iPhone 4 Beyaz: İndirimli ve Kampanyalı Online Alışveriş Rehberi

iPhone 4 Beyaz: İndirimli ve Kampanyalı Online Alışveriş Rehberi Galeri

Piyasada teknolojinin ve rekabetin öncüsüdür Apple, ürettiği her ürün piyasaya yön verir, rakip şirketlere yol gösterir niteliktedir. Akıllı telefon sektörü Apple’dan önce de varlığını sürdürmesine rağmen çok bilinmiyor, üretim yapan firmalar kısıtlı, üretilen modeller oldukça teferruatlıydı. Bu açığı iyi gören Apple, aslında o güne dek kullanılmış teknolojileri geliştirdi, sade bir sisteme entegre edip basite indirgedi ve ilk iPhone’u piyasaya sürdü.

Akıllı Telefon Sektöründe Apple

Akıllı Telefon Sektöründe Apple

İlk nesil modeli 9 Ocak 2007’de Apple CEO’su Steve Jobs tarafından tanıtılmış ve dünya teknoloji pazarında çok büyük ses getirmiştir. Bu modeller 2G olarak adlandırılmış ve bugünkü modellere temel olarak oldukça benzemektedir. Büyük satış rakamları ardından piyasaya çıkan 3G modeli ise artık bu pazarın ne yöne gideceğini tayin eder niteliktedir. Artık 3G teknolojisi telefonlara entegre edilmiş, gerek Wi-Fi gerekse hücresel veri üzerinden internet servislerinden oldukça hızlı faydalanabilmektedir. Sonrasında çıkan 3GS ise, işlemci ve internet modülü hızıyla 3G’ye fark atmış Apple’ı tek başına akıllı telefon piyasasında zirveye oturtmuştur. İlk nesilden 3GS’e kadar olan süreçte cihazın kasası büyük ölçüde aynı kalmıştır. Steve Jobs’ın tanıttığı son akıllı telefon olan iPhone 4, yeni kasasıyla, kat be kat hızlı işlemcisiyle, "FaceTime" adlı görüntülü konuşma sistemiyle, 5 MP kamerasıyla, retina ekranıyla adeta akıllı telefon sektörünü kasıp kavurur niteliktedir. Bu modelin piyasaya sürülmeden önce en çok merak edilen ve belirleyici yeniliklerinden biri olan FaceTime, yani daha bilenen adıyla "Görüntülü Konuşma" sistemidir. Fakat bu modeldeki görüntülü konuşma teknolojisi, klasik ön kamerası bulunan cep telefonlarında yapılabilen ve genelde 3G operatör hizmetiyle ile gerçekleşen görüntülü konuşmadan oldukça farklı. Wi-Fi bağlantısı o anda gerçekleşmiş cihazlar üzerinden yapılabiliyor ve operatör üzerinden hiçbir servis kullanılmadığı için faturaya en ufak bir yansıması olmuyor. FaceTime her ne kadar telefon rehberi üzerine entegre edilmiş bir sistem olsa da aslında yalnızca Apple’a özgü, ücretsiz görüntülü konuşma sistemidir. Aynı zamanda, iPhone 4 beyaz renkli modeliyle pek çok kullanıcının kalbini fethetmiş ve cihazın klasik siyah kasası kadar popüler hale gelmiştir. Özellikle telefonun ilk çıktığı dönemlerde iPhone 4 beyaz yok satmış, firmalar talebi karşılamakta zorlanmıştır.

iPhone 4 Beyaz ve Siyah Online Alışveriş

iPhone modelleri hakkında bilgiyi Apple firmasının her ülke için özenle hazırladığı sayfadan detaylarıyla öğrenebilir, modeller ve renkler hakkında bilgi alabilirsiniz. En çok tercih edilen iPhone 4 beyaz modelini, kullanıcı yorumları eşliğinde gözden geçirebileceğiniz ve çeşitli hafıza kapasitesi seçenekleriyle satın alabileceğiniz, Darty, Hızlıal, Gold Bilgisayar ve Hepsiburada gibi güvenilir teknoloji ürünleri satan mağazalardan takip edebilirsiniz. Ayrıca pek çok kredi kartına uygulanan avantajlı taksit seçenekleri ve indirim fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz. Bu firmalar tarafından satılan Apple ürünleri Türkiye Distibitörü tarafından temin edilmekte, garanti koşulları ihlal edilmediği takdirde geniş bir servis ağı üzerinden tamir ve değişim işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
  • Gold Bilgisayar
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları