Kara Kitap: Çok Okunanlarda İndirimli Online Alışveriş Fiyatları

Kara Kitap Orhan Pamuk Galeri

Ülkemizin ilk ve tek Nobel Ödüllü yazarı olan Orhan Pamuk, 1952 yılında Nişantaşı İstanbul’da dünyaya geldi. Kültürlü ve zengin bir ailenin çocuğu olarak büyüdü. Robert Kolej’de okurken resim yapmaya başladı ve ressam olmayı istedi. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde mimarlık bölümünde okumaya başladı. Mimar ya da ressam olamayacağına karar vererek okulu yarıda bıraktı. Yazar olmaya karar verdiği için devam mecburiyeti olmayan İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’ne devam etti ve bitirdi. Bir kez evlenip boşanan ve bir kız çocuğu bulunan yazar, ilk kitabı dahil olmak üzere neredeyse tüm romanları için ödüller aldı. Romanları pek çok dile çevrilerek dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlandı. 1990 yılında yayınlanan Kara Kitap isimli romanı, hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok ses getirmiş ve üzerinde çokça konuşulmuştur.

Orhan Pamuk’un Yurtta ve Tüm Dünyada Çok Okunan Eserleri

Orhan Pamuk’un Yurtta ve Tüm Dünyada Çok Okunan Eserleri

Aldığı Nobel Edebiyat Ödülü sayesinde tüm dünyada tanınan ve eserleri sevilerek okunan Orhan Pamuk, ilk kitabı “Karanlık ve Işık” ile Milliyet roman yarışmasında birincilik ödülü kazandı. Daha sonra bu eseri “Cevdet Bey ve Oğulları” adı ile tekrar yayınlandı ve bu kez Orhan Kemal Roman Ödülü’nü aldı. Bir ailenin üç kuşak hayatını anlatan bir dönem romanı olan ve çok beğenilen bu romanla Orhan Pamuk ünlü bir yazar olarak tanındı. 1983 yılında, üç farklı karakterdeki mutsuz kardeşi, bir haftalığına misafir kaldıkları babaannelerinin evinde anlatan “Sessiz Ev” romanı yayınlandı. Yazmayı çok seven ve devam eden yazar, 1985 yılına gelindiğinde bir Osmanlı bilgini ile Venedikli köleyi anlatan romanı “Beyaz Kale”yi yazdı. Daha sonra Amerika’ya giden ve orada çeşitli yazarlık kurslarına katılan yazar, bir avukatın kayıp karısını aramasını anlatan ve aynı zamanda İstanbul hakkında özel bilgiler veren “Kara Kitap'' isimli eserini yayımladı. Fransızca çevirisi bir ödül kazanan bu roman ile Orhan Pamuk’un ünü yurt dışına taştı. Bir kitaptan etkilenmiş ve aklı karışmış bir gencin öyküsünü anlatan “Yeni Hayat” romanı 1994 yılında satışa çıktı. 1998 yılına gelindiğinde İran ve Osmanlı nakkaşlarını anlatan “Benim Adım Kırmızı” isimli eserini yayımladı. 2002 yılına gelindiğinde “Kar” romanı ve hemen ertesi yıl 2003 yılında “İstanbul, Hatıralar ve Şehir” romanları yayınlandı. “Masumiyet Müzesi” kitabı ile birlikte ilk kez bir romandaki objelerle müze oluşturma fikrini ortaya attı ve hayata geçirdi. Ayrıca yazarın “Gizli Yüz” adında bir senaryo bulunmaktadır.

Orhan Pamuk ve Çok Okunan Kitaplar Online Olarak Burada!

Nobel Ödülü de dahil olmak üzere hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok ödülü bulunan ünlü yazar Orhan Pamuk’un Kara Kitap da dahil olmak üzere pek çok romanı bulunmaktadır. ''Kara Kitap''ı kitapçılardan edinmek mümkündür. Ayrıca indirimli satış yapan Kitapyurdu.com ve İdefix.com gibi internet sitelerinden sipariş verilebilir. Ödeme kredi kartı ile peşin ya da taksitle yapılabilir. İyi okumalar!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları