Ikinci Dünya Savaşı: En Çok Satan Kitaplarda Online İndirim Fırsatları

hitler kitabı Galeri

İkinci Dünya Savaşı bir önceki yüzyıl içindeki en büyük felaketlerden biriydi. Tarihe milyonlarca insanın ölümü, bir o kadarının sakat kalması ile kara bir leke olarak yazılan bu harp yine milyonlarca insanın evsiz, yurtsuz kalmasına sebep olmuştu. Avrupa’da ekonomik yapı çökmüştü ve hatta tüm dünya bu harp esnasında inanılmaz bir ekonomik buhrana teslim olmuştu. Sadece savaşa taraf olan ülkelerin insanları değil, tüm cihanın insanları bu akıl almaz harpten en yüksek düzeyde etkilendiler. Üzücü olan bir diğer konu da Almanya, Polonya gibi ülkelerdeki Yahudi nüfusun soykırıma uğramasıdır. Yıllar geçmesine rağmen bu acı ve utanç halen dünyanın içinde hissettiği bir kara leke olarak kalmaktadır. Tüm bu konularla ilgili çeşitli kitaplar yazılmıştır ve yazılmaya da devam ediliyor. Çoğu gerçek hikâyelerden oluşan hikâyelerden alınmış olsa da kurgu düzeyinde olan kitaplar da mevcuttur. Dönemin iktisadi, sosyal durumlarını anlatan ve Yahudi soykırımını hatırlatan dram ağırlıklı kitaplar ağırlığını korusa da, macera ve aksiyon yönünü ele alan yapımlar raflardaki yerlerini almış durumdalar.

İkinci Dünya Savaşının Anlatan Bazı Önemli Eserler

İkinci Dünya Savaşının Anlatan Bazı Önemli Eserler

Harp sonunda yakalanarak Rusya’ya esir düşen Hitler’in iki özel katibinin kanlı diktatörle ilgili anlattıklarının kitaplaştırılmış hali olan Hitler Kitabı, aslında Rus lider Stalin için yazılmış bir araştırma eseri niteliği taşıyor. Sonraları bu eserleştirilmiş ve satışa sunulmuştur. Çok önemli bir kaynak olarak arşivinizde bulunmasında önemli bir yarar var. Bir diğer tarihi öneme sahip kitap ise 2.Dünya Savaşı isimli, Donald Sommerville’in yazdığı kitaptır. Bu eserde 2. Cihan Harbinin tüm detaylarına değinilmeye çalışılmış. Sosyal, kültürel, ekonomik ve insani olgular irdelenmiş. O dönemin teknolojik gelişmelerinin savaşı hangi boyutlara taşıdığından, askeri stratejilerden, başarılardan ve başarısızlıklardan bahsedilmiş. Silah üretiminden sivil halkın seferberliğine kadar geniş bir konu ağını başarı şekilde anlatan yazar, dönemin savaşan ülkelerinin liderlerinin de detaylı profillerini okuyucuya sunuyor. Hitler’den Mussolini’ye, Winston Churchill’den Stalin ve Roosevelt’e kadar en önemli devlet başkanlarının ilişkilerini başarıyla anlatmış. Ali Önsan’ın çevirisi yaptığı eser 256 sayfa kalınlığına sahip. Diğer yandan Wolf Messing’in de çok güzel bir çalışması bulunuyor. Stalin Hitler Empati ve Gizemli Yahudi isimli bu kitap bir tarihi roman niteliğine sahip. Bu roman Stalin’in özel arşivinde saklanan bilgilerin gün ışığına çıkmış halleridir denebilir. William Shirer’in Nazi İmparatorluğu kitabı da o döneme ışık tutan etkili bir yapım. Nazi Almanya’sının doğuşu, yükselişi ve İkinci Dünya Savaşı’nın ardından çöküşünü anlatan kitap tarihi araştırma ve inceleme ürünüdür. Rasih Güran tarafından çevrilen eser ülkemizde o döneme ait bilgiler arayan meraklılara önemli bir kaynak olabilir.

En Çok Satanlarda Online İndirimler

Savaşlar her zaman yıkımın ve gözyaşının kaynağı olmuştur. Ne yazık ki iki cihan harbi de çok kişinin ölümü, sakat kalması, evsiz kalması gibi sonuçları da peşinden getirmiştir. Bu olağanüstü kaos dönemlerini anlatan kitaplar ve özellikle 2. Dünya Savaşını anlatan kitaplar online fırsatlarla birlikte okuyucuyu bekliyor. İdefix online mağazasından yapacağınız alışverişlerde indirimli fiyat avantajları ve taksit seçenekleri ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda D&R ve kitapyurdu internet alışveriş siteleri de ucuza kitap bulabileceğiniz mecralar. İnternetin sağladığı online indirimli fiyatları kaçırmamanızı öneririz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • Kitapyurdu
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları