Kartepe Turları: Günübirlik Kayak Turları Online Grup Alışverişinde

Kartepe kayakçılar için gözde bir kayak merkezidir. Galeri

Kartepe, Kocaeli ilimizin en sevilen ilçelerinden biridir. İlçe, yemyeşil doğal yapısı çok beğenilmektedir. İlçe, doğal olarak gelişmiş ormanlarla kaplıdır. Marmara Bölgesi gibi kalabalık bir yörede olmasına rağmen doğal güzelliklerini korumayı başaran ilçe, yükseltileriyle kış aylarında gözde bir kayak merkezi olmaktadır. Samanlı Dağları arasında bulunan bölge, özellikle birkaç sezondur kar sporu konusunda ilgi görmektedir. Bölgede bulunan dinlenme ve konaklama tesislerinde vakit geçirmek ve kayak yapmak mümkündür. İlkbahar ve yaz aylarında ise, doğa yürüyüşleri, avcılık, Sapanca Gölü'nde yüzme gibi faaliyetler için tercih edilebiliir. Kartepe Turları yılın her mevsimi gezi severlerin ilgisini çekmektedir.

Kartepe Turları, Genel Olarak Tur Programları ve Faaliyetler

Kartepe'de her mevsim doğal güzellikler içinde zaman geçirmek mümkündür. Son birkaç sezondur kış aktiviteleri için düzenleme yapılan bölgede her türlü kar etkinlikleri yapılabilir. Bu nedenle, günübirlik Kartepe Turları, hafta sonu ve hafta içi ailecek zevkli vakit geçirmek mümkündür. Bu anlamda birçok tur firmasından yararlanmak mümkündür. İstanbul çıkışlı turlar, genel olarak programa ve destinasyonlara göre sabah 06.00 ile 08.00 arasında başlamaktadır. Sabah kalkışla ekinin tamamlanmasını takiben, tur firması tarafından kalhavltı ile sıcak içecek ikramı yapılmaktadır. Programa göre, kahvaltı özel bir kahvaltı salonunda da alınabilmektedir. Yaklaşık olarak 1 buçuk saat süren yolculuktan sonra Kartepe'ye varılır. Bölgeye giriş yapmadan önce Maşukiye semtinde malzemeler alınarak, kayak sporuna hazırlık yapılır. İlçeye varıldıktan sonra ise uygun rakamlara alınan veya kiralanan malzemelerle zevkli kayak saatleri de başamış olur. İsteğe göre yörede bulunan atvler ve kar araçları kiralanabilir. Telesiyejle çevre yüksekten gözlemlenerek zevkli dakikalar yaşanabilir. Kocaeli Körfezi ve Sapanca Gölü manzarasına karşı kafelerde dinlenerek vakit geçirilebilir. Öğle yemeği için bölgede bulunan ve genellikle sucuk, tavuk ve köfte ekmek ile ayran menüleri alınabilir. Öte yandan, balık lokantalarında menü almak veya mangal yakmak da mümkündür. Tur programları, dönüş yolu dikkat alınarak genellikle 17.00 ile 17.30 arasında toplanarak geri dönüş yoluna geçmektedir.

Rezervasyon, Bilet Alımı Bilgileri ve Online Alım Seçenekleri

Kartepe Turları, özellikle sömestre tatillerinde veya hafta sonlarında çocuklarla gidilebilecek eğlenceli bir tatil seçimidir. Turun günübirlik olması, fazla yorulmadan ve bütçemizi sarsmadan güzel bir gün geçirmemizi sağlayacaktır. Turlar hakkında bilgi almak ve yazılmak için bu alanda hizmet sunan birçok turizm firmasından yararlanmak mümkündür. İstanbul ve çevresinde birçok turizm acentesi bu konuda hizmet sunmaktadır. Acentelere bizzat giderek eğlenceli günübirlik gezi hakkında bilgi almak ve kaydolmak mümkündür. Bu şekilde işlem yapmak yerine internet üzerinden de işlem yapılabilir. Günümüzde sanal dünyanın ilerlemesiyle artık tüm işlemler internet ortamında yapılabilmektedir. Bu şekilde online rezervasyon yaptırmak ve erken rezervasyon imkanlarından yararlanarak ekonomik rakamlara gezi satın almak yerinde olacaktır. Otel.com, Bavul.com, Gezinomi ve Gezisitesi.com gibi turizm sitelerinden son derece uygun rakamlara tur programları alınabilir. Bu şekilde, ailece veya sevdiklerimizle eğlenceli gezilere katılabiliriz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Otel.com
  • Gezisitesi
  • Bavul.com
  • Gezinomi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları