Kıraç Son Albüm: En Yeni Albümünde İndirimli Online Fiyatlar

Kıraç Galeri

Kıraç 17 Haziran 1972 yılında Gaziantep’in Göksun ilçesinde dünyaya geldi. Tam ismi Ali Tufan Kıraç’tır. Babası bir öğretmendi ve babasının görevi nedeniyle on yaşına kadar Gaziantep’te yaşadı. İlkokulu dördüncü sınıfa kadar da bu ilde okudu. Ardından babasının tayini İstanbul’a çıktı ve kalan ilkokul öğrenimini, ortaokul ve lise öğrenimini Hasköy’de tamamladı. Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duyuyordu. Bu ilgiyi fark eden babası sanatçıya ilk desteğini veren bağlama çalan babası oldu. Sanatçı da babası gibi bağlama çalarak müziğe olan ilgisini geliştirmek istedi. Lise çağlarına geldiğinde bu destek sadece babasıyla da sınırlı kalmadı. Okuldaki müzik öğretmeni Refik Köksal, bu genç adamdaki cevheri görmüştü. Sanatçıya kendi gitarını hediye etti ve bu olay sanatçının gitara karşı olan merakını ve ilgisini arttırdı. Liseden sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüne kaydolarak eğitim hayatını burada devam ettirdi. Bu yıllarda hem öğrencilik yapıyor, hem de Harbiye’de Taksim’de, Kadıköy’de barlarda çıkıp şarkı söylüyordu. Ta Liseden bu yana beste çalışmaları yapan sanatçı 1996 yılına gelindiğinde kendini ifade edebileceği bir şans yakalamıştı, TMC Film Müzik Üretim ve Pazarlama A.Ş. ile anlaşmış ve iki yıl sürecek olan albüm çalışmalarına hız vermişti. Kıraç son albümü Derindekiler’e kadar tam 21 albüm çıkarmıştır.

Albümleri ve Sanat Yaşamı

Albümleri ve Sanat Yaşamı

İlk çalışması Deli Düş’ü 1998 yılında TMC’den çıkaran Kıraç, Dağların Kadını, Talihim Yok Bahtım Kara ve Ben Yolumu Bulurum şarkılarına klip çekti. İlk çalışmasında en sevilen ve dikkat çeken şarkısı Talihim Yok Bahtım Kara olmuştur. Sanatçının bu şarkısı ilk çıktığından bu güne kadar geçen sürede müzik severler tarafından klasikleştirilmiştir. Asıl patlamayı 2000 yılında çıkardığı Bir Garip Aşk Bestesi çalışmasıyla elde etti sanatçı. Özellikle Gidiyorum şarkısı ile dikkat çeken Kıraç daha sonra Bir Garip Aşk Bestesi ve Karahisar Kalesi şarkılarına video klip çekti. Kuşkusuz ki bu çalışmasında en fazla dikkat çeken şarkısı Gidiyorum oldu. 2001 yılında Funda Arar ile bir düet albüm yaptılar. Çalışmanın ismi Sevgiliye idi ve sevgililer günü için özel hazırlanmış bir çalışmaydı. Sevgiliye ve Çeşminaz en sevilen klip çekilen iki eser olurken, Çeşminaz kitleler tarafından çok sevildi. Hemen ardından aynı yıl çıkardığı Zaman albümü ile de sevenlerine seslenen sanatçı Endamın Yeter, Gönül, Kan ve Gül, Yıllar Sonra ve Zaman şarkılarına video klip çekti. Bu çalışması da sevenleri tarafından destek gördü. Bunun ardından bir başka kulvara daha girdi. Dizi filmler için jenerik müzikler hazırladı ve bu çalışmaları da dizilere ayrı bir renk kattı. Zerda dizi filmine bestelediği eserler müzik marketlerde yerini aldı ve çok sattı. Bir İstanbul Masalı, Binbir Gece, Aliye, Beyaz Gelincik gibi dizi filmlere de jenerikler hazırlayan sanatçı aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübünün 100. yılı için bir marş besteledi. 2010 yılında Türk Milli Basketbol takımı için yaptığı Show Zamanı isimli albümünün ardından 2011 yılında Kıraç son albümü Derindekiler’i çıkardı. Bu çalışması ile birlikte toplam 22 albüm çalışması bulunan sanatçı 2005 yılında Beyaz İnci Televizyon Ödüllerinde En İyi Müzik ödülünü kazandı.

Online İndirimler ve Fırsat Avantajları

Ünlü sanatçının tüm albümlerine ve Single’larına tüm müzik marketler aracılığı ile sahip olabileceğiniz gibi idefix online alışveriş mağazasından da sahip olabilirsiniz. İlerleyen teknolojik olanaklar sayesinde günümüzde evinizden alışveriş yapmanız hem güvenli hem de hızlıdır. Zamanınızı raf raf albüm aramakla geçirmez, dilediğiniz ürüne İdefix ve Yeni Çarşım gibi online mağazalarda bir tık ile bulabilirsiniz. Hem zamanınız size kalmış olur hem de güvenli alışverişin keyfini çıkarırsınız.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İNCİ
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları