Hikaye Kitapları: En Ünlü Kitapları İndirimli Olarak Online Satın Alın!

Hikaye Kitapları: En Ünlü Kitapları İndirimli Olarak Online Satın Alın! Galeri

Nedense hikaye kitapları denince, çocukluğumuz ve çocukluğumuzda okuduğumuz kitaplar aklımıza gelir. Her yaş grubuna yönelik hikaye kitapları mevcuttur. Bu kitaplar romandan da etkilidir. Upuzun tasvir cümlelerini okudukça, adeta mehtabın altında bir hamakta göz kırpan milyonlarca yıldızlara karşı sallanır gibiyizdir. Hikaye kitaplarında, çocuksu masum duygudan, duygusal, romantik aşka dair maceraların içinde baş kahramanın yerine kendimizi koyabiliriz. Herkesin bir aşk hikayesi vardır. Herkesin kalbinin pırpır ettiği ve aklını başından alıp, duygularının esir aldığı bir dönemin buruk acısı vardır. Hikaye kitaplarının diyalog romanlardan farkı, gerektiğinde insanın kendi iç benliğinde kendi kendine konuşarak, monolog bir duygu seline şahit olabiliriz. Hikaye kitaplarında evrene bile sığdıramadığımız samimi duygularımızı, bir küçük noktaya sığdıracak kadar özveri ve cesaretle mütevazi bir ev sahipliği yapabiliriz. Bir roman bir kalbi etkiliyorsa, bir hikaye insanın bütün hücrelerini ele geçirebilmektedir. İnsanı insan yapan hikaye kitaplarının içerdiği ana fikir sonuç olarak mutlaka huzur ve mutluluktur.

Hikaye Kitapları

Bir ders ya da bir öğüt niteliğinde yazılan bu kitaplar birçok kişinin beğenerek severek okuduğu kitaplar arasındadır. Her türde, her konuda her yaşa göre yazılan hikaye kitapları özellikle çocukların daha çok ilgisini çekmektedir. Bu kitaplardaki betimlemeler ve anlatımlarla insan büyülü bir dünyanın içinde kendisini buluverir. Bu kitaplara örnek verecek olursak; Jeff Kinney “Saftirik Greg'in Günlüğü Panik Yok! “ Çocuklar için eğlendirerek eğitici dersler veren bu kitap seri olarak en çok beğenilen kitaplar arasındadır. Bir diğer kitap ise; Mustafa Orakçı’dan “Levent Kapadokya’da” ve birçok gezi serüveninin anlatıldığı diğer serilerinde de eğlenceli bir seyir günlüğünü okuyabilirsiniz. Bir başka kitap ise; Cüneyd Suavi “Kırk Gram Tebessüm” mizah unsurunun işlenerek belli konulara değinilen bu kitap ise beğeni kazanmıştır. Hikaye Kitapları serimizde sıradaki kitap ise; Ulysses Moore “Zaman Kapısı” içinde çocuk ruhunu kaybetmeyen herkesin okuyacağı bir macera kitabı. Bir çırpıda okunarak bitirilecek kitaplar arasındadır. Değerli bir başka kitap ise; Cahit Zarifoğlu “Yürekdede İle Padişah” İki yaşlı birbirini seven iki kişinin saraya yollarının düşmesi ile padişah ile arasında geçen olayların anlatıldığı bu kitapta yine keyifle okunarak bitirilecekler arasındadır. Bir diğer kitap ise; Birsen Ekim Özen “Şirin” yine birçok seri olan eğitici ve öğretici konuların işlendiği bu kitapta çocukların beğenerek okudukları kitaplar arasındadır. Zevkle okunan bir başka kitap ise; Mehmet Akif Ersoy “Safahattan Hikayeler” birçok öğüt içeriğindeki bu kitapta en çok okunan kitaplar arasındadır. Sıralamamıza devam edecek olursak; Sema Maraşlı “En Güzel Hediye”, Aldous Huxley “Cesur Yeni Dünya”, Cahit Zarifoğlu “Kuşların Dili”, Shen Shixi “Çakal İle Kurt”, Yusuf Asal “Okulda Curcuna Var”, Psikolog Tuncel Altınköprü “Altın Maske”, Evgene Trivizas “Beş Kilitli Sandık” kitaplarını örnek verebiliriz.

İndirimli Online Hikaye Kitap Satış Siteleri

En güzel öykü kitaplarını Webdenal, Hızlıal ve 7 / 24 Tıkla'da bulabilirsiniz. Birçok online alışveriş sitesinde hikaye kitapları mevcuttur. Her kitap fiyatı değişmekle birlikte diğer online indirimli kitap satın alabileceğimiz siteler ise “Kitapyurdu”, “İdefix” tir. Bu sitelerde birçok kitabı indirimli fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ve anında kargo ile bulabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları