İbrahim Erkal Şarkıları: En Çok Satanları İndirimli Online Alışverişte

İbrahim Erkal Galeri

İbrahim Erkal 10 Ekim 1967’de Erzurum Narman’da doğdu. Babası ziraat işçiliğinden emekli annesi ev hanımı olan sanatçı altı kardeşten en büyüğüdür. İlköğretimi, Ortaokulu ve Liseyi Erzurum Narman’da bitirdi. Müziğe ilkokulda çaldığı flüt, mandolin ve bağlama ile başlayan sanatçı, Liseden sonra Ankara’da Musa Eroğlu Müzik Eğitim Merkezinde solfej ve nota dersleri aldı. Aynı zamanda akşamları Ankara’da sahne almaya başladı. Askerliğini yaptıktan sonra Erzurum’a geri döndü. Daha sonra İstanbul’a müzik için değil çalışmak ve eğitim görmek için geldi. 1991 yılında piyanist udi olarak sahne almaya başladı. İstanbul’da garsonluk yaparken aynı zamanda Telden Dile Müzik Merkezinde müzik eğitimi almaya devam etti. Sene 1991’di ve sanatçı ilk defa Piyanist olarak ve Udi olarak sahnelerdeki yerini aldı. Bu sahne hayatı onun ilk albümünü yapmaya teşvik edecekti. Tekirdağ’da ilk albüm çalışmalarını bitirerek İstanbul’a geri döndü. Çalıştığı senelerde ilk çıkardığı albümü olan Tutku’nun çalışmalarını bitirdi bitirmesine ama eserlerini birçok plakçıya dinletmesi olumlu bir sonuç doğurmadı. Memleketine dönüyorken rastgele karşılaştığı İskender Ulus, sanatçının hayatını değiştiren kişi oldu. İbrahim Erkal şarkılarını Türkiye ile tanıştıran kişi de böylelikle Ulus Müziğin sahibi İskender Ulus olmuştur.

En Sevilen Şarkıları ve Sanat Yaşamı

En Sevilen Şarkıları ve Sanat Yaşamı

1994 yılında Tutku albümünü çıkardıktan sonra solist olarak çalışmaya başladı. İkinci albüm hazırlığı için çalıştığı işini bıraktı. 1995’te Sıra Bende-Aklımdasın adlı albümünü piyasaya çıkardı. Bu albümü radyolarda hit olmaya başladı. Belli bir süre sonra sanatçının Aklımdasın, Sevmesende Olur, Bekarlık ve İnsafsız parçaları televizyonların Top 10 listelerini süslemeye, radyoların en çok istenen şarkıları olmaya başladılar. Hemen ardından 1996 yılında Gönlünüze Talibim isimli albümü müzikseverlere sundu. Albümde bulunan Canısı adlı parça herkesin dilinde dolaşmaya başladı. Bu parça o kadar fazla sevildi ki adeta bir Canısı furyası başladı; İnsanlar arabalarının camlarına Canısı yazıyorlar, sevdiklerine bu şekilde hitap ediyorlardı. Sanatçı kimliğinin yanı sıra kendi albüm şarkısı adı olan Canısı adlı bir filmde oynadı. Hemen ardından televizyonda dizisi verilmeye başlandı ve çok ilgi gördü. İbrahim Erkal şarkıları birçok ünlü tarafından istenildi. Dördüncü albümü olan Sırılsıklam 1997 yılında çıktı ve diziye çevrildi. Bu dizi de 36 bölüm yayınlandı. Başarılarını her geçen gün katlayan sanatçı beşinci albümü olan De Get Yalan Dünya 2000 yılında çıktı. Kendi şarkılarının haricinde Türk halk müziğinden birkaç parçaya da albümünde yer verdi. Başarılarına 2001 yılında çıkan Su Gibi ve 2002 yılında çıkan Aşkname ile devam ettirdi. 2003 yılında evlenen sanatçının 2004 yılında Dilara isimli bir kızı oldu. Aynı yıl Gönül Limanı albümünü çıkardı. 2006’da Yüreğinden Öpüyorum Gülüm,2008’de Aranağme,2011’de ise son albümü olan Burnumda Tütüyorsun’u müzikseverlerle buluşturdu. İbrahim Erkal şarkıları Türkiye’nin her kesimine hitap eden, sevilen şarkılar olmaya devam ediyor.

Cazip Fiyata Online Alışveriş Fırsatı

Erkal ülkemizin bir dönemine Canısı parçası ile damga vurmuş bir sanatçı. Müzisyenin tüm çalışmalarına idefix müzik mağazasından indirimli online fiyatlar eşliğinde ulaşmanız mümkün. Koleksiyonunuza bu eserleri katmak isterseniz; aynı zamanda kaset veya plak satın almak isterseniz de idefix sitesinden geçmiş dönemlerin muhteşem seslerine online fırsatlar ayrıcalığı ile sahip olmanız mümkün. Online alışverişin tadına varın.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • idefix
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları