Kadife Elbise Modelleri: Abiye, Fitilli Son Moda Kadife Elbiseler

Kadife Elbise Modelleri: Abiye, Fitilli Son Moda Kadife Elbiseler Galeri

Şıklık ve güzellikleri ile göz kamaştırmayı isteyen bayanların genel olarak seçimleri geçmişte de günümüzde de aynı olmuştur. İster günlük hayatlarında ister özel davetlerde giyilecek birçok kıyafetin kumaşı kadife olarak tercih edilmektedir. Bu kumaş türünün tercih edilmesindeki en büyük etken yumuşak yapısı ve yoğun renkleri ile çok sade olsa bile çok özel bir görünüm sağlamasıdır.

Kadife Elbise Modellerinin Özellikleri

Kadife Elbise Modellerinin Özellikleri

Yazın gelmesi, söz, nişan, düğün, sünnet ya da özel toplantıların artması ile bayanların "Ne giysem acaba?" düşünceleri başlar. Geçen senelerden kalan kıyafetler ya modası geçtiği, ya herkes tarafından bilindiği ya da eskidiği için tercih edilmezken yeni kıyafet arayışları başlar. Onlarca kumaş, yüzlerce kıyafet, renk ve model arasından herkes kendine en çok yakışanı almayı ister. Ama bunca çeşidin arasından kıyafet seçmek hiç de kolay olmayacaktır. Bunun için ilk başta ne tür bir kumaşla hazırlanmış elbise almak istediğinize karar vermeli ve o kumaş üzerinden tercihlerinize devam etmelisiniz. Hem dayanıklılığı hem de çok şık görünmesi açısından kadife elbiseler çok tercih edilen türlerin başında gelir. Kadifenin kendine özgü gölgeli parıltısı, yoğun renkleri ve ipeksi yumuşaklığı her bayanı kendisine çekmektedir. Kadife elbise modelleri oldukça çeşitli olup genelde diz üzerinde ya da diz boyunda olmaktadırlar. Bu kumaşlar çok esnek yapılı olmadığı için uzun, dar modellerde pek tercih edilmemektedir. Bunun yanında hava geçirmez yapısı sayesinde sıcak tutma özelliği olan bu kumaşlar daha çok kışlık kıyafetlerde tercih edilse de yazlık modellerde de rastlamak mümkün. Kadife elbise modellerinde çeşitliliğin yanı sıra renk çeşitliliği de bulunmaktadır. Önceleri genelde bordo, siyah, yeşil renk bulunan bu kumaşlar günümüzde hemen her renkte bulunmaktadır. Bu kumaşlarla hazırlanmış kıyafetler yapısından dolayı diğer kumaşlara göre ütü tutmaz ya da çok zor tutarlar. Kırışmış olan bu tür kumaşlı kıyafetler buharlı ütü ile ütülendiğinde kırışıklıklarından kurtulduğunu göreceksiniz. Eğer buharlı ütünüz yoksa o zaman kıyafetinizi bir askıya asıp buharlı bir ortamda, örneğin banyoda bekletebilirsiniz. Bu yöntemle de kıyafetinizin kırışıklıklarından kurtulmanız mümkün.

Online Alışveriş Mağazaları

Online Alışveriş Mağazaları

Kadife kumaşlı kıyafetlere hemen hemen her abiye satan mağaza da rastlamak mümkün. Ancak o kadar dolaşmanıza ve aramanıza rağmen hala istediğiniz modeli bulamadıysanız ya da yakınlardaki mağazalardan alıp aynı elbiseyi başkasının üzerinde görmek istemiyorsanız o zaman internetten alışveriş yapabilirsiniz. Ürün çeşitliliği, en son ve en değişik modelli kıyafetlerin yanı sıra ödeme ve alış veriş yapmanın en kolay yolunu siz de keşfedin. Kadife elbiselere rastladığımız bir e-mağaza Gittigidiyor.com. Türkiye`nin her yerine kargo imkanı bulunan siteden online alış veriş yapmak oldukça zevkli ve güvenilir. İnternette bulunan Bonprix.com adlı sitede de aradığınız tarz kıyafet bulunmaktadır. Siteden yapacağınız 100 Lira ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo ve anlaşmalı kredi kartlarına 12 taksit imkanı da sunulmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları