Kamp Çadırları: Çadır ve Kamp Malzemelerinde Online İndirimli Fiyatlar

Kamp Çadırları: Çadır ve Kamp Malzemelerinde Online İndirimli Fiyatlar Galeri

Outdoor sporlara meraklı olabilir ya da sessiz sakin bölgeleri, göl kenarlarını, dağ eteklerini keşfetmeyi, çadırımızı kurup kamp yapmayı seviyor olabiliriz. Belki de festivalden festivale koşup, günler süren eğlenceler içerisinde kendimize ait portatif evimizi de yanımızda gezdiriyoruz. Ülkemizde dağcılık ve trekking tarzı sporlarla uğraşanların haricinde daha yeni yeni popüler olmaya başlayan bir aktivite kampçılık. Gerek doğa yürüyüş ve konaklamalarına olan ilginin artması, gerek dağ geçişlerinin ve tırmanışlarının hem profesyonel hem de amatörler için yaygınlaşması, gerek alet edavatın, ekipmanın eskiye nazaran kolay tedarik edilmesi, gerekse de dalış gibi alternatif sporlar için gidilen ıssız bölgelerdeki konaklama yoksunluğundan dolayı kampçılık günden güne daha da gelişen bir trend olarak dikkatimizi çekiyor. Bu süreç içerisinde ise; basit ve hafif, kullanışlı mutfak ürünlerinden uyku tulumlarına ya da matlara, çatal bıçaktan konaklayacağımız kamp çadırına kadar, sahip olmamız gereken belli başlı birkaç malzeme sayabiliriz.

Kamp Çadırları Çeşitleri, Markaları ve Modelleri

Kamp Çadırları Çeşitleri, Markaları ve Modelleri

Hemen her üründe olduğu gibi kamp çadırlarında da farklı amaçlara hizmet eden profesyonel ya da amatör kullanıma uygun ve tabiki farklı fiyatlarla sunulan bir çok seçenek var. Dünyaca ünlü markaların olduğu gibi ülkemizde üretilen markaların ürünlerine de ulaşmak artık çok kolay. Üç mevsim kullanımına uygun olarak tsarlanmış, su geçirmeyen, dış tentesi ve tabanı kaliteli ürünler çok soğuklarda ya da kötü hava şartlarında kullanmayacaksanız genel anlamda işinizi görecektir. Ferrino, Campus, Trimm, Marmot, Vaude, Salewa, Loap, Igloo, Pinguin, Square ve Husky gibi pek çok markanın bu tarz kullanım için ürettiği tek kişilik, iki kişilik, üç ya da aile boy dediğimiz daha fazla kişi için tasarladıkları ürünler, oldukça popüler. Genel olarak önemli birkaç özellik üzerinde duracak olursak, ilk karar vermeniz gereken şey; kaç kişilik bir ürüne ihtiyacınız olduğu. Kış kullanımı için istemiyorsanız üç mevsimlik, eğer ki kış aylarında da kullanırım diyorsanız, dört mevsimlik bir model almalısınız. Dağ, kanyon geçişleri gibi uzmanlık gerektiren aktivitelerde bulunacaksanız, eksilerle ifade edilen sıcaklıklara ve kar, tipi gibi hava koşullarına maruz kalacaksanız da beş mevsimlik olarak tabir edilen expedition olanlardan almalısınız. Kolay kurulabilir olanları tercih etmek size zaman ve enerji kazandıracaktır. Genellikle çağrazlama tutturulan iki çubuklu modeller bu kolaylığı sağlayan ürünlerdendir. Dış katmanda ise, çadırın kendisinin haricinde bir de koruma örtüsü olması önemlidir. Böylelikle su ve yağışa karşı daha etkili bir koruma sağlar. Popüler markaların ürünleri ileri teknoloji kullanılarak dikildiği için, bu markaları seçmek her zaman daha akıllıcadır. Böylelikle dikişlerde su ya da hava geçişi önlenmiş olur. Tavandaki hava alabilirlik sağlayan bölme ise özellikle sıcak mevsimlerde işinize yarayacaktır. Fileli bir model ise böcek ve haşereleri sizden uzak tutacaktır. Alternatif olarak iç cepleri de olan bir model seçerseniz, eğer ki fazla ve kaybolmasını istemediğiniz eşyalarınız varsa, bu konuda size kolaylık sağlayacaktır.

Kamp Çadırlarında İndirimli Fırsatlar, Kampanyalı Online Siteler

Bu tarz ürünlere uygun fiyatlarla ve bol ürün seçeneği ile ulaşabileceğiniz en önemli adresler tabiki, artık işin uzmanı olmuş; Atlas Kamp, Adrenalin, Kutup Ayısı gibi outdoor firmalara ait sitelerdir. Dönem dönem uyguladıkları kampanyalar, indirimli fiyatlar ve taksit avantajlarıyla dikkat çeken bu adreslere ek olarak Hızlı Al, Hepsi Burada, Yeni Çarşım gibi online marketlerin sağladıkları alternatif ödeme kolaylıklarını da değerlendirebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları