İmkansızın Şarkısı: Çok Satan Kitaplarda İndirimli Online Alışveriş

İmkansızın Şarkısı Haruki Murakami Galeri

Japonya’nın en ünlü, en sıra dışı ve özellikle gençler arasında en popüler yazarı Haruki Murakami, annesinin ve babasının Japon edebiyatı profesörü olduğu Kobe’de 1949 yılında doğdu. Gençliğini Japonya’da geçirdi ve daha sonra Amerika’ya yerleşti. Princeton Üniversitesi'nde ders vermeye başladı. Aynı zamanda tüm dünyada en çok okunan eserler yazan Haruki Murakami iç içe paralel anlatımları ile kendi bulduğu bir teknikle romanlarını yazdı. Dünyanın en iyi yazarlarından birisi sayılan Haruki Murakami, başta İmkansızın Şarkısı isimli eseri olmak üzere pek çok eseriyle, “Gunzou Edebiyat Ödülü”, “Yeni Yazarlar Noma Edebiyat Ödülü”, “Tanizaki Ödülü” ve “Yomiuri Edebiyat Ödülü” gibi ödüller almıştır.

Haruki Murakami’nin İmkansızın Şarkısı ve Diğer Çok Satan Kitapları

Haruki Murakami’nin İmkansızın Şarkısı ve Diğer Çok Satan Kitapları

Dünyanın neresinde olursa olsun bir fırsatını bularak günde on kilometre koşan yazar, eserlerini bu koşular esnasında tasarladığını ve kurguladığını anlatıyor. Muhteşem ve sıra dışı eserleri arasında belki de en ünlüsü, 1968 yılının esintilerini günümüze getiren olağanüstü bir anlatıma sahip olan “İmkansızın Şarkısı” isimli romanıdır. Kendi yaşamından izlerin bulunduğu romanda, genç bir adamın, yıllar önce intihar eden en iyi arkadaşının sevgilisine âşık olması ve yıllar sonra dönüşünün öyküsü anlatılıyor. Şiirsel ve akıcı bir dille kaleme aldığı bu eserde, ilk aşkın acıları, ölüm olgusu, insan sevgisi, erotizm ve özellikle Beatles devrinin şarkıları olağanüstü ve büyüleyici bir şekilde anlatılıyor. Nostaljik anlatımı ile önce Japon gençleri arasında daha sonra da tüm dünyada en çok konuşulan eserler arasındaki yerini aldı. “Sahilde Kafka” isimli yapıtında ise babasının küçük yaşında aklına soktuğu uğursuz bir kehanetin gerçekleşmesini istemeyen on beş yaşında bir erkek çocuğunun evden kaçmasını ve sonrasını anlatır. Aşk, tutku, cinayet ve uğursuz kehanetin iç içe geçtiği muhteşem romanda yazar, Kafka Tamura isimli gencin kaderinin düğümlerini çözecek bir arayışı kendine özgü akıcı diliyle anlatır. Üniversitede okurken sonradan karısı olacak genç bir kızla tanışan yazar o günlerde bir kasetçide çalışıyordu. Daha sonra evlendi ve karısı ile bir bar işletti. Bu barda hem çalışıp hem de ilk romanı “Hear the Wind Sing”i yazdı. "IQ84” isimli romanında, kendi geliştirdiği özel bir yöntemle erkekleri öldüren bir kadını anlatıyor. Yaşanan dünyanın mı yoksa öldükten sonraki dünyanın mı gerçek olduğunu tartışan ve aynı zamanda iki dünya arasındaki aşkı anlatan ilginç bir roman IQ84. “Zemberekkuşu’nun Güncesi” isimli romanda ise, her gün öterek dünyanın zembereğini kuran fakat günlerden bir gün ötmeyi unutunca her şeyin birdenbire değişmesine sebep olan kuşu ve sıra dışı karakterleri anlatıyor.

Çok Satan Kitaplarda İndirimli Online Alışveriş Burada!

Başta sürreal akımın en iyilerinden olan yazar Haruki Murakami’nin muhteşem eseri İmkansızın Şarkısı olmak üzere yazarın diğer eserlerine ve diğer ünlü yazarların çok okunan kitaplarına ulaşmak artık çok kolay! Kitapevlerinden istediğiniz yazara ait kitabı satın alabilirsiniz. Ayrıca idefix ve kitapyurdu gibi internet sitelerinden sevdiğiniz yazarlara ait eserleri inanılmaz indirimlerle sipariş verebilir ve okuyabilirsiniz. Böylece bütçenize uygun harcamalarla çok satan kitaplara ulaşabilirsiniz. Kredi kartı ile ödemelerinizi taksitle yapabilirsiniz. İyi okumalar!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları