Ihsan Oktay Anar: Ünlü Yazarın Kitaplarında İndirimli Online Fiyatlar

İhsan Oktay Anar Galeri

İhsan Oktay Onar özellikle kendine has üslubu ve anlatım tarzıyla birçok yazar eleştirmen tarafından saygı gören bir yazardır. 1960 yılında Yozgat'ta doğmuş, Ege Üniversite'sinde lisans, master ve doktorasını tamamlayarak emekli olmuştur. Birçok eseri oldukça büyük ilgi görmüştür. Özellikle son kitabı olan "Yedinci Gün" ise oldukça uzun bir zamandan beri kendisine sadık okuyucu kitlesi tarafından merakla bekleniyordu. Kullandığı üslupta genellikle benzetmelere oldukça yer vermesi ve insanı masal diyarında hissettirmesi ile Türk Edebiyatının en usta kalemlerinden biri oluştur. Okuyucuyu sıkmayan sürükleyici anlatımın yanında kullandığı tabirleri ile de oldukça farklı bir tarz oluşturur.

Şimdiye Kadar Yayınlanan Kitapları ve Konuları

Şimdiye Kadar Yayınlanan Kitapları ve Konuları

Oktay Anar'ın bu zamana kadar toplamda 6 adet eseri bulunmakta. Bunlardan neredeyse tamamı hala oldukça popüler ve yeni gelen nesil tarafından okunuyor, tercih ediliyor. Aralarında efsane olacak kadar iyi yazılmış romanlarda bulunmakta. Ünlü yazarın yazdığı en popüler roman ise ilk kitabı olan ve 1995 yılında yayınlamış olduğu "Puslu Kıtalar Atlası" isimli eseridir. Basıldığı tarihten itibaren oldukça büyük ilgi gören ve her yıl neredeyse basımı devan eden bu romanda yazarın felsefeci yönü romanda kendini hissettiriyor. Birçok farklı karakter ile okuyucuyu romana çekmeyi başarmış ve eleştirmenler tarafından tam not almıştır. Dil olarak Osmanlıca, Fars ve Arapça kullanılması da romana daha güzel ve ilgi çekici bir hava katmış, masalsı yönü ile tarihe olan ilgiyi derinleştirmiştir. 1996 yılında basılan Kitab-ül Hiyel ise yazarın ikinci kitabı. Birbirinden farklı üç hikaye anlatılıyor ve burada hırsın, azmin istendiği zaman ne kadar tehlikeli bir hale döndüğünü gösteriyor. Bu kitapta da asıl amacın sonsuzluğu bulmak ve ona ulaşmak olduğu belirtiliyor ve felsefi bakış açısı burada da sizi buluyor. 1997 yılında çıkardığı eser olan Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri adlı roman da ise yine bir önceki romana benzer olan bir takım kurmaca hikayeler ölüm meleği azrail ile canını almak istediği kişinin arasında birbirlerine anlatmakla geçiyor. Yazar üç yıl üst üste çıkardığı bu eserlerden sonra 2005 yılına kadar bir roman çıkarmamış ve sessizliğini Amat isimli romanla bozmuştur. İstanbul'dan kalkan ve romana adını veren Amat gemisinin içinde yaşanan olayları anlatmış ve romanı sonlandırmıştır. 2007 yılında çıkan Suskunlar eseri ise yine Osmanlı Dönemi ile alakalı kesitler sunar. Genel olarak ise musiki ele alınmıştır. 2012 yılında çıkardığı son eseri olan "Yedinci Gün" ise yine en çok satanlar arasında yerini alanlardan.

Yedinci Gün'de %30'a Varan Fırsatlar

İhsan Oktay Anar'ın kitapları oldukça popüler olan ve en çok satanlar arasında her zaman yer bulmuştur. Özellikle 2007 yılından sonra okuyucuları büyük bir merakla yeni kitabını beklemekteydi. Bu bekleyiş 2012 yılında son buldu ve "Yedinci Gün" adlı kitabı çıktı. Çıkar çıkmaz da en çok satanlar arasına girmiş durumda. Bu esere en uygun fiyatlar ile ulaşmak için Kitapyurdu ve idefix'u ziyaret edebilirsiniz. %30'a varan indirimlerin yanında fırsat kodları ile ek avantajlar yaratmak da mümkün. Bunun için size sunduğumuz fırsat kodlarına sitemizi güncel olarak ziyaret ederek ücretsiz ulaşın.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları