Kır Çiçekleri: Sevdiklerinize Uygun Fiyatlı Çiçek Sipariş Fırsatları

Sevgiyi Göstermenin En Güzel Yolu Çiçekler Galeri

Çiçekler çok eski zamanlardan beri insanların birbirlerine olan sevgi ve ilgilerini ifade etmelerinin bir yolu olmuştur. Özellikle gül, zambak, orkide gibi daha zor yetişen ve daha pahalı olan türler özel günlerle bütünleşmiş iyi birer hediye seçeneği haline gelmişlerdir. Buna karşılık kır çiçekleri de samimiyetin birer sembolü olmuşlardır. Diğerleri kadar pahalı olmayan ancak güzellik konusunda da onlardan aşağı kalmayan bu güzel hediyelere sevgisinde samimi olan kimse kayıtsız kalamayacaktır.

Kır Çiçeklerinin Çeşitleri Ve Anlamları

Kır Çiçeklerinin Çeşitleri Ve Anlamları

Bu tür bitkiler arasında en bilineni kuşkusuz papatyadır. Yıllardır içtenliğin ve saf sevginin bir göstergesi olarak görülen papatya özellikle bahar aylarında sıklıkla görülmekte ve çevresine neşe saçmaktadır. Karşı tarafa onun hakkında iyi düşünüldüğünü, ona karşı kötü niyet hissedilmediğini anlatmanın en iyi yollarından biri olan papatya bu nedenle bir tür karşılıklı barışı ifade etmektedir. Yine bahar aylarının başında yemyeşil çayırları rengarenk süsleyen anemonlarda kır çiçeklerinden biri olarak sayılabilir. Gençliğin ve canlılığın sembolü olan anemon iyi dilekleri iletmek için hediye edilir. Mevsimi çok kısa sürdüğü için ancak yılın kısıtlı bir zamanında alınabilir. Hüsnüyusuf olarak tanınan ve bahar başlangıcıyla beraber rengarenk açanlar ise dantel gibi süsleriyle dikkat çekerler. Çeşitli aranjmanlara renk katmak için sıklıkla kullanılırlar. Nergisler Mart ayının başlamasıyla birlikte ortaya çıkarlar ve mis gibi güzel kokularıyla tanınırlar. Karşı tarafa ilgi gösterildiğinin bir belirtisi olarak hediye edilen nergisler aynı zamanda saygıyı da ifade ederler. Şebboylar da kır çiçeklerinden oluşan aranjmanların vazgeçilmez unsurlarındandırlar. Taç yapraklarının diğerlerinden farklı dizilimiyle dikkat çeken şebboylar utangaç aşkın ve ilgiyi çekingen bir şekilde göstermenin ifadesi olarak kabul edilmişlerdir. Muhteşem kokuları ve birbirinden güzel renkleriyle sümbül dağlarda yetişen bitkilerdendir. Salkım şeklindeki dolgun ve güzel görünümüyle sümbül, kesildikten sonra uzun süre taze kalma özelliğiyle öne çıkmaktadır ve dostluk sembolü olarak hediye edilir. Bembeyaz ve güzel kokulu şakayık bir hastaya geçmiş olsun dileklerini iletmek için verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. Beyazlığıyla saflığı, temizliği ve iyi niyeti ifade eder. Krizantem ise sonbahar zamanında ortaya çıkan nadir türlerden biridir. Pek çok farklı rengi bulunsa da bunlar arasında en çok tercih edileni beyazdır. Saygıyı, huzuru ve dinginliği sembolize eder.

Sevdiklerinize Hediye Etmek İçin İndirimli Seçenekler Online Alışverişte

Kır çiçekleri diğer türlerin aksine gösterişten uzak ve daha içten anlamlar taşırlar. Bu nedenle birine hediye edildiklerinde maddi değerlerinden çok manevi anlamları akla gelir ve duygusal açıdan çoğu zaman daha etkili olurlar. Sevdiklerinize ve yakınlarınıza göndermek üzere bu tür siparişlerinizde uygun fiyatlardan ve indirimlerden yararlanmak isterseniz online alışverişi tercih edebilirsiniz. Çiçek Sepeti gibi sitelerden ayrıntılarıyla inceleyebildiğiniz aranjmanları seçebilir ve onları internetten alışverişe özel indirimlerle satın alabilirsiniz. Böylece hem evden bile çıkmadan pratik bir şekilde sipariş verebilir, hem yüzlerce çeşit arasından özgürce seçim yapma şansına sahip olabilir, hem de indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Çiçek Sepeti
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları