Kaz Tüyü Mont: En Yeni Modeller, Yıkama ve Bakım Tavsiyeleri

Kaz Tüyü Mont: En Yeni Modeller, Yıkama ve Bakım Tavsiyeleri Galeri

Kış ayları yaklaşıp da, soğuklar kendini iyice hissettirmeye başladığında, hiç şüphesiz hepimiz vücudumuzu dışarıda sıcacık tutacak bir şeylere ihtiyaç duyarız. İşte tam da bu durumlarda kullanılmak için üretilmiş; soğuğa, kara, kışa, yağışa, çamura bana mısın demeyen, rahat oldukları kadar dayanıklılıklarıyla da beğeni toplayan, vücudun ısı dengesini korumaya yarayan bu ürünlerden en çok tercih edilenlerden biri de kaz tüyü montlardır. Bir çok giyim firmasının kış sezonu için hazırladığı; günlük ve şehir kullanımı için tasarladıkları şık ürünleri mağazalarda ve online alışveriş sitelerinde bulmak mümkün. Yine klasik görünümden ziyade daha sportif tercihleri olanlar içinse outdoor firmalarının hazırladıkları onlarca ürün emrimize amade.

Kaz Tüyü Montlarda Yeni Modeller, Markalar

Kaz Tüyü Montlarda Yeni Modeller, Markalar

Bu tarz ürünleri bulabileceğimiz en başarılı ve kaliteli firmalardan biri hiç kuşkusuz ki The North Face’tir. Hem erkek hem kadın kullanımları için tasarladıkları birden fazla modelle; hem her zevke hitap etmeyi, hem de kullanıcılarının kış aylarını sıcak ve konforlu geçirmelerini amaçlamıştır. Başlığı tüylü, HyVent kumaş ile yapılmış, su geçirmeyen ve nefes alabilen, ayarlanabilir manşetlere ve göğüs hizası ile bel bölgesinde birden fazla cebe sahip olan modeli, beyler arasında en çok rağbet gören ürünlerden biri; The Nort Ice Jacket. 550 dolgu kaz tüyüne sahip bu ürün yağışlardan etkilenmediği gibi, sizleri de sımsıcak tutması için tasarlanmış. 600 dolgu kaz tüyüne sahip, şık bir görselliği olan La Paz bayan modeli de oldukça dikkat çekici. Beli tokalı ve kürk kapüşonlu, mühürlü dikişlere sahip Greenland ise, oldukça fazla tercih edilen bir başka mont çeşidi. Tüm bu ürünleri mağazalardan daha uygun fiyatlarla almak için; Everest Outdoor’un internet sitesini ziyaret edebilir, kapıda ödeme gibi kolaylıklardan faydalanarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Yine Aigle firmasına ait Vostok Gold mont ise; Gora-tex malzemesi, içi kaz tüyü, su geçirmeyen ve nefes alabilen yapısıyla dikkat çekici. Fiyatı, göreceli olarak diğer markalardan biraz daha pahalı olan bu Fransız markasının ürünlerine ise Hepsi Burada’dan ulaşmak mümkün. Omni-Shield su geçirmezlik ve Omni-Heat ısı yansıtma sistemleriyle üretilmiş, uygun fiyatlı Carabineer Mountain Liner ise Columbia markasının en çok tercih edilen ürünlerinin başında geliyor. Bu ve benzer ürünleri incelemek ve indirimli fiyatlardan satın almak içinse, Atlas Kamp’ ın online adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Adidas, Nike gibi spor markalarının ürünleri ise hiç de yabana atılır cinsten değiller. Üstelik uygun fiyatlarıyla oldukça da cezbediciler.

Kaz Tüyü Montlar İçin Kullanım, Yıkama ve Bakım Tüyoları

Kaz Tüyü Montlar İçin Kullanım, Yıkama ve Bakım Tüyoları

Aslında bu montlar için en temel bakım önerisi en kolay olanı; dikkat etmek! Neden olarak ise; üzerlerinde oluşacak en küçük çizgi ya da kesik, sürekli olarak tüyleri dışarıya atmaları ve sizi rahatsız etmeleri söylenebilir. Üreticilerin önerdikleri yıkama şekli için, kulağa biraz garip gelse de kısaca şunlar söylenebilir; kuru temizleme yaptırmayacak ve makinede yıkayacaksak; mont ile birlikte kazana tenis topu da koymamız gerekiyor. Bu sayede bir nebze de olsa topaklanmaların önüne geçilebiliyor. Ayrıca, makineden çıktıktan sonra ağır ağır fön makinesiyle kurutmamız ya da güneşe sermemiz de diğer bir önerileri. Kuru temizleme ise her zaman öncelikli tercih edilmesi gereken bir yöntem olarak öne çıkıyor. Olanağınız yoksa, bol su ve özel kaz tüyü şampuanları ile küvetinizde de yıkayabilirsiniz. Tabiki en doğru ve etkili bakım için, üreticilerin hazırladıkları etiketleri düzgün bir şekilde incelemekte ve tavsiyelerine uymakta fayda var.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Columbia
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları