Istanbul Ankara Uçak Bileti: Online Bilet Satış Sitelerinde İndirimler

İstanbul - Ankara Galeri

Her ülkenin kendine özgü özellikleri olan, yerli ve yabancı vatandaşlar tarafından sık sık ziyaret edilen ve ilgi odağı olan önemli yerleşim yerleri mevcuttur. Ülkemizin kalbi konumunda bulunan önemli iki şehrimiz vardır. Bunlardan ilki ticaret ve kültür dünyasının en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’dur. Diğeri ise ülkemizin yönetildiği, hemen hemen bütün bürokrasiyi sınırları içerisinde barındıran başkent Ankara’dır. Bu şehirlerin ülkenin belli başlı alanlarda önemli bir yere sahip olması sonucunda, bu iki şehir arasında seyahatler sıklaşmıştır. İki şehir arasında kara, demir ve hava yolu aracılığıyla ulaşımlar gerçekleşmektedir. Bu ulaşım yolları arasından en çok kullanılanını İstanbul Ankara uçak bileti istatistiklerine bakarak anlayabiliriz. Havayolları iki şehir arasındaki en önemli taşımacılık hizmetini sunmaktadır. Her yıl yüz binlerce insanı taşıyan havayolu şirketleri müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamaya çalışmaktadırlar.

İstanbul Ankara Uçak Bileti Avantajları

İstanbul ve Ankara arası uçuşlar, ülkemizde yoğun olarak kullanılan hava trafiğine sahiptir. Ankara ilimizin ülkenin ve bürokrasinin, İstanbul ilinin ise kültür, ticaret ve sanayinin başkenti olması bu yoğunluğun başlıca sebepleri arasındadır. Gerek bürokrasiyle gerekse ticaretle uğraşan kişilerin iş seyahatleri için ayırdıkları vakitlerinin sınırlı olmasından dolayı, bu iki il arasındaki seyahatlerin kara ve demir yolundan ziyade hava yolu ile yapılması zaman yönünden daha avantajlı olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda, hava yolu ile ulaşımın pahalı olması insanlar tarafından fazla kullanılmamasına sebep olmuştur. Günümüzde ise uçak bilet fiyatları, karayolu üzerinden ulaşım yapan otobüs firmalarının fiyat seviyelerine kadar düşmüş durumdadır. Bu fiyat seviyelerinin aşağılara çekilmesi ve havayolu şirketlerinin yaptığı kampanyalar sayesinde insanlar, zamandan da büyük tasarruf ederek hava yolu ulaşımını tercih etmektedir. Fiyatların düşmesiyle birlikte, insanlar kara yolu ulaşımı yerine daha kısa süren hava yolu ulaşımını kullanmaktadırlar ve bu ulaşım sektörü her geçen gün yolcu kapasitesini artırmaktadır. İstanbul ve Ankara illeri arasında, birçok hava yolu firması tarafından oluşturulan seferler bulunmaktadır. Bu hava yolu hattının işlek olması sonucu yolcuların imdadına ek seferler yetişerek sorunu ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanında da bilinmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır, o da erken rezervasyon. Erken rezervasyon sayesinde uçuş kartlarınızı daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Diğer yandan bir başka seçenek de online imkanlar ile bu uçuş kartlarına sahip olabilmektir.

Online Bilet Satış Sitelerinde İndirimli Fiyatları Kaçırmayın

Siz de İstanbul Ankara uçak biletini Bravofly online bilet satış sitesinden alarak muhteşem indirimlere sahip olabilirsiniz. Bu hizmetin yanı sıra sitede, otel rezervasyonu, seyahat rehberi ve rent a car hizmetlerinin de mevcut olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca Bravofly 9 kişiye kadar uçuş rezervasyonu yapmanızı sağlıyor ve 9 kişiden sonra grup rezervasyonu olarak yer ayırt ettirmenize olanak tanıyor. Bunun yanında Tripsa.com online bilet satış sitesi de müşterilerine indirim kolaylıkları sunan bir başka sitedir. Bu site yardımıyla da online imkanlar dahilinde uçuş kartları satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Bravofly
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları