İmam Gazali: Klasik Eserleri Sanal Mağazalarda İndirimli

İmam Gazali Galeri

İslam aleminin en önemli alimlerinden biri olan İmam Gazali, 1058 yılında doğmuş ve 1111 yılında 53 yaşındayken vefat etmiştir. 28 yaşına kadar hocası tarafından eğitim görmüş, hocası vefat ettiği zamanda Sulçuklu Devleti'nin o zamanki veziri Nizamül Mülk'ün yanına gitmiş ve bir sohbet esnasında verdiği cevaplar ile dikkat çekmiş, daha sonra baş müderris olarak görev almıştır. Yanında yüzlerce talebe yetiştirmiş ve ününü de tüm ülkeye yaymıştır. Daha sonra görevini bırakarak hacca gitmek istemiştir. Uzun bir aradan sonra döndüğü görevine devam ederken henüz 53 yaşında vefat etmiştir.

İmam Gazali'nin En Önemli Eserleri!

İmam Gazali'nin En Önemli Eserleri!

Imam Gazali'ye İslam aleminde büyük hürmet ve sevgi duyulur. Yüzlerce eser yazmış ve birçok eseri İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi dillere çevrilerek dünyanın dört bir köşesinde satılmıştır ve hala satılmaktadır. Özellikle Eyyühe'l Veled adlı eserinin 1951 yılında Unesco tarafından farklı dillere çevrilip basılması da oldukça önemli bir noktadadır. Bunun yanında eserlerinin neredeyse çoğu Türkçe'ye de çevrilmiştir. İmam Gazali'nin neredeyse yaşam, ölüm, ahiret ile alakalı her konuda fikirlerinin, tavsiyelerinin olduğu bir kitap vardır. Kimya-yı Saadet adlı kitabında iman, amel ve ahlak kavramlarını ele alıyor, insanın nefsini yenmesini için neler yapması gerektiği ve nefsinin nasıl önüne geçeceğini anlatmaktadır. Kalplerin Keşfi isimli kitabı da yine oldukça önemli olan ve en çok bilinen eserlerinden. Dini konuları burada kısa öyküler ile tatlandırarak anlatmış, kalplerin nasıl daha huzurlu ve mutlu olduğunu konusunda açıklamalar yapmıştır. Yine Dil Belası adlı eserinde de insanları felakete sürükleyen, başına belalar gelmesine sebep olanın yanında cehennem ve cennete gidecek yolu da belirleyenin dil olduğunu anlatmaktadır. Burada yine nefs ile alakalı önemli konular ele alınıyor. Sosyal yaşantımızda nasıl davranmamız gerektiğini yine Kuran-ı Kerim ve İslam ışığı altında anlatan Adap kitabı da ünlü alimin en önemli eserleri arasında. İmam Gazali'nin her konuda bilgi verdiğini söylemiştik. Bunun arasına yönetici olarak görev yapanlara ders niteliğinde öğütlerin, tavsiyelerin bulunduğu kitapların yanında çocukların nasıl yetiştirilmesi ve laf dinlemesi için nasıl davranılması gerektiğini anlatan çalışmalar, ahiret ve ölüm ile alakalı konuların yanı sıra aile hayatı ve evlilik ile alakalı pek çok eser de eşlik ediyor. Kısacası gerek bu dünya da gerekse ahiret ile alakalı birçok konuda kitabı ve eseri bulunmakta.

Kitaplara İndirimli Fiyatlar İle Ulaşın!

İmam Gazali'nin en önemli ve en çok bilinen eseri olan İhya'u Ulumi'd-Din dahil bütün kitaplarına ulaşmak isteyenler için uygun fiyatlar Kitapyurdu'da yer alıyor. Bunun yanında idefix'da birçok eseri sizlere sunuyor. Siparişleriniz ise aynı gün kargoya verilmiş ve ertesi gün elinize ulaşmış oluyor. Bu kitaplara ulaşırken sitenin size sunmuş olduğu indirimlerin yanı sıra ek olarak fırsat kodlarından yararlanmak için ise sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. İndirim kuponları ve hediye çekleri sayesinde çok daha uygun fiyatlar ile bu eserlere ulaşmış olacaksınız.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları