İlk Adım Ayakkabısı: Markalar ve Modelleri | Online Alışveriş

İlk Adım Ayakkabısı: Markalar ve Modelleri | Online Alışveriş Galeri

Ebeveynlerin görmekten en mutlu olduğu sahnelerden biridir ilk adım. Her ilkin önemli bir yanı vardır. Dünyaya geldikleri gün itibariyle en sağlıklı, en iyi ürünler almak için yoğun uğraş içine girer ebeveynler. En iyi bebek bezini, en iyi hastane çıkışı ürünlerini, en iyi kremleri, en iyi bakım ürünlerini almak isterler bebeklerine. Bebekler diş çıkarmaya başladığında diş lastiğinin en iyisi alınmaya çalışılır. Mamanın en yararlısını, destek sütünün en sağlıklısını almak için uğraşırlar ki böyle davranmak çok normaldir. Bebekler hassas yapılıdır ve gelişim süreçlerini tam anlamıyla tamamlamamışlardır. Kafatasları yumuşak ve birçok kemiği de tam gelişmemiştir. İşte ilk adım ayakkabısı da bu bütünün önemli bir parçası halindedir. İlk adımının en büyük materyali olarak görülen ve hevesle alınan bu ayakkabılar her ürün alışındaki titizlik kadar dikkat ve bilgi istemektedir. Ayakkabı seçerken de bu ayakkabıların hangi zamanlarda giydirileceği de dikkat edilecek konuların başında gelmektedir.

İlk Adım Ayakkabısı Hakkında

İlk Adım Ayakkabısı Hakkında

Bebekler on –on dört ayları arasında yürümeye başlarlar. Bu yürüme sürecinin başlangıcına ilk adım denir. Yeni yürümeye başlamış bebek için alınan ilk ayakkabıda ilk adım ayakkabısı olarak adlandırılır. İlk ayakkabının bazı özellikler taşıması gerekir. Ayak kasları henüz gelişmekte olduğu için herhangi bir ayakkabıyı rast gele almak sağlıklı bir tercih olmayacaktır. Bileği destekleyen ve tabanı yarı yumuşak ayakkabılar tercih edilmelidir. İki sene bilek desteği önem taşımaktadır. Daha çok patiği andıran rahat ayakkabılar önerilir. Ve alınan ayakkabıların ayağına olup olmadığına dikkatlice bakılmalıdır. Oturarak ayakkabı denetmek yanılmalara sebep olacaktır. Bu yüzden ayakkabı alırken ayağının üstüne basması gerekir. Ayakkabı ayağından çıkmayacak şekilde biraz büyük olabilir. Bebeklerin ayağı tombul olduğundan hareket etmesini kolaylaştırır bu durum. Tabanı kösele olan ve yetişkin ayakkabısını andıran sert ayakkabılar tercih edilmemelidir. Doktorların genel tavsiyesi üzerine bu tür ayakkabılardan ziyade yumuşak deriden yapılmış, daha rahat olan yarı patik ve benzeri ayakkabılar önerilmektedir. Ayak tabanlarında kaymayı önleyen pütürlü dokuya sahip çoraba veya patiğe benzer ürünlerde tercih edilebilmektedir.

Bebek Ayakkabısında Modeller

Bebek Ayakkabısında Modeller

En uygun fiyatlar ile bebek ayakkabılarını, Pabbuc, Minimoy ve Yeni Çarşım'da bulabilirsiniz. Pabbuc bebek ayakkabılarının özellikle patik türüne yakın olanlarını satışa sunmuş. Patiğe benzeyen yarı yumuşak tabanlı bu ürünler tam da aranılan niteliklerde. Bobuxturkey online bebek mağazası ürünlerinde 0-9 ve 9-24 ay arası yumuşak tabanlı ve deri ilk adım ayakkabıları mevcut. Pre-walk serisi olarak adlandırdığı bu ayakkabılar ayakları kısıtlamadan destekler ve iki parçalı esnek silikon tabana sahiptir. Ayakkabingo markasında da hakiki deri bebek ayakkabıları mevcut. Esnek ve hava alan yazlık modeller içermektedir. Ayakkabıların düztabana yakın olması ve ortopedik olmaması gerekmektedir. İlk adımda ayakkabıda bu nitelikler aranmasına gerek olmadığı online bebek mağazalarında bilgi olarak da verilmektedir. Ayrıca bebeklerin adım atmaya başladığı bu süreçte evde ayakkabı giydirilmemesi de doktorlarca en sık vurgulanan kısımlar içerisinde yer almaktadır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Deriden
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları