı alışverişinde de online fırsatlardan yararlanmak hem en ekonomik hem de en kolay seçenek olacaktır. İnternetten kışlık ayakkabı alırken, özellikle bu alana odaklanan alışveriş sitelerini tercih etmeniz önem taşır. Örneğin Zidaya, özellikle online ayakkabı satışı konusunda uzmanlaşmış bir sitedir. Sadece orjinal ürünlerin en yeni modelleri satmakla kalmayıp, çok avantajlı fiyarlar ve kampanyalarla da müşterisinin yüzünü güldürmekte. Ayrıca Türkiye'de çok tanınan Zizigo, Trendyol veya Markafoni gibi modanın kalbinin attığı online alışveriş sitelerinden de aradığınız ayakkabıyı, gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Kışlık Ayakkabı Alışverişinde Dikkat Edilecek Noktalar

Kış mevsimi zorlayıcı bir mevsim olduğundan ayakkabı alımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle ürünün deri kalitesine mutlaka bakılmalıdır. Ürünün deri yapısı kış mevsimine, soğuğa ve mevsimin zorlayıcı şartlarına dayanacak kalitede olmalıdır. Yine ürün alırken dikişlere ve yapım kalitesine dikkat edilmelidir. Kışlık ayakkabı, bot ve çizmeler diğer mevsim ürünlerine göre daha fiyatlı olduğundan sezon indirimlerini takip etmek yerinde olacaktır. Bu anlmada bir başka seçenek indirim dönemleri olan mevsim sonlarında bir sonraki kış mevsimi için ürün alımıdır. Kış koleksiyonlarında özellikle gündüz kullanımı için üretilen çizme ve botlar genel hatları itibariyle fazla değişmediğinden ana modeller indirim döneminde alınarak bir sonraki döneme kullanılmak üzere saklanabilir. Kışlık ayakkabı modelleri online satış yapan mağazalardan da alınabilir. İnternet üzerinden satış yapan online mağazalar çoğu zaman piyasa fiyatının altında ürün satışı yapmakta ve ücretsiz kargo fırsatları sunmaktadır. Bu mağazalardan ekonomik fiyatlara ürün alımı mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Matraş
  • Tergan
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları