Izgara: Elektrikli Izgalar İndirimli Fiyatlarla Online Alışverişte

Pratik Ve Sağlıklı Pişirme Yöntemi Galeri

Bilim insanları ve doktorlar her geçen gün sağlığımızı etkileyebilecek yeni bir bilgiyi açıklamaktadırlar. Sağlıklı beslenme de uzun ve sağlıklı bir yaşamın en önemli şartı olarak ortaya koyulmaktadır. Buna göre yediğimiz gıdaları temizliği, doğallığı ve tazeliği de önemli olmakla birlikte nasıl pişirildikleri de sağlığı bir o kadar etkilemektedir. Yağda kızartma çok zararlı bir yöntem olarak görülmekte buna karşılık suda veya buharda haşlama ile yağ kullanılmadan yapılan ızgara uzmanlarca her zaman tavsiye edilmektedir.

Sağlıklı Ve Lezzetli Izgara Yemeklerin Sırrı

Sağlıklı Ve Lezzetli Izgara Yemeklerin Sırrı

Izgara denilince akla genelde ilk olarak mangal ve barbekü gibi yöntemler gelmektedir. Bu pişirme şekilleri kömür ya da gazlı bir ısı kaynağı üzerindeki tellere pişirilecek gıdaların yerleştirilmesiyle gerçekleşmektedir. Ancak özellikle son yıllarda yapılan araştırmalarda kömür veya gaz dumanının yiyeceklere sinmesinin de sağlıksız bir durum olduğu ortaya çıkmıştır. Üstelik bu yöntemlerde gıdaların bazı noktaları yanacak hatta kömürleşecek bir şekilde pişmekte ve bu kömürleşme de kanserojen maddelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Tüm bunların yanında mangal veya barbekü yapabilmek için mutlaka açık ve havadar bir alan gerekmekte, şehirlerde ve özellikle apartman dairelerinde bu işlemi gerçekleştirmek neredeyse imkansız hale gelmektedir. Elektrikli ızgara setlerinin geliştirilmesinde de çıkış noktası bu olmuştur. Bu sistemler ortaya hemen hemen hiç duman çıkmasına neden olmadıklarından sıradan bir mutfakta bile rahatlıkla kullanılabilirler. Elektrikli ızgara setlerinin bir diğer olumlu özelliği de mangal ve barbekünün aksine yiyeceğin doğrudan ateşe temas etmemesi ve böylece kömürleşme ve yanma gibi hem lezzeti hem de sağlığı kötü etkileyen durumlar yaratmamasıdır. Bu tip ürünlerin ızgara kısmının altına yerleştirilen bir su haznesi de bulunmaktadır. Böylece özellikle et gibi ürünlerden ısıyla beraber akan yağlar bu suya damlar ve tekrar yanmadıkları için duman ve is çıkarmazlar. Ayrıca yapışmaz yüzeyleriyle hiç yağ kullanılmadan pişirilen bu gıdaların kendi içlerindeki yağlar bile suya aktığından yemekler olabilecekleri en yağsız ve sağlıklı hallerinde pişerler. Tüm yağın akmasına rağmen gıdalar yine de kurumaz, çünkü altta bulunan su haznesinin tek işlevi duman çıkmasını engellemek değildir. Bu haznedeki su aynı zamanda pişirme süresince sürekli buharlaşarak yemeklerin yağsız fakat aynı zamanda sulu ve yumuşak kalmasını da sağlamaktadır. Böylece elektrikli ızgara setleri sayesinde hem sağlıklı, hem lezzetli ve yumuşak hem de komşuları rahatsız etmeden apartman ortamında bile son derece keyif verici yemekler pişirilebilmektedir.

Elektrikli Ev Gereçlerinde Online İndirimler

Özellikle çocuklu ailelerde bir evin ihtiyaçları asla tamamen bitmez. Mutfak da en çok araç gereç satın alınmasına ve zaman zaman bunların yenilenmesine ihtiyaç duyulan bir alandır. Pişirme işlerinde sağlık, lezzet ve pratik kullanımı bir arada el de etmek için elektrikli araçlar satın almadan önce mutlaka ürün seçenekleri ve fiyatları birbiriyle karşılaştırılmalı ve aile bütçesini sarsmadan en uygun fiyatlı ürün bulunmaya çalışılmalıdır. Bunun için Yeni Çarşım ve Darty gibi elektrikli ev araç ve gereçleri satan sanal mağazalardaki çeşitli ürünler incelenebilir ve online alışverişe özel büyük indirimlerden yararlanılabilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları