Kefken Otelleri: İndirimli Fiyatlarla Online Rezervasyon Fırsatları

Kefken Galeri

Kefken; Marmara Bölgesi’nde, Kocaeli ilinin kandıra ilçesine bağlı bir beldedir. Kefken’in çevresi; Cebeci, Çamkonak, Dikili, Kerpe, Doğanlar ve Kurtyeri köyleri ile çevrilidir. Kefken’in 2000 yılı nüfus sayımlarına göre toplam nüfusu 1.520’dir fakat bu oran yaz aylarında 20.000’lere kadar çıkmaktadır. Bölgenin en yüksek kısımları Kefken ile Kandıra arasında bulunan Baba Tepesi’dir. Kış ve sonbahar aylarında Karadeniz iklimi, yaz aylarında ise Marmara ve yer yer Akdeniz iklimi hâkimdir. Yaz aylarında güzel havaların etkisiyle canlanan turizm burada da kendini göstermektedir. Doğanın ve denizin bir arada bulunduğu bölgede Kefken otelleri de turizm açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Kefken Bölgesi Ve Doğal Güzellikleri Hakkında Bilgiler

Kefken İstanbul arası, karayolu ile yaklaşık 167 km uzaklıktadır ve ulaşım süresi 2 saat 45 dakika ile 3 saat arası değişmektedir. Kefken’de Cebeci sahilinin karşı tarafında, yaklaşık 10dk’lık mesafede ise Kefken Adası bulunmaktadır. Burada bulunan Kefken Adası, Cenevizliler’den kalmıştır. Adada kale surları ve yaklaşık 40 civarı su kuyusu bulunmaktadır. Bu kuyuların yağmur sularını biriktirmek amacıyla yapıldığı tahmin edilmektedir. Bölgede anason ile orada yaşayanlar tarafından yabani kavuk olarak adlandırılan bitki türleri kendiliğinden yetişmektedir ve bununla birlikte defne, incir gibi ağaçlara da rastlanmaktadır. Balıkçılığın bir hayli geliştiği ve önemli bir geçim kaynağı olduğu bu bölgede, balıkçılık kooperatifinin sahip olduğu 75 tekne mevcuttur. Balıkçılıkla birlikte sualtı avcılığı da oldukça ilgi görmektedir. Sonbahar mevsiminde; Kofana, Lüfer, Palamut ve Torik gibi balık türleri avlanmaktadır. Kış mevsiminde ise Çinekop, İstavrit, Kalkan, Mezgit, Tekir ve Tırsi türü balıklar bulunmaktadır. Ayrıca Aterna, İskine, İzmarit, Kaya Balığı, Kırlangıç, Levrek, Minekop ve Zarzana gibi ender rastlanan balık türleri de vardır. 30 Kasım 1879 yılında ise Deniz Feneri inşa edilmiştir ve fener yaklaşık olarak 13 ile 17 mil uzaklıktan görülebilmektedir. Kefken, Kandıra ilçesinin en çok gelişen yerleşim yeridir. Turizm bu gelişmede önemli bir etkendir. Kefken çevresinde gezilecek yerler arasında Erim Tepesi ve Pembe Kayalar da yer almaktadır. Erim Tepesi; Kefken yöresinin hemen hemen her yerini görebileceğiniz bir tepedir. Sabahları güneşin doğuşunu, akşamları ise güneşin batışını, gece ise yıldızları denizin manzarası eşliğinde bu tepeden izlemek mümkündür. Pembe Kayalar ise jeolojik yapısıyla sizleri büyüleyebilir. Suyun içinde kaldığı sürede yumuşak yapıda olan kayalar, sudan çıkarıldığında sertleşmektedir. Kayalar bu özelliği nedeniyle, Osmanlı döneminde kesilerek cami yapımlarında kullanılmıştır. Sultanahmet Camii de bunlardan biridir. Bu gibi yerleri gezip keşfederken Kefken otellerinde konaklayabilir, tatilinize devam edebilirsiniz.

Kefken Otelleri Online İndirim Ve Erken Rezervasyon Fırsatları

Kefken Otelleri Online İndirim Ve Erken Rezervasyon Fırsatları

Doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyip, denizin ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler için Kefken hoş bir seçenek olabilir. Yakın şehirlerde yaşayanlar dilerlerse günübirlik, dilerlerse çevredeki konaklama seçeneklerini değerlendirebilirler. Ailenizle veya sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Konaklama seçenekleri ve Kefken otelleri hakkında fikir sahibi olmak için internetten; Gezinomi, Tatil.com, Bavul.com ve Gezisitesi.com sitelerini ziyaret edebilir, online indirim ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezinomi
  • Gezisitesi
  • Bavul.com
  • Tatil.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları