Kamburluk Korsesi: Dik Duruş Korsesi İndirimlerle Online Alışverişte!

Kamurluk Korsesi Vücudu Tam Anlamıyla Sarar Galeri

Kamburluk, eğer doğumsal değilse, sebebi duruş bozuklukları olabilmektedir. Özellikle masa başı işlerle uğraşan kişiler, tüm gün oturuyor olmanın getirdiği bir duruş bozukluğuna sahip olabilmektedirler. Duruş bozukluğu, uzun vadede kalıcı kamburluklara yol açabilmektedir. Bu sebeple, kişiler, kendilerinde duruş bozukluğunu fark ettikleri anda, bu konuda bir adım atmalıdırlar. Kamburluk korsesi, duruş bozukluğunu düzeltmeye yardımcı olan bir destek ürünüdür. Özellikle çocuklarda, duruş bozukluğu yerleşmeden kullanılması önerilen bir üründür.

Kamburluk Birçok Sebep İle Meydana Gelebilir

Yanlış duruş biçimi, yanlış oturma ve yürüme şekilleri, omurgadaki bağların gerilmesine sebep olmaktadır. Bu gerilme sonucunda, omurganın eğiminde olması gerekenden fazla bir artış görülür. Bu tipteki kamburluğa genellikle ağrı eşlik etmemektedir. Buluğ çağında ortaya çıkabilen bu türün ilerlemesinin önüne geçmek için, sırt, karın ve bacakları geliştirecek egzersizler yapılmalıdır. Gençleri etkileyen bu türün haricinde, diğer bir tür de yaşlı kişileri etkilemektedir. Bazı kişilerde, yaşlılık döneminde, kemikler zayıflamaktadır. Omurların birbirlerine baskısı sonucunda, yavaş yavaş kamburluk oluşur. Bu iki tür gelişimsel şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunların haricinde, doğumsal olarak var olan kamburluk ile hastalıklara bağlı olanlar da mevcuttur. Doğumda ortaya çıkan anormalliklerin, cerrahi müdahale ile düzelmesini sağlamak mümkün olabilmektedir. Hastalık halinde ortaya çıkan tür ise Scheuermann adı ile anılmaktadır. Genel olarak kişi ortalama 10 yaşındayken belirti vermeye başlar. Ağrı söz konusu değildir, ancak görüntü olarak bozukluğa sebep olmaktadır. Bu türü, duruş bozukluğundan kaynaklanan türden ayırmak, ancak röntgen çekilmesi ile mümkün olmaktadır. Vakanın durumuna göre, kamburluk korsesi kullanımı ile bir miktar düzelme sağlamak ve ilerlemenin önüne geçmek mümkün olmaktadır.

Duruş Bozukluklarında Kamburluk Korsesi Kullanımı

Kamburluk, sağlığı olduğu kadar psikolojiyi de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple, kamburluk korsesi kullanımı, her geçen gün artmaktadır. Online olarak satın alınma imkanı da olan bu ürünün çeşitleri, kullanan kişilere birçok yararlar sağlamaktadır. Bu ürünler, sırtı tam anlamıyla desteklemektedir. Kullanan kişilerde, belli bir süre sonra, duruş bozukluklarında düzelmeler gerçekleşmektedir. Kamburluk korsesi üzerinde, 10 farklı noktada mıknatıslar bulunmaktadır. Bu mıknatıslar, omurların gerektiği gibi yerlerine oturmasını sağlar. Omurga üzerinde ve bel kısmında var olan ağrıların hafiflemesinde etkili olur. Kamburluk ve duruş bozuklukları konularında kullanılabileceği gibi, kas ezilmelerinde ve spor nedeniyle gerçekleşen incinmelerde de yardımcı olacaktır. Hem hanımlar, hem de beyler tarafından kullanılabilecek olan bu korseler, kıyafet altına takılarak kullanılır. Dışarıdan herhangi bir biçimde fark edilmez. Günlük hayatın akışı içerisinde, her zaman kullanılabilir. Temizliği için çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır. Mutlaka elde yıkanarak, kendi halinde kurumaya bırakılmalıdır. Kamburluk korsesi, gebe hanımlar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca, kalp pili takılmış olan kişilerin kullanması da önerilmemektedir. Online alışveriş sitelerinde, ürünün farklı bedenleri satılmaktadır. Satın alma işlemi yapılmadan önce, kullanacak olan kişinin ölçüleri doğru biçimde alınmalıdır. Birçok internet sitesi, indirimli fiyatlar ve kredi kartına taksit seçenekleri ile bu ürünün satışını yapmaktadır. Özellikle, dik duruş sağlamak amacı ile kullanıldığında, olumlu sonuçlar vermektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları