Jant: Çelik, Alüminyum Jant Modelleri İndirimli Online Alışverişte

Örnek Jant-1 Galeri

Otomobillerin insanların kullanımına ilk sunulduklarında amaç, bir yerden bir yere hızlı ve rahat bir şekilde gitmekti. Zamanla kullanım yaygınlaştıkça temel amacın dışında dış görünüme de önem verilmeye hatta bu konuda yarışmalar düzenlenmeye başlanmıştır. Bir aracın dış görünümüne en büyük katkıyı şüphesiz jantlar sağlamaktadır. Araç ne kadar güzel boyanırsa boyansın, ne kadar gösterişli dış gövde aparatları takılırsa takılsın, eğer jant düzgün seçilememişse o araç göze hoş gelmeyecektir. Hızla gelişen araç teknolojisinden jantlar da nasibini almış, zamanla hızla gelişim göstermişlerdir. İlk başlarda demir ve sert plastiklerden yapılmaya başlanmış, malzeme teknolojisinin gelişmesi ile çelik ve alüminyum alaşımlardan olanları üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde çok farklı renk, desen ve parlaklıkta müşterinin talebi doğrultusunda üretimleri yapılmaktadır. Dünya üstünde bu konu ile ilgili birçok üretici firma bulunmaktadır. Bu firmaların başında Oz, momo, BBS, advan gelmektedir. Türkiye'de ilk alaşımlı jant üreten firma ise dünyaca ünlü CMS firmasıdır.

Alaşımlı Jantlar

Öncelikle bilinmesi gerekir ki her jant, her marka ve model arabaya uygun değildir. Bunun için araca uygun bir biçimde seçim yapılmalıdır. Bu ürünlerden alırken ilk olarak bakılması gerekilen nokta teker çapıdır. Eğer teker çapına uygun seçim yapılmaz ise hiçbir işe yaramaz. Eğer geniş çaplı olanları seçilirse araçta güç kaybına neden olur ve frenleme esnasında ortaya çeşitli sıkıntılar çıkabilir. Bunun nedeni ağırlaşan teker ile tekeri döndürmek için gerekli kuvvetin artmasından kaynaklıdır. Bunun yanında jant iyi seçildiğinde araçta performans artışına neden olmaktadır. En önemli yararı fren disklerinin daha hızlı soğumasını sağlamasıdır. Bunu hareket halinde iken iskelet kısmının kanat görevi görmesi ile daha çok hava sirkülasyonu sağlaması ve alaşım malzemelerinden yapılmış olanların demirden yapılmış olanlara göre daha iyi ısı iletkenliğe sahip olmaları ile sağlamaktadır. Ayrıca alaşımlı jantlar uygun seçildiğinde yoldan gelen titreşimleri emerek yolcu ve sürücüye konfor sağlamaktadır. Demirden yapılanlar ile karşılaştırıldığında alaşımlı olanları daha mukavemetli olup darbeye karşı dirençleri daha yüksektir. Bu özelliklerinin dışında görünümleri çok önemli olup arabayla uyum içinde olmalıdırlar. Ancak bu sayede araç ile tam bir bütün haline gelirler. Aksi halde performans düşüklüğü yaratarak aracın verimli bir şekilde kullanımını engellerler.

Jantlarda Kampanya

Jantlarda Kampanya

Hepsiburada alış veriş sitesinde her marka ve modelde jant bulunmaktadır. İnternet sitesi yapmış olduğu indirimler ile en uygun fiyata bu ürünü sunmaktadır. İnternet sayfasında araba markalarına göre arama yapma fırsatı sağlayan site müşterilere büyük kolaylık sağlamıştır. Ayrıca çoğu üründeki bedava kargo kampanyası ile müşterileri kargo masrafından kurtarmaktadır. Güvenli alışverişin adresi olan firma sağlamış olduğu yüksek müşteri memnuniyeti ile büyümeye devam etmektedir. İnternet sitesinin birçok kredi kartına sağlamış olduğu taksit imkanları ile bütçeye uygun ödeme seçeneği sunmaktadır. Alınan ürün geri iade koşulları çerçevesinde iade edilebilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları