Halı Yıkama Makinaları: Halı Yıkama Makinaları Online Alışverişte!

Teknoloji Ev Hanımlarının Hizmetinde Galeri

Ev hanımlarının en çok özen gösterdiği ve üzerinde en çok zaman harcadığı konulardan biri temizliktir. Tüm aile bireylerinin sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için evin her köşesinin sürekli olarak hijyenik tutulması gerekmektedir. Camlar, yer döşemeleri ve mobilyalar gibi düz ve pürüzsüz yüzeylerin temizliği genelde daha kolaydır ve çok fazla zaman almamaktadır. Ancak halı ve kilim gibi yere serilen tekstil ürünleri pek çok mikroorganizma ve bakterilerin yerleşmesine uygun ortam sağlayabildiğinden çok daha büyük incelikle temizlenmelidirler. Bu da ev hanımlarının çok yorulmasına neden olabilmektedir. Ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde üretilen son model halı yıkama makinaları bu işi bir külfet olmaktan çıkarmakta ve son derece kolaylaştırmaktadırlar.

Halı Yıkama Makinalarının Diğer Yöntemlere Göre Avantajlı

Halı Yıkama Makinalarının Diğer Yöntemlere Göre Avantajlı

Tüylü ya da bukle örgülü olsun halılar pek çok incecik liften oluşurlar. Gün içinde üzerlerinde biriken toz ve kirler üzerine basıldıkça bu ince liflerin arasından diplere doğru itilir. Diplerde biriken bu kalıntılar bakterilerin ve maytların yerleşerek çoğalması için son derece uygun bir ortam yaratmış olurlar. Özellikle evde emekleme çağında bir çocuk bulunuyorsa bu kirlilik son derece tehlikeli olabilir ve çocuğa bulaşarak mikrop kapmasına neden olabilir. Klasik elektrik süpürgeleri ne kadar güçlü bir çekiş gücüne sahip olurlarsa olsunlar bu kirleri dipten sökmekte çoğu zaman tam olarak başarılı olamamaktadırlar. Çünkü elektrik süpürgelerinin çalışma prensibi kuru temizlik üzerine şekillendirilmiştir. Yani kirleri su ve deterjanla çözmeden sadece emiş gücüyle yerinden çekmeye çalışırlar. Bu da yerleşik kirler üzerinde yeterince etkili olmamaktadır. Çoğu ev hanımı bu iş için elle temizleme yolunu tercih eder. Bu yöntemde deterjanlı su hazırlanır ve bir fırça, bez ya da sünger yardımıyla bastırılarak silinir. Oysa bu yöntemin pek çok dezavantajı bulunmaktadır. Öncelikle silme işi aşağı doğru bastırılarak yapıldığı için kirler liflerin içine daha da çok ittirilmiş olur. Suyla birleşerek aşağı doğru itilen bu kir birikintileri zamanla liflerin dibinde taşlaşmış kalıntılara dönüşür. Bu da halının yüzeyinin temiz görünmesi ama dibinde son derece kirli olması anlamına gelmektedir. Ayrıca bu iş son derece yorucu bir uğraştır. Halıları teras, bahçe gibi yerlerde hortumlarla yıkamak aşırı su harcanmasına neden olmakta, yıkama için ücret karşılığı temizleyicilere vermek ise fazla bir masraf yükü yaratmaktadır. Tüm diğer yöntemlerin yanında bir yıkama makinası satın alarak düzenli kullanmak en pratik ve hesaplı olan gibi görünmektedir.

Online Alışverişte Evin İhtiyaçları Hesaplı Fiyatlarla

Özellikle çocuklu ve kalabalık ailelerin yaşadığı evlerin ihtiyacı hiçbir zaman bitmez. Sürekli olarak yeni araç gereçler ve temizlik malzemeleri alınması gerekir. Bu araçlar evin hanımının hayatını kolaylaştırdığı gibi aile bireylerinin de temiz ve düzenli bir evde yaşamalarına yardımcı olur. Halı yıkama makinaları ve benzeri ürünleri aile bütçesini zorlamadan online alışverişe özel indirimlerle satın almak için Darty ve Vestel E-mağaza gibi siteleri ziyaret edebilir, yüzlerce çeşit ürün arasından dilediğinizi seçerek satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Vestel E-mağaza
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları