İpek Şal: İpek Şal Satan Markalar ve En Uygun Fiyatları

İpek Şal: İpek Şal Satan Markalar ve En Uygun Fiyatları Galeri

İpek, tarihin en kıymetli dokuma maddesidir. Sadece dut yaprağı ile beslenen ipekböceklerinin yetiştirilmesi de, koza sonrası ipek elde edimi de oldukça zahmetlidir. Çin de keşfedilen bu büyük pazarın hammaddesi, ülke sınırlarından çıkarılmaması için sır gibi uzun bir dönem saklanmıştır. Çin’e çok büyük getirisi olan bu hammadde o dönemlerden bu zamana değerini korumayı başarmıştır. Hala büyük bir ilginin olduğu ipek ürünler geçmiş dönemlerin büyük ülke kavgalarının birincil konusu olmuştur. Çin de asalet nişanesi olarak addedilmiş bu keşif sonraları kaşmir gibi değerli hammaddelerle birleştirilerek ikinci büyük pazarını oluşturmuştur.

İpek Şal Neden Tercih Edilir?

İpek Şal Neden Tercih Edilir?

İpeğin vücudu yumuşatan bir etkisi bulunmaktadır. Keten kumaşlardan daha sıcak ve pamuktan daha soğuktur. Özellikle kadınların tercih ettiği bir kumaş çeşididir. Her dönem ipek giysiler kreasyonlara eklenerek yeri muhafaza edilir. İpeğin son dönemlerde en sık kullanıldığı yerlerden biride şallardır. Etoller ve şallar özelliklede başörtülü bayanların tercihleri arasındadır. Hafif, serin ve terletmeyen yapısı dolayısıyla %100 ipek şallar ve eşarplar rağbet görmektedir. Şalda ipeğin gördüğü ilgi sadece ipek çalışan belli başlı markaların oluşmasına da neden olmuştur. Bakıldığında eşarp markalarının özellikle ayrı bir ipek şal ve eşarp kreasyonunu olduğu görülmektedir. İpek şalların son dönem yenilikleri daha çok desenler üzerine olmuştur. Önceleri kare eşarp ve bol desen hâkimken şimdilerde dikdörtgen şallar ve düz, canlı renkler ön plana çıkmıştır. Ayrıca iki taraflı ve çift yüzlü şallarda bu sezonun en ilgi gören modelleridir. İpek, duruş olarak diğer ürünlerden çok daha şık ve ağır duran bir kumaştır. Görünüşü zenginleştirir. Serin tutar ve yakmaz. Sağlıklıdır. Bu nitelikleri yüzündende yerini hep korur. Gerek giyside gerekse şalda ipeğin sağlıklı oluşu tercih edilmesinde önde gelen sebeplerden biridir.

İpek Şalda Marka, Model ve İndirimler

En güzel şalları Modanisa adresinde bulabilirsiniz. Eşarpavm’de; Armine, Aker, Armanda, Gizia, Piere Cardin, Cacharel, İpekevi, Ugoza, Sura gibi ünlü markaların en yeni ürünlerini indirimli alabilmeniz mümkün. Sitede Armanda markasının İpek ve akrilik karışımı şalları %30’a varan indirimlerle satışa sunulmaktadır. Çift taraflı % 100 ipek ve ipek tafta şallarda yine Armanda markasının ürün yelpazesinde uygun fiyatlarla bulmak mümkün. Aynı sitede Cacharel ürünlerinde de kare ipek eşarp çeşitleri oldukça geniş yer tutmaktadır. İpeksalevi’nde %100 ipek şallar hem oldukça uygun fiyatlara hem de birbirinden farklı renk ve desenlerle zengin bir içeriğe sahip. İpeksal.net adresinde de şal çeşidi oldukça fazla. Çift yüzlü, degrade, tek renk, gold serisi ve desenli şallar olmak üzere kategorilere ayrılmış zengin içeriğe sahip bu modeller kampanya dâhilinde oldukça uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Salmarketi online mağazasında Armine şalları özellikle dikkat çekmektedir. Diğer ürünlerin aksine ipek ürünlerde puantiye, leopar desenleri ile sadeliğin yoğun olduğu diğer modellerden kendini ayırmıştır. Daha şık ve renkli ürünler isteyenlere hitap eden bu modeller indirim avantajlarıyla satışa sunulmaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Modanisa
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları