İspanyolca Kursu: Şehir Fırsatlarıyla İndirimli Yabancı Dil Kursları

İspanyolca Öğrenmek Avantajlı Galeri

Yabancı bir dil bilmek artık dijital bir şekilde her köşesi birbirine bağlanmış global dünyada bir avantajın ötesinde zorunluluk. Geçtiğimiz dönemlerde iş ve öğrencilik hayatında bu zorunluluk özellikle İngilizce konusunda ön plana çıkıyordu. Ama küçük çocukların bile daha anaokulunda İngilizce öğrenmeye başladıkları bir dönemde sadece tek bir yabancı dil, avantaj sağlamak açısından yetersiz kalmaya başladı. Üstelik yabancı dil anlayışı Latin ve Uzakdoğu dilleriyle Rusça'yı da kapsayacak bir şekilde genişledi. Bugün eğitim ve kariyeri için aşama kaydetmek isteyen kişiler için bu konuda en iyi seçeneklerden biri de dünyanın birçok ülkesinde ana dil olarak kabul edilen İspanyolca kursu imkanları.

İspanyolca Kursu Veren Kurumlar Ve Özellikleri

İspanyolca Kursu Veren Kurumlar Ve Özellikleri

Türkiye'de İspanyolca kursu hizmetiyle tanınan en önemli kuruluşlardan biri Cervantes Enstitüsü. İspanyol Devleti'nin İspanya ve bu dili kullanan diğer ülkelerin dil ve kültürlerinin tanıtımını yapmak amacıyla kurduğu kurumlardan biri olduğu için bu açıdan Türkiye'de tek. Burada başlangıç seviyesinden, orta, ileri ve üst seviyelere kadar her basamakta eğitim veriliyor. Her biri 60 saatten oluşan 11 kur bulunmakta. Seviyeler de Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri'ne uygun olarak belirlenmiş. Cervantes Enstitüsü'nde bu dili öğrenmenin ötesinde İspanya ve Latin Amerika kültürlerini de özümsemeyi sağlayan pek çok etkinliğe katılma imkanı da bulunuyor. İstanbul Dil Akademisi de bu hizmeti veren kuruluşlardan biri. Daha çok pratiğe yönelik dil eğitimiyle dikkat çekiyor. Bir diğer özelliği de ana dili İspanyolca olan eğitmenlerle çalışması. Belli bir devamsızlık yapmamış olmak şartıyla dönem sonunda konu hakkında kendini yeterli hissetmeyen öğrencilere ücretsiz ders tekrarı imkanı da sunan bu kurum da seviye sistemini Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri'ne göre şekillendirmiş. Dil kursu hizmeti veren hemen her kurumda talebe göre İspanyolca sınıfları bulmak mümkün. Bu dilde programları olan yerler arasında Just English Language & TOEFL Center, Dilmer, Dünya Dilleri Merkezi, İstanbul Lisan Merkezi, Ankara Kariyer Merkezi, Avrupa Dil Kültür Merkezi, Tömer, Pronto Italia sayılabilir.

Online İndirimli İspanyolca Öğrenme Fırsatları

Bu eğitim hizmeti genellikle bir kur halinde satın alınır ve kuru yarım bırakma durumunda tamamının ücreti ödenmiş olur. Eğitim ücretleri kurumdan kuruma son derece ciddi boyutlarda farklılık gösterir ve kimilerinde oldukça yüksek rakamlara ulaşabilmektedir. Bu yüzden böyle bir program satın almadan önce öncelikle ihtiyaca uygun kurumun hangisi olduğu, ulaşım durumu, eğitmenlerin niteliği ve maksimum kontenjanlar da göz önüne alınarak önceden araştırılmalıdır. Zaman zaman kendi web sitelerinde duyurdukları kampanyalarla indirimlere giden bu kurumlar Şehirfırsatı ve Grupanya gibi grup satın alma siteleriyle de anlaşarak bir ya da daha fazla kur programını paketler halinde ve indirimli olarak şehir fırsatları şeklinde sunabilmektedirler. Bunlardan yararlanmak için bu sitelerin mail listelerine üye olabilir, kendi şehrinizde yayınlanan İspanyolca kursu fırsatlarından herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları