İspanya Turları: Ekonomik ve Online Kampanyalı Yurtdışı Tur Fiyatları

İspanya Turları: Ekonomik ve Online Kampanyalı Yurtdışı Tur Fiyatları Galeri

Ülke, ılıman iklimi, tarihi zenginliği, flamenko dansları, deniz ürünleri ile yapılan lezzetli yemekleri, futbolu, boğa güreşleri, özgün müzikleri, kültür ve sanatın merkezi oluşu ile sadece ülkemizden değil tüm dünyadan turist çekmektedir. Dünyada, Fransa’nın Paris şehrinden ve Amerika’nın New York şehrinden sonra en çok ziyaretçinin geldiği ülkedir. Her şehri, her köşesi ve adaları ayrı ayrı bir tarih ve kültür hazinesidir. Geçmiş yüzyıllar boyunca Avrupa’da en önemli sanat merkezi olmuş, daha sonra Arapların gelişi ile Müslüman kültürünü, kendisininki ile kaynaştırmış ve günümüzde tüm turistlerin hayran olduğu İspanyol kültürünü meydana getirmiştir. İspanyol denizcilerin Uzak doğuyu ve yeni dünyayı keşfetmelerine rağmen bilimsel olarak fazla ilerleyememiştir. Ülkede genel olarak Akdeniz iklimi görülür ve okyanusa kıyısı olması sebebiyle kışları çok yumuşak ve yazları ılık geçer. Bu sebeplerle, İspanya turları kampanyalı yurtdışı fiyatları ile her zaman ülkemizden en çok turisti ağırlayan bir ülke olmuştur.

İspanya Turları ile Gezilecek Yerler

İspanya Turları ile Gezilecek Yerler

Ülkede boğa güreşleri uzun yıllardır süren bir gelenektir. Güreşler sırasında arenalar dolup taşar. Turistler boğa güreşlerini seyretmeye çok meraklıdırlar. İspanya turları ile en çok gezilen şehirler ve yerler şöyle sıralanabilir. Önce Madrid gezilmelidir. Kraliyet Sarayı, mutlaka görülmesi gereken yerler olarak, La Puerto Del Sol Alanı, İspanya Meydanı, Cibeles Meydanı, Cervantes Anıtı, Rettiro Parkı, Apollo Çeşmesi Alcala Kapısı, Plaza Mayor, Castellana ve Gran Via Caddeleri sayılabilir. Sonra Ülkenin eski başşehri Unesko Dünya Mirası listesinde bulunan Toledo gezilmelidir. Burada ünlü ressam El Greco’nun eserleri müzelerde sergilemektedir. Arapların, Vizigotların, Romalıların etkisi ile Gotik ve Rönesans mimari tarzındaki dar sokakları, turistik hac yeri olan ünlü katedrali görülmelidir. Cordoba şehrinde ise Cordoba Camii görülmeli ve Musevi mahallesi gezilmelidir. Sevilla’da kral malikanesi Alcazar görülmeli ve Altın Kule, Belediye Sarayı gezilmelidir. Granada’da ise Bib Lambra Meydanı, ünlü Kristof Kolomb anıtı ve eşsiz güzellikteki bir tepede bulunan Elhamra Sarayı gezilmelidir. İspanya turlarına çıkıp da Barselona’yı da gezmeden dönmeyeceksiniz tabii ki! Calatrava Kulesi, Sagrada Familia, Stadyum, Sant Jordi Sarayı, Colombus Sokağı, Marina gezilecek ve görülecek yerler arasındadır. Ayrıca burada mutlaka bir Flamenko gecesine katılmalı ve dans etmelisiniz. Sanatın, kültürün ve tarihin iç içe geçtiği bu güzel ülkede Salvatore Dali’nin eserlerinin sergilendiği müzeyi de gezmelisiniz. Bir de mutlaka deniz ürünlerinden yapılan bir çeşit pilav olan Paella yemeyi unutmayın.

Ekonomik ve Online Kampanyalı İspanya Turları

Boğa güreşlerinin, futbolun ve flamenko dansının ülkesine ekonomik ve hesaplı İspanya turları ile gidebilirsiniz. Şehir Fırsatı, Grupanya, Yakala.co, Grupfoni, ve Gezi Sitesi adlı indirimli internet sitelerinden neredeyse %90’lara varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırarak inanılmaz indirimlere sahip olabilirsiniz. Yurtdışı turuna çıkarken ödemenizi kredi kartı ile yaptığınız takdirde 12 aya kadar varan taksit imkanlarını yakalayabilirsiniz. Her şeyden önemlisi tarihin durduğu yerde rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupfoni
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları