Halı Saha Ayakkabısı: En Kullanışlı Markalar ve Online Alışveriş

Halı Saha Ayakkabısı: En Kullanışlı Markalar ve Online Alışveriş Galeri

Futbol dünya genelinde ilgi gören bir spor olduğu gibi, başta erkekler olmak üzere ülkemiz bireylerinin de en çok ilgi duyduğu spor konumunda. Bu ilgi genellikle, erkeklerin çocuk yaşta sabahtan akşama kadar sokaklarda top peşinde koşturmasıyla başlamıştır. Topa duyulan aşk ileriki yaşlarda mekan değiştirerek artık sokaklarda değil, halı sahalarda devam etmek zorundadır. Futbol oynanan bu küçük modern sahalara "halı saha" denmesinin sebebi ise, top oynanan alanın çim renginde bir halıyla örtülü olmasıdır. Önceleri durum böyleyken artık halı sahalar da yerini suni çim sahalara bırakmıştır fakat "halı saha" kalıbı dillerde yer ettiği için hala geçerliliğini koruyan bir terimdir. Hal böyle olunca, halı sahada oynanan futbol ve diğer sporlar da halı saha ayakkabısı kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Çünkü halı saha ayakkabısı, çim saha kramponları ve yakkabılarından çok farklıdır.

Yeteneğin En Büyük Destekçisi: Halı Saha Ayakkabısı

Futbol oynarken bir futbolcunun yeteneklerinden sonra gelen en önemli şey kullandığı ayakkabıdır. Ayakkabısıyla kendini ne kadar rahat hissederse, bu rahatlığını oynadığı futbola da olumlu bir şekilde yansıtır. Bu sebepten ötürü halı saha ayakkabısı satın alırken ince eleyip sık dokumalıyız. Peki bunu yaparken hangi koşulları göz önünde bulundurmalıyız? Bunun için iki koşul olduğunu söylemek mümkündür. Birincisi; ayağımıza uyum sağlamasına ve bizi rahat hissettirmesine dikkat etmeliyiz. İkincisi ise tabi ki ayakkabının dış görünüşü. Bu koşulları göz önünde bulundurarak pekala kendimize uygun halı saha ayakkabısını alabilirsiniz. Peki hangi marka hangi model halı saha ayakkabılarını satın alabiliriz? Dünyada spor giyim sektöründe başı çeken Adidas ve Nike firmaları halı saha ayakkabıları kategorisinde de birbirleriyle yarış içerisindeler. İki firmanın da gerçekten göze hoş gelen ve kullanışlı ayakkabılar ürettiğini söylemek mümkün. Adidas halı saha ayakkabısı modellerinden bahsedecek olursak, sadelikten hoşlanan kişiler Heritage modelini tercih edebilirler, bunun dışında en çok tercih edilen diğer modelleri ise; Adidas F5, Adidas F10, adiQuestra ve Predator Absolado'dur. Bu modeller arasında futbolcuların en çok tercih ettikleri model ise F serisidir. Nike halı saha ayakkabılarında ise şık görünüme sahip olmakla birlikte en çok kullanılan modeller ise; Nike Mercurial, Nike Tiempo, Nike Total 90 ve Nike CTR360'tır. Nike Mercurial'ın sarı, yeşil, mor ve daha birçok renk çeşidi bulunmaktadır. Saydığımız bu modeller arasında ise futbolcuların genellikle Nike Mercurial ve Nike Tiempo modellerini tercih ettiği görülüyor.

Halı Saha Ayakkabıları İçin Online Alışveriş

Halı saha ayakkabılarında Adidas ve Nike dışında diğer markalar pek fazla ilgi görmese de bu iki büyük firmayı halı saha ayakkabısı kategorisinde takip eden Lotto, Puma ve Umbro gibi firmalar olduğunu da söylemeliyiz. Adidas'ın kendi sitesinden Türkiye içi online alışveriş aktif olmadığı için, arzu ettiğiniz halı saha ayakkabısını eğer çok farklı bir modelini aramıyorsanız, en çok tercih edilen modeller pek çok online alışveriş sitesinde mevcut olduğundan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Nike'ın online mağazasına ise http://www.indirimlr.com/view/187600/ adresinden ulaşabilirsiniz. Fakat Lotto, Puma ve Umbro gibi markaların istediğiniz modellerine internet üzerinden aynı kolaylıkla erişemeyebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları