Kapıda Ödeme Alışveriş: Kapıda Ödemeli Online Alışveriş Siteleri

kapıda ödeme kolaylığı Galeri

İnternet hayatımızın içine girdiğinden bu yana günlük hayatın zaman alan yüklerinin çoğunu omzumuzdan almış görünüyor. Bankacılık işlemlerini kolayca halletmek, bilet satın almak, tüm gazetelere hızlıca göz gezdirmek, ülkede ve dünyada olan biten gelişmelerden sıcağı sıcağına haberdar olmak bir ekran sayfasının açılma hızına bağlı. Artık giyecek, yiyecek ve diğer alışverişlerimiz için de mağazaları dolaşma derdimiz kalmadı. Sevdiklerimize bol sürprizli hediye seçenekleri elimizin altında. Üstelik online alışverişlerdeki indirim fırsatları da sanal dünyanın sunduğu bir başka avantaj. Dünya kocaman bir pazar yeri. Online olunduğu sürece, okumak, izlemek, iletişim kurmak ve satın almak çok kolay. Bir elektronik kutunun içine sığan bu kadar kalabalık, ne yazık ki güvenlik sorununu da beraberinde getiriyor. Bazı kurallara dikkat etmediğimiz zaman kişisel bilgilerimizin yanlış ellere geçmesi an meselesi. Sadece bu korku yüzünden birçok insan bu müthiş icadın sunduğu kolaylıklardan uzak durabiliyor. Bu korkuyu bilen web siteleri ürünlerini daha cazip hale getirmek için tüketiciye sınırsız seçenek sunuyorlar. Havale ile uğraşmak istemeyen, kredi kartı bilgilerini verme konusunda da çekimser kalan tüketiciye kapıda ödeme alışveriş imkanı bulunuyor.

Kapıda Ödeme Alışveriş Hizmeti Tüketicinin Güven Sorununu Ortadan Kaldırır

Kapıda Ödeme Alışveriş Hizmeti Tüketicinin Güven Sorununu Ortadan Kaldırır

Kapıda ödemenin en büyük kolaylığı tüketicinin üzerindeki yükü alması. Satıcı müşterisinin güven sorununu ortadan kaldırarak tüm sorumluluğu kendi üzerine almış oluyor. Bu ödeme şekli e-ticaret ile uğraşan firmaların işlem gücünü de ciddi oranda arttırmış durumda. Geldiğimiz noktada sanal alışverişin artış hızına bakacak olursak gelecek yıllar içinde neredeyse tüm alışverişlerin internet üzerinden yapılacağını öngörebiliriz. Dokunmadan, denemeden karar vermek, Türk insanını biraz zorlamış olsa da artan iş yükü ve başka sorumluluklar alım satım için harcanan zamandan kısıtlama yapma gereğini doğuruyor. Kapıda ödeme alışverişi konusunda ayak direyen birçok site de birer birer bu sisteme geçmeye başlamış durumda. Bu sistemin diğer avantajlarına gelince. Siparişinizi vermek internet üzerinden ya da telefon ile sadece birkaç dakikanızı alcaktır. Kredi kartı riskini bertaraf ettikten sonra siparişinizi endişe ile bekleme derdiniz de ortadan kalkacaktır. Bu kaygı ancak satıcı üzerinde baskı yaratabilir. Ayrıca ürünü satın almaktan vazgeçme hakkınız daima saklıdır. Kapınıza gelmiş olsa bile iade edebilirsiniz. Böyle bir durumun keyfi olarak yaşanması etik anlayışına sığmaz ancak geçerli bir sebebiniz olduğu sürece iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Müşterinin ödeme seçeneklerini arttırmak ve ticaret hacmini geliştirmek için bulununan bu kolaylığı lojistik firmaları da kullanıyor durumdalar. Ptt kargo, Ups ve Yurtiçi kargo gibi nakliye firmaları postaya verilen ürünlerin ödemesini teslim ettikleri müşteriden tahsil edip kendileri belirli bir komisyon alarak kalanını göndericinin hesabına aktarıyorlar.

Online Alışverişin Sağladığı Kolaylıklardan En Önemlisi

Kapıda ödeme sistemini kullanan birçok internet sitesi mevcut. Bunlar arasında dekoreko.com bulunuyor. Elektronik eşya, ev dekorasyonu, kırtasiye, kitap, giyim ve ayakkabının da dahil olduğu onlarca kategorideki ürünü online alışveriş kolaylığı ile sipariş edebilir ve ödemelerinizi teslimat sırasında kapınızda yapabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Dekoreko
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları