H&M

H&M Galeri

İlk mağazasını 1947'de İsveç'te açan H&M, uygun fiyata dizayn ürünler giymek isteyenlerin tercih ettiği bir marka. 38 ülkede 2.200 mağazası ve 87.000'i aşkın çalışanı olan H&M malların büyük bir kısmını Asya ülkeleri ve Türkiye'de ürettiriyor. Dünya çapında faaliyet gösteren bu firmanın en önemli özelliği şüphesiz ucuz olması ve buna rağmen en son trendleri, modadaki en son gelişmeleri yakından takip etmesi ve ürünlerine yansıtması. Hem her sezonun modasını yakalamak hem de uygun fiyata giyinmek isteyenlerin bir numaralı tercihi. Markanın 2008 yılından beri Avrupa'nın bir çok ülkesine hizmet sunan bir de H&M online shop'u var. Shop.hm.com'dan en son kolleksiyonları, indirimleri ve katologdaki hemen hemen bütün ürünleri incelemek ve satın almak mümkün, markanın Türkiye için henüz online alışveriş imkanı bulunmuyor.

Dünyaca ünlü tasarımcılar ve sosyal sorumluluk projeleri

Dünyaca ünlü tasarımcılar ve sosyal sorumluluk projeleri

H&M'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi de dünyaca ünlü modacı, tasarımcı ve sanatçı ile işbirliği yapmasıdır, bu konuda hatta diğer markalar için de öncülük yaptığını söylemek yanlış olmaz. 2010 yılının sonunda ünlü Lanvin markası ile birlikte hazırlanan kolleksiyon oldukça ilgi uyandırmıştı. Daha önce de Matthew Williamson, Sonia Rykiel, Stella McCartney, Jimmy Choo, Lagerfeld gibi meşhur tasarımcıların H&M kolleksiyonlarının yanı sıra akıllarda kalan bir de Madonna kolleksiyonu var. Öte yandan markanın bir de sosyal sorumluluk projelerine katkıları var, Greenpeace'i desteklemek için hazırlanan T-Shirt kolleksiyonu veya ünlü oyuncuların, müzisyenlerin tasarladığı H&M T-Shirtlerin Aids projelerine katkı amacıyla satılması bir kaç örnek sadece.

En Son H&M Koleksiyonları Artık Türkiye'de

Uzun süre beklenilen H&M Türkiye'de ilk mağazasının açılışını 2010 yılında nihayet gerçekleştirdi. 6 Kasım tarihinde, ilk İstanbul mağazası, Avrupa yakasında büyük bir şölenle açıldı. Mağaza, Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri ve Avrupa'nın da en büyük üçüncü alışveriş merkezi olan Forum İstanbul'da, ikinci İstanbul mağazası ise İstinye Park Alışveriş Merkezi'nde açıldı. İlk İstanbul mağazasının açılışı oldukça büyük izdihama yol açtı. Açılışın ardından ilk bir saatte H&M İstanbul mağazasını 2.000'in üzerinde alışveriş meraklısı ziyaret etti. H&M Türkiye açılışında bir de sürpriz yapıldı, alışveriş yapan ilk 1000 kişiye 10'ar liralık alışveriş çeki verildi. H&M İstanbul'un ardından, Ankara Cepa ve Gordion alışveriş merkezlerinde de sizlerle buluşuyor.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları