İzmir Gümüldür: Otel ve Pansiyonlarda İndirimli Online Rezervasyon

İzmir Gümüldür Galeri

Tatilini doğayla iç içe geçirmek isteyenler İzmir Gümüldür’ü tercih etmektedirler. Son dönemlerde çıkış yapmış olan turizm cenneti Gümüldür, doğanın ve denizin renklerinin buluştuğu yerdir. İzmir’e yaklaşık 50 km uzaklığı bulunmaktadır. Mandalina bahçelerinin çok olmasıyla gün, mavi, yeşil ve turuncu renklerinin ahengiyle bütünleşmektedir. Tarihinin eski zamanlara dayanmasıyla mimari yapılarını da öne çıkarmaktadır.

İzmir Gümüldür Yeşilin ve Mavinin Cenneti

İzmir Gümüldür Yeşilin ve Mavinin Cenneti

İzmir Gümüldür’ün birçok tarihi mekanı bulunmaktadır. Örenşehir’de bulunan antik kent Kolophon kalıntıları, Seferihisar’dan gidişte ilk dikkat çeken yerdir. Beldede çok eski zamanlarda yaşanmış olunmasından dolayı yapılan kazılardan çıkan bulgular, tarihi kalıntıları pek belli etmemektedir. Kolophon kentinden sonra gidilebilecek olan bir diğer yer ise Doğanbey yakınlarındaki İonia kentlerinden Lebedos olacaktır. Tarihi bulguları sevenler için Cumaovası ara yollarında Cumalı Ilıcıları'na da gidilmektedir. Tesisler çok iyi olmasa bile bölge halkı tarafından kullanılmaya devam edilmektedir. Tarihi yerlerinden biri olan Notion, Kuşadası’na giderken yolun sağında kalmaktadır. Solunda iki antik kent bulunan yerde ilk kazılar 1921 yılında yapılmıştır. Kolophon kentine bağlı ve kentin güneyinde bulunması antik adına yansımıştır. Kent Hellenistik zamanlarında inşa edilmiştir. Tiyatro ve kent duvarları Romalılar tarafından değiştirilmiştir. Kent hakkında belde içerisinde herhangi bir tabela bulunmamaktadır. Klaros, Notion kentinin kara bölgesinde bulunmaktadır. Kehanet merkeziyle ünlü olan yer de Kolophon’a bağlıydı. 1907 yılında yapılan kazılar Osmanlı Müzesi adına yapılmıştır. 1950 yılında Fransa kazılara başlamış ve kutsal alanları ortaya çıkarmıştır. Turizm’in yeni yeri olarak bilenen beldenin plajları’da oldukça güzel görünmektedir. Temizliği ile de göze çarpan yer, tatilciler için vazgeçilmez olacaktır. Kalemlik Plajı deniz içerisinde kum ve taşlardan oluşmaktadır. Doğanın içerisinde olmakla birlikte, modern restoranlarla her kesime uygun alternatifleri bulunmaktadır. İzmir’e yaklaşık 70 km uzaklığı bulunan plajda, 2000'den fazla ziyaretçi alınabilmektedir. Sadece deniz değil ormanın çok olmasıyla birlikte kamplar da rağbet görmeye başlamıştır. Orman kampı, modern tesisleriyle kamp alanı görevi görmektedir. Kamp kuran kişilerin ihtiyacını karşılayacak her türlü imkân düşünülmüştür. İzmir Gümüldür, yeşilin ve mavinin güzelliği ile bir arada kalmak isteyenlerin uğrak yeri olmuştur. Gümüldür turizm sektöründe yeni yeni gelişme gösteren bir bölgedir. En iyi mandalinaların çıktığı beldede, turizmin gelişmesi arsaların satılmasına ve mandalina yetiştiricilerinin azalmasına sebep olmuştur.

Otelleri ve Pansiyonlarıyla Online İndirim İmkânı

Gümüldür’de bulunan otel ve pansiyonlar, müşterilere olan hizmetleriyle ve konforuyla göz doldurmaktadır. Gümüldür beldesinde bulunan otel ve pansiyonlar müşterileri için her imkan düşünülerek ayarlanmıştır. Beldede bulunan konaklama yerlerinden bazıları; Denizaltı Tatil Köyü, Yalı Otel, Carpe Diem Claros Resort & Spa Hotel, Gurbet Pansiyon, Meunes Pansiyon olmaktadır. Mekanların internet sitelerinden, erken rezervasyon imkanı sağlayabilirsiniz. İnternette bulunan online siteler Gezinomi.com, Tatil.com ve Gezisitesi.com adreslerinden de araştırma yaparak, uygun otellerden faydalanabilirsiniz. Konaklama yerleri uygun ödeme seçenekleri ve indirimli fiyatlarıyla her kesime uygun olacaktır. Denizin ve doğanın, mandalina kokusuyla bütünleştiği yerde tatil yapmak için tek yapmanız gereken küçük bir araştırma olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezinomi
  • Tatil.com
  • Gezisitesi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları