İngilizce Gramer Kitabı: Dil Bilgisi Kitaplarında İndirimli Fiyatlar

 İngilizce Gramer Kitabı Galeri

Türkçe karşılığı dilbilgisi anlamına gelen gramer, bir dildeki cümle, ses ve biçim yapısına verilmiş olan genel isimlerdir. Gramer bilmek o dile ait olan her şeyin öğrenildiği ve o dili bildiğiniz anlamına gelmemek ile beraber, dinlediğini anlayabilmek, düzgün konuşabilmek, o dilde yazılar yazabilmek ve konuya hakim olmak gerekmektedir. Gramer, kurallar ile konuşulmaz ve zamanla değişebilir, gelişebilir.

Dil Bilgisi Kitaplarının Faydaları

Dünya üzerinde çok yaygın olan Bu dil yaklaşık olarak 53 ülkenin resmi dilidir. Ana dili İngilizce olan kişi sayısı 400 milyondan fazla iken, ikinci dil olarak bilinen ve kullanan kişi sayısı 1.400 milyon kişiden fazladır. Bu dili bilmek, insanların gözünde bir dil bir insan, iki dil iki insan kavramını taşımaktadır. Bu dili bilmenin birçok faydası bulunmaktadır, bilgiye ulaşmanın, teknoloji çağında elektronik ortamda konuya daha çok hakim olmanın, kariyer açısından bir adım önde olmanın, seyahat açısından turistlik yerlerde sıkıntı çekmemenin ve diğer dilleri öğreniminde daha fazla yardımcı olması gibi birçok yararları bulunmaktadır. Bu dili bilmek mantık geliştirdiği gibi dinleme ve algılamada daha çok rahatlık duyma gibi pozitif yönlerde de faydası vardır. Kendi konuştuğumuz dil dışında farklı dillerden öğrenim yaparken daha akıcı ve kendi dilimize ait daha çok bilgi sahibi olunabilmektedir. Bu dil çok yaygın bir dil olduğu için, farklı kültürlerde birçok bilgi sahibi olabilir ve kendi kültürlerimizi de daha güzel anlatabilme imkanı sağlayabilmektedir. Lisans programlarında, yabancı üniversitelerin öğrenimlerini görebilmede, yabancı kaynaklı şirketlerde çalışabilmede ve kariyer yapabilmede Bu dili bilinmesi büyük etkendir. Bu dili öğrenmenin en büyük yollarından biri gramer yani dilbilgisini çok iyi öğrenmektir. Bu dili öğrenebilmek için öncelikle dinlemek, okumak ve yazmak gerekmektedir. Dilbilgisi, dinlenilen, okunan ve anlayabilmenin, okuma ve yazmadaki en önemli yardımcısıdır. Dilbilgisi iyi olan dinlediğini okuduğunu anlayamayabilir, nedeni ise sesli doküman, seyredilen o dildeki filmler, okunan kitapların az sayıda tercih edilmesidir. İngilizce Gramer denildiğinde ilk olarak akıllara “tense” gelmektedir. Her dilde fiiller zamanlara göre farklı şekiller alabilmektedir, aldıkları bu farklı şekillere de “Verb Tenses” denilmektedir. Zaman kavramı geçmiş zaman, şimdiki zaman ve gelecek zaman olarak ayrılır, bu kavramlar kendi aralarında 4’e toplamda 12’ye ayrılırlar. İngilizce gramer kitabı, İngilizce öğreniminde yardımcı bir faktördür. Bu kitap üzerinden çalışmak, metinleri okumak, okuduğunu yazmak, anlayabilmek ve ürün içerisindeki alıştırmaları çözmenin faydası İngilizce öğreniminde fayda sağlamaktadır. Başlangıç ve orta seviye için yardımcı olabilecek birçok dilbilgisi kitabı bulunmaktadır. Bu kitapları almadan önce dikkat edilmeli, konu içeriklerinin daha kolay ve anlaşılabilir olmaları konusunda araştırmalar yapılmalıdır.

Online Olarak İngilizce Gramer Kitabı Nereden Alınır?

İngilizce gramer kitaplarında yapılan kampanyaları takip edebilme ve daha uygun koşullarda taksitlerde alabilmeniz için idefix.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com online satış sitelerinden inceleyerek ve ürünler hakkındaki yorumları okuyarak sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları