Kedi Kumu: Evcil Hayvan Malzemeleri ve İndirimli Fiyat Online Satışta

butler Galeri

Evinde hayvan beslemeyen biri gerçekten hayvan sevgisinin ne olduğu pek anlayamaz. Onlarla bir arada yaşamayan, onlar için emek vermeyen ve gerçek bir iletişime girmeyenler tarafından evinizde beslediğiniz canlı ile ilgili yapılan eleştirileri pek dikkate almamak gerekir. Çünkü daha önce böyle düşünen ve şiddetle karşı çıkan bir kişi onlarla yaşamaya başladığı anda gerçekten bunun ne demek olduğunu çözer ve keyfini aldığı andan itibaren en koyu hayvan dostlarının arasına adını yazdırır. Evde bir çok hayvan beslenebilir. Evde yaşayanların karakterine, ona ayırılacak vakite göre herşey bu seçimi etkiler ve etkilemelidir de. Çünkü evimize davet ettiğimiz şey bir canlıdır ve temel ihtiyaçlarının yanında sevgi ve ilgiye de gereksinim duyarlar. Kaplumbağa, kuş, tavşan bu listeye giren hayvanlardır. Ancak en çok tercih edilen kuşkusuz kedi ve köpeklerdir. Üzerinde pek düşünülmese de bunun en büyük sebebi iletişimin iki taraflı olmasıdır. Diğer canlıları sevebilir, besleyebiliriz ancak onların bizim hakkımızda ne düşündüğünü pek gözlemleyemeyiz. Ancak bahsettiğimiz bu canlılar ile geçirilen zamanlarda kızgınlıklarını, sevinçlerini ve sevgilerini çok rahat anlayabiliriz.

Bir Kap Mama Ve Biraz İlgiye Karşılık Koşulsuz Sevgi

Bir Kap Mama Ve Biraz İlgiye Karşılık Koşulsuz Sevgi

Köpek beslemek bir tercihtir ancak bu canlı sahibine düşkün olacağı için onunla geçirilecek daha fazla zaman gerekir. Özellikle de tuvalet sorunu için sık sık dışarıya çıkarılmalıdır. Bunun için vaktiniz yok ancak hala evinizde bir dostunuza yer açmak istiyorsanız en mantıklı tercihiniz kediden yana olacaktır. Bu canlılar mekana bağlı hayvanlardır. Dolayısı ile evde yalnız kaldıklarında bunu sorun etmezler. Güven duyduğu bu bölgede kendini oyalayacak bir şeyler bulur ve sizin gelişinizi muhtemelen esneyerek karşılar. Ayrıca yemek konusunda nerde durması gerektiğini bilen hayvanlardır. Sabah ayrılırken tabağına bütün bir torba mamayı bile boşaltsanız o ihtiyacı kadarını yer. Her şeyden önemlisi ise tuvalet alışkanlığında sizleri üzmeyecektir. Onlara özel üretilen kedi kumu sayesinde evinize ilk defa geldiğinde bile onu koyduğunuz yeri keşfettiğinde başka bir yere pisletmeye tenezzül etmeyecektir. Kedi kumu olarak adlandırılan ürünün içinde genelde çeşitli işlemlerden geçen diatomit, sepiolit ve bentonit türü madenler kullanılır. Kilden yapılan, koku giderici özellikli kristal ve topaklanan cinsi olmak üzere bir kaç çeşidi vardır. En uygun fiyatlı olanlar kilden yapılmış olanlardır. Kokuyu tutma özellikleri yoktur ve üç dört günde bir tamamını değiştirmeniz gerekir. Topaklanan kumlar ise ıslandığı yerin topaklanmasını sağlayarak sadece o kısmı atmanıza olanak tanır ve dolayısı ile kumun tamamını değiştirme süreniz uzar. Kristal yapıda olanlar kokuyu ve sıvıyı hapsederek yine kilden olanlara göre daha uzun süre idare edebilirler. Kedinizin kumunu kullanmadığınız tuvaletiniz, korunaklı balkonunuz gibi size uygun bir alana koyabilirsiniz ancak unutmayın ki bu onun özelidir ve çoğu kedi utangaç tuvalet sendromu yaşayabilir. Kedi kumu çok ortalıkta ve görünen bir yerde olduğunda bu sıkıntı yaratabilir. Uzun süre idare eden bir kumdan alsanız bile hem hijyen ve koku için hem de sevgili dostunuzun sağlığı için her gün yaptıklarını temizlemeniz gerekmektedir.

Can Dostlarımızın İhtiyacı Olan Her Şey

Can Dostlarımızın İhtiyacı Olan Her Şey

Tüm evcil hayvanlarınızın ihtiyacı olan malzemeleri internet üzerinden indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Hepsiburada.com web adresinde kedi kumu ve daha bir çok destek ürün oldukça makul fiyatlar ile sizleri bekliyor. Toptanmama.net web sitesinde de kampanyalı özel fiyatlar mevcut. Toptan alışverişlerinizde ekstra indirimler kazanıyorsunuz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Hepsiburada.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları