Kar Botu: Markaları, Bayan - Erkek Modeller ve İnternet Alışverişi

Kar Botu: Markaları, Bayan - Erkek Modeller ve İnternet Alışverişi Galeri

Soğuklar geldiğinde, hele bir de kar iyice kendini hissettirmeye başladıysa, şüphesiz ki en fazla rahatsızlık duyduğumuz şey ısınmayan ayaklarımız ve su geçirdiği için ıslak, nemli hissi yaratan ayakkabılarımızdır. Oysa kar botları sadece kayak tatilleri için üretilmiyor. Artık bir çok markanın su geçirmez, nefes alabilir, hatta ısı dengeleme teknolojisiyle üretimiş botlarına aşina sayılırız. Özellikle outdoor markaların bizlerin kullanımına sunduğu, sportif ya da klasik, yüzlerce ürün var. Bu ürünler ki ne kar, kış, buz, çamur, ne de soğuk havada bizleri yarı yolda bırakmayan dayanıklılıkları ve sahip oldukları rahatlıklarıyla, albenilerini arttırmaya her geçen gün daha da fazla devam ediyorlar.

Kar Botu Dendiğinde Akla Gelen Firmalar ve Ürün Çeşitleri

Kar Botu Dendiğinde Akla Gelen Firmalar ve Ürün Çeşitleri

Öncelikle Gora-tex ve Omni-Tech gibi isimlerle adlandırılan su geçirmezlik özelliğinin bu tarz kullanım için düşünülen botlarda mutlak suretle aranması gerekiyor. Sonrasındaysa buzlu, çamurlu ya da engebeli yüzeylerde sağlam tutunurluk sağlayan ve vücut ısısını dengeleyip nefes alabilen ürünlerin tercih edilmesinde fayda olduğunu söylemek mümkün. Bu tarz ürünleri bulunan Salomon, Columbia, Lafuma, Keen, Asolo gibi markalarsa, daima en popüler olan çeşitleri üretmeleri ve satışa sunmalarıyla tanınıyorlar. İleri teknolojiyle donattıkları bu kar botları ne suya, soğuğa ne de ize, çamura yeniliyor. Aksine dayanıklıklarıyla meydan okuyorlar. Üstelik konforlu yapıları da cabası. Bir kaç örnek vermek gerekirse: Bugaboot Omni-Tech; nubuk ve süet deri dış yüzeyini kaplayan su geçirmez teknolojisi ve antibakteriyal iç astarı ile dikkat çeken Columbia botlarından sadece biri. Rahatlık için çıkarılabilir, anatomik ek tabanı, daha fazla sıcaklık için dizayn edilmiş astarı ve ısı koruması için eklenmiş ayak altı yalıtımı ile tam bir kış ürünü. Yine Drifter, Temple, Superfly, Ergo gibi çeşitleriyle birbirinden tarz ve şık ürünleri bize sunan Asolo, bir diğer önemli marka olarak öne çıkıyor. Tüm kış faaliyetlerinde ve kötü hava şartlarında ihtiyacımız olan rahatlığı, sağlamlığı ve nem yönetimini bize sağlayan, 4 milimetrelik çıkıntılı tabanı sayesinde her tür burkulmaya karşı güvenli, kendisine has Zorb iç dikiş tekniğiyle ve Dry teknolojisiyle su geçirmeyen ve nem alışverişini dengede tutan bir ürün olarak da Keen markasına ait Gypsum Mid özellikle dikkat çekiyor. Su geçirmez tek parça deriden üretilmiş sportifliğin yanında şıklığı da sunan, klasik botların görünümündeki Erickson Pct ve Pyrenees de Keen'in en çok tercih edilen kar botları arasında öne çıkıyorlar. Hem yüksek konfor hem de güvenilirlik isteyenler içinse; Ortopedik Sensifit iç tabanıyla ayağın anatomik yapısına uygun şekil alışı ve hem bilek burkulmalarına karşı gereken desteği sağlayan hem de darbelere karşı ayağı koruyan 3D Advanced Chassis sisteme sahip botun markası kesinlikle Salomon. X-Tracks Mid ile bu özelliklerin tamamını bizlere sunuyor. Yine %100 su geçirmez olan ve Ortholite iç taban sistemiyle daha kuru ve sağlıklı bir kullanım sunan Discovery W Gtx de Salomon'un incelenmesi gereken bir ürün çeşidi. Koşu ayakkabısının konforu ve esnekliğiyle, su geçirmeyen ve nefes alabilen ayakkabılar sınıfındaki en hafif modellerden biri olan Wings Sky Gtx ise albenili görsel yapısıyla da ön planda kalmaya devam ediyor. Tüm bu outdoor markaların haricinde kış şartlarına uyumlu ayakkabılar üreten başka firmalar da mevcut tabiki. Timberland, Cat, Harley Davidson gibi markalar da kış kullanımı için oldukça sağlam ve klasik görünümlü, şık botlar üretiyorlar. Yine Adidas, Puma, Nike, Lacoste gibi markalara ait Gore-Tex yani su geçirmeyen kumaşlardan dokunmuş ayakkabılar da bir başka alternatif olarak karşımıza çıkıyorlar.

Kar Botlarının Satıldığı Online Alışveriş Siteleri

Kar Botlarının Satıldığı Online Alışveriş Siteleri

Günümüzde git gide daha da gelişen online alışveriş siteleri sayesinde, aradığımız hemen her şeye zahmetsizce, indirimli fiyatlarla ve taksit, kargo gibi avantajlarla çok kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Bu tarz ürünleri bulabileceğimiz de onlarca adres var. En bilinenlerden bir kaçı olan Sporcum, Kutup Ayısı, Sporena, Zidaya, Zizigo, Everest, Adrenalin ve HepsiBurada' dan tüm ürünleri inceleyip, ihtiyacınıza karşılık gelecek olanı güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Columbia
  • Harley Davidson
  • Sporcum
  • Zidaya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları