Karma Online: Ücretsiz Online Savaş Oyunu, Katıl ve Cephede Yerini Al

Karma Online: Ücretsiz Online Savaş Oyunu, Katıl ve Cephede Yerini Al Galeri

Karma Online, Joymax tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan birinci şahıs nişancı PC oyunudur. Oyunun resmi sitesi joymax.com/karma/ dır. Oyunu bilgisayarınıza indirmek ve üye olmak tamamen ücretsizdir. Kore'de en çok oynanılan oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun zamanı II. Dünya Savaşı sırasında geçer. Oyundaki birçok mod ile oyuncular hiç sıkılmadan oyunu saatlerce oynayabilirler. Oyunun grafikleri ve karakterleri özel olarak tasarlanmıştır. Oyuncular tarafından Wolf Team ve Crossfire oyunlarına da benzetilebilir.

Karma Online Başlangıç

Oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak için; oyunun resmi sitesine girerek üst menüdeki "Download" butonuna basarak indirebilirsiniz. Oyunu bilgisayarınıza indirmek için üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için; oyunun resmi sitesine girip soldaki alanda "FREE! SING UP" butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Oyunun setupunu kurduktan sonra masaüstüne gelen oyunun simgesine tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna ilk defa giriyorsanız; eğitimleri ve atış talimlerini tamamlamalısınız. Eğitimleri tamamlarken diyalog penceresi içinde çıkan yazılara harfiyen uygulamanız gerekir. Eğitimleri ve atış talimlerini tamamladıktan sonra sunuculardan birini seçin ve ardından istediğiniz bir modu bulup oyuna girebilirsiniz. Oyunda şimdilik toplam üç tane sunucu vardır. Bunlar; International, Europe ve Turkey'dir. Bunların arasından en çok girilen sunucu International'dir.

Genel Bilgiler ve Online Oyun Siteleri

Bu oyunu bedava olarak GameSultan sitesinde oynayabilirsiniz. Oyunda level sistemi yoktur. Bunun yerine rütbe sistemi mevcuttur. Oyunlardan yeteri kadar puan topladığınızda bir üst rütbeye yükselirsiniz. İstediğiniz modda oynama şansına sahipsiniz. Oyunda birçok mod bulunur. Oyuncular bu modlardan istediğine girebilir. En çok rağbet gören mod "Death-Match"dir. Death-Match modunda oyuncular öldükten sonra 5 saniye sonra takımının bölgesinden başlarlar. Oyundaki para birimi "KP" ve "Silk"dir. KP oyunlarda elde ettiğiniz başarıya göre verilen oyun parasıdır. Silk ise reel (gerçek) para ile alınan oyun parasıdır. Bu oyun paraları ile karakter, silah, teçhizat ve nesne alabilirsiniz. Bu aldığınız yeni ögeleri karakterinize üst menüde bulunan "Stok" menüsüne tıklayarak karakterinize ekleyebilirsiniz. Bir klana girerek, klan savaşlarına katılabilirsiniz.

Karma Online Değerlendirmesi

Karma Online oyununun artıları ve eksilerini şöyle sıralayabiliriz:

Karma Online oyununun artı yönleri; II. Dünya Savaşı oyunlarına güzel bir alternatif, Turkey adında bir sunucu mevcut, karakter-silah-teçhizat-nesne gibi ögeleri satın alabiliyoruz, oyunda oyunculara sunulan birçok mod mevcut, hileli oyuncu neredeyse yok, becerilere puan vererek verdiğiniz beceriyi güçlendirebiliyorsunuz, yeterli KP'ye ulaştığımızda silahımızı ve diğer ögeleri değiştirebilme hakkımız var ve bir klana girerek klan savaşlarına katılabiliriz.

Karma Online oyununun eksi yönleri; Silk dediğimiz gerçek para ile alınan oyun parası mevcut ve bazı eşyaları sadece silk ile alabiliyoruz, üst düzey rütbeli oyuncular ile karşılaştığımızda oyunda başarılı olma şansımız azalıyor, oyuncu sayısı az olduğu için sürekli aynı bölümleri oynama ihtimali var, becerileri yüksek olan oyuncular bizden daha hızlı hareket ederek ve daha hızlı ateş ettikleri için onları vurma şansımız çok düşük.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gamesultan
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları