İpekyol

İpekyol Galeri

İpekyol Giyim markası 1986 yılında aile şirketi olarak kurulan Ayaydın grubu tarafından hayata geçirildi. İlk markası İpekyol Giyim ile perakende hazır giyim sektörüne adım atan Ayaydın Grubu, kısa süre içinde iç pazarda saygın bir konuma ulaştı. Ardından, 1997 yılında Twist ve 2004 yılında Machka markalarında oluşturarak yalnızca iç pazarın değil küresel bir pazarında etkin bir oyuncusu olma hedefi doğrultusunda yoluna devam etti. 2005 yılında açılan Atina mağazası ve üç yıl gibi kısa bir zamanda 7 ülkeye yayılan dış Pazar operasyonları, Ayaydın’ ın 22 yılı aşkın bir süredir devam eden çalışmalarını gerçek bir başarı öyküsüne dönüştürdü. Ayaydın Grubu, 2008 yılında İtalyan devi Miroglio ile birleşerek Ayaydın-Miroglio Grubunu kurdu. Türkiye'deki ilk mağazası 1989 yılında İstanbul'da Rumeli Caddesi'nde, yurtdışındaki ilk mağaza ise 2001yılında Abu Dabi'de açıldı.

İpekyol Online Shop

<a href=İpekyol Online Shop"/>

Çalışan, hayatın içinde, 25-35 yaşlarındaki bilgili, kültürlü, kendine güvenen kadına hitap eden markanın en önemli özelliklerinden biri kolleksiyonlarında her zaman sade ve klasik olarak tanımlayabileceğimiz tasarımlara yer vermesi. Bu klasik çizgiyi abiye ve elbise modellerinde de sürdürmeyi başaran marka sade ve abartısız bir şekilde zarif ve şık olmayı isteyen kadınların tercihi. Uluslararası moda trendlerine duyarsız kalmayan, buna rağmen her zaman kendi stili olan markanın ürün yelpazesi arasında aksesuar ve ayakkabı da yer alıyor. Şirketin en iyi tarafı Türkiye genelinde 65 civarında mağazasının bulunması, böylece bir çok kentte ürünlere ulaşabilme kolaylığı sağlanıyor, zira İpekyol online shop henüz mevcut değil. İpekyol online satış mağazası mevcut olmamakla birlikte 1V1Y alışveriş sitesinden çok üzel fiyatlarla ürünlerini almanız mümkün! Ayrıca çeşitli indirim ürünlerinden yararlanabileceğiniz outlet veya fabrika satış mağazalları bulunuyor.

İpekyol Giyim'de İki farklı çizgi: Twist ve Machka

İpekyol Giyim'de İki farklı çizgi: Twist ve Machka

1997 yılında şirketin ilk kardeşi Twist doğdu; ağırbaşlı İpekyol'un aksine Twist daha cıvıl cıvıl, daha çok gençlere yönelik bir marka olarak tasarlandı. Cesur tasarımlar ve sıradışı kolleksiyonlar bu genç çizginin en belirgin özellikleri oldu. Türkiye genelinde 29, Romanya'da iki, Azerbeycan, Kıbrıs ve Kazakistan'da da birer Twist mağazası bulunuyor. 2004 yılında kardeşlere bir yenisi daha eklendi: Machka. Türkiye'nin ilk Prêt-à-porter markası olma özelliğini taşıyan Machka, feminen ve post-romantik bir tarzı yansıtıyor. Dünyaca ünlü Türk tasarımcı Dice Kayek'in üstlendiği tasarımlar, kendine güvenen, kalite ve tasarım beklentisi yüksek, trendleri çok iyi bilen ama farklılığa da önem veren kadınlara hitap ediyor. İstanbul'da üç, Ankara'da ise bir Machka mağazası bulunuyor. Twist ve Machka'nın online alışveriş imkanı yok.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları