Istanbul Matbaa: Istanbul Matbaa Firmaları ve Online Sipariş İndirimi

Matbaalarda basılan reklam öğeleri Galeri

Günümüzde markaların tanıtımlarında en önem verdikleri konu reklamlardır. Reklamcılık, hizmet veren veya ürün sunan markaların kullandığı bir tanıtım aracıdır. Tanıtım yapmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Reklam filmi çekip televizyonlarda göstermek en etkili tanıtım araçlarından biri olmaktadır. Ancak rekabetin fazla olması televizyonlara reklam vermenin giderek masraflı hale gelmesine sebep olmaktadır. Reklamlara ciddi paralar ayırabilecek büyük firmalar televizyonlara reklam verebilmektedir. Televizyona göre daha uygun fiyatlara reklam yapılmasını sağlayan bir yöntem de radyolardır. Özellikle küçük firmalar tanıtımlarını yerel radyolar aracılığı ile yaptıkları zaman az bir bütçe ile tanınmış oluyorlar. Ancak radyolarda görsel öğeler olmadığı için radyo reklamları pek akılda kalmaz. En güzel reklam örneklerinden biri broşür hazırlamaktır. Hem somut oldukları hem de insanların dikkatini çekebilecekleri için broşürler iyi bir tanıtım aracı olabilmektedir. Özellikle yerel işletmeler tarafından sıklıkla kullanılan broşürler kısa sürede hızlı bir şekilde tanınmayı sağlıyor. Ülkemizde en kalabalık nüfusa sahip İstanbul'daki yerel işletmeler de tanıtım için broşürleri tercih etmektedirler. Matbaalarda istenilen miktarlarda basılan broşürler insanlara dağıtılarak tanıtım yapılabilir. Istanbul matbaa firmalarının yoğun olarak bulunduğu bir şehirdir. Bu kadar çok matbaanın bulunması rekabetin oluşmasına sebep oluyor ve firmaların indirimli fiyatlar sunmalarını sağlıyor.

Istanbul Matbaa Firmalarındaki İndirim Fırsatları

Istanbul Matbaa Firmalarındaki İndirim Fırsatları

Istanbul matbaalarında çeşitli kampanyaların sunulması reklam broşürleri hazırlayacakların düşük bir bütçe ile daha fazla tanıtım yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Sadece broşür hazırlayarak tanıtım yapmak pek yeterli olmaz. İnsanların dikkatini çekecek ürünler hazırlayarak bir markanın adını duyurabilmek mümkündür. Not defteri gibi insanların sıklıkla kullandığı bir ürün üzerine markanın ismi ve logosu basılırsa ve o not defterleri müşterilere hediye edilirse sürekli olarak bir tanıtım yapılmış olur. Yerel işletmelerin en çok kullandıkları tanıtım araçlarından biri de masa takvimleridir. Özellikle giyim firmalarının sıklıkla kullandığı bu yöntem ile masa üstünde duran takvimlerin üzerinde giyim mağazalarının isimleri ve adreslerinin olması daimi müşterilerin hızla artmasını sağlayacaktır. Restoran gibi yerler ise resimli buzdolabı mıknatıslarını tercih etmektedirler. Üzerine restoranın adının ve telefon numarasının basıldığı buzdolabı mıknatıslar her gelen müşteriye hediye edilmelidir. Sürekli göz önünde olan bu mıknatıslar ile yemek siparişi verecekler ilk olarak o restoranı tercih edeceklerdir. Bu mıknatısları da hemen hemen bütün basım hanelerde yaptırabilmek mümkündür.

Reklam Yapmak İçin Kullanılabilecek Diğer Tanıtım Araçları

Matbaalarda kartvizit gibi iş sahibi kişilerin kendini tanıtmalarında kullandıkları ürünler de basılabilmektedir. Kartvizitler farklı renk ve tasarım seçenekleri ile sunulmaktadır. Arzu edilen bilgileri içererek hazırlanabilen kartvizitler iş sahibi kişilerin hem işyeri reklamlarını yapmasını hem de kolay ulaşılabilmelerini sağlıyor. Reklamcılık alanında kullanılabilecek yüzlerce çeşit ürün basılabilmektedir. En çok kullanılan tanıtım araçları, masa takvimleri, kataloglar, afişler ve karton çantalardır. Istanbul matbaa firmalarının uygun fiyat avantajlarından yararlanabilmek için online indirim sağlayan alışveriş siteleri tercih edilebilir. Birçok alışveriş sitesinde ve restoranlarda kullanılabilecek indirim kuponları sunan siteler sayesinde çoğu yerdeki indirimlerden yararlanabilmek mümkündür. İnternetten yapılacak kısa bir araştırma ile matbaa firmalarında da indirim kuponları sunan sitelerin isimlerini öğrenebilmek mümkündür.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları