Ielts Kursu Istanbul: Şehir Fırsatlarında İnanılmaz Kurs İndirimleri

IELTS Galeri

Artık yabancı dil öğrenmek bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk halini almış durumdadır. Özellikle İngilizce dünya dili seviyesinde bulunduğu için iş dünyası da dünya dili olan İngilizceyi bilen kalifiye elemanlar çalıştırmak istemektedir. Bunun yanı sıra sadece iş dünyası için de geçerli değildir bu kriter. Daha henüz eğitim aşamasındayken de yabancı dil öğrencilere gerekecektir. Zira bütün okullarda zorunlu olarak yabancı dil okutulmaktadır ve de bu yabancı dil genel olarak İngilizce olmaktadır. Bu yüzden de küreselleşen dünyanın gelişimine ayak uydurmak için muhakkak bu dili öğrenmek zaruri hale gelmiştir. Bu güne kadar dil seviyesini belirlemek için pek çok sınav yapılmıştır. Geçerlilik düzeyi dünya çapında olan en önemli sınav ise Ielts’dir. Bu sınav bir nevi seviye belirleme sınavı olarak bilinse de esasen işe alımlarda ve tüm eğitim kurumlarında geçerliliği olan gerçek bir sınavdır. Bu yüzden de sıkı hazırlanılması gerekir. IELTS kursu İstanbul gibi büyük illerimizde bulunabileceği gibi diğer illerimizde de rahatlıkla bulunabilir.

IELTS Kursu İstanbul Fırsatları İle İndirimli Fiyatlar

Hayatın her alanı başka bir sınav ile örülü durumda. İyi bir liseye gitmek için de iyi bir üniversite eğitimi almak için de yıllarca sınavlara hazırlanan öğrencileri yabancı dil eğitimine motive etmek oldukça güçtür. İyi bir üniversiteyi bitiren öğrenciler de gelecekleri hakkında olumsuz düşünüyor. Çünkü üniversiteyi bitirmek başlı başına iyi bir gelecek sağlamak için yetersiz kalabiliyor. Bu yüzden pek çok öğrenci artık yüksek lisans yapmak, gerekirse doktora seviyesine kadar ulaşabilmek gayretinde oluyor. Ancak eğitim hayatı boyunca peşini bırakmayan dil zorunluluğu yine karşısına çıkıyor; üstelik bu defa daha da ağırlaştırılmış hali ile. Öğrenci hangi bölümde okursa okusun, yüksek lisans yapmak için yabancı dil şartı aranıyor. Ne yazık ki pek çok geleceği parlak öğrenci de zamanında dil eğitimini önemsemediği için bu dönemlerde çok büyük sıkıntılar çekiyor. Esasen öğrencilerin ağır ders yükü altında ezilirken aynı zamanda yabancı dil eğitimi almalarını beklemek haksızlık gibi görünebilir, fakat hayal edilen gelecek için gerekli olan IELTS kursları öğrencilerin, gençlerin ve kariyer planlaması yapanların imdadına yetişiyor. International English Language Testing System adıyla bilinen bu sınav her ay 3 ya da 4 kez yapılıyor. Academic Module olarak bilinen sınav ile yüksek lisans ve doktora eğitimi alacak öğrencilerin başvuru koşulları karşılanıyor. Bu sınav ile aynı zamanda üniversitelerin İngilizce hazırlık bölümlerinden de muaf olunabiliyor. General Training Module olarak bilinen sınav ise Academic Module sınava oranla biraz daha kolaydır. Bu sınavdan geçenler ise genelde göçmenlik başvurusunda bulunabilme imkânı kazanmaktadır ve genelde sorular basittir. Bu sınavların genel itibari ile dört kademesi bulunur. Bunlar; dinleme, okuma, yazma ve konuşma kademeleridir. Sınava girip çıkılmasının ardından on üç gün sonra kurye ile kapınıza kadar gelen sonuca bakarak 9 puan üzerinden kaç puan aldığınızı öğrenebilirsiniz. İyi bir derece alabilmek için mega kentte yaşayanlar için IELTS kursu İstanbul fırsatlarını ve indirimlerini öneriyoruz.

Şehir Fırsatları Sitelerinden Uygun Fiyatlara İngilizce Kursları

Ayda 3 – 4 defa yapılan sınavlardan birine katılarak sizler de akademik kariyeriniz için ilk adımı atabilir, dilinizi geliştirerek binlerce aday arasından şirketlerin ilk tercihi haline gelebilirsiniz. Bunun için uzmanlardan oluşan kurslardan faydalanmanızı öneriyoruz. Dil öğretimi konusunda yeterli deneyime sahip, hedeflediğiniz sınav için gerekli tecrübeyle sizi yönlendirebileceğini düşündüğünüz kurslara online şehir fırsatı sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bonubon ve Yakala.co gibi online fırsat siteleri sizleri daha iyi yönlendireceklerdir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları