Gürcistan Batum: Gürcistan'a Günübirlik Turlar ve İndirimli Konaklama

Batum Galeri

Gürcistan güney Kafkasya’da, Karadeniz’e bakan doğu kıyı tarafında bulunmaktadır ve başkenti Tiflis’tir. Batum ise yine Gürcistan’ın Karadeniz kıyısı tarafında bulunan bir liman kentidir. 1921 tarihinden beri Gürcistan’ın bir parçasıdır. Gürcistan’ın ismi, Gürcistan Cumhuriyeti olarak da geçmektedir. Kuzey tarafında Rusya, güneyinde Azerbaycan ve Ermenistan, güneybatı tarafında ise Türkiye yer almaktadır. Gürcistan’ın batı sınırı Karadeniz ile belirlenmektedir ve Türkiye’ye uzaklığı yaklaşık 20km’dir. Ülkenin nüfusu 2009 yılı tahminlerine göre 4.260.000’dir. Batum’un nüfusu ise 250.000’dir, fakat bu sayı yaz aylarında katlanarak 750.000’lere kadar çıkmaktadır. 10 Aralık 2011 tarihinden itibaren, vizelerin kaldırıldığı Gürcistan’da kimlik ile geçiş uygulaması başlamıştır. Bu uygulama ile birlikte çoğunluk Türkiye’den olmak üzere, Gürcistan Batum’a da geçiş yüksek oranda artmıştır ve bu durum turizmin de hareketlenmesini sağlamıştır.

Liman Kenti Batum Ve Gezilebilecek Yerler Hakkında

Önemli bir liman kenti olan Batum, aynı zamanda yaz aylarında turizmin canlı olduğu gözde kentlerden biridir. Tropikal bitkiler ve botanik bahçelere sıkça rastlanan Batum’da görülmeye değer pek çok yer vardır. Bunlardan bazıları; Roma döneminden kalan Apsaros Kalesi, Mtsvane Kontshi Botanik Bahçe, Osmanlı’dan kalma Orta Cami, Batum Devlet Parkı, Akvaryum ve Sputnik Tepesi olarak sayılabilir. Apsaros Kalesi, Roma döneminde yapılmış tarihi bir mimaridir. Halk arasında Yeşil Burun olarak da adlandırılan botanik bahçe ise, Batum’un en güzel ve gözde yerlerinden biridir. Nadir rastlanan türde olan bu bahçe, müthiş Karadeniz manzarası ve yemyeşil doğası ile görülmeye değer yerlerden biridir. Botanik bahçede, pek çok iklimden bitkiye rastlamak mümkündür. Batum Devlet Parkı; Karadeniz’in kıyı kısmındadır, birçok kafe, plaj ve heykel bulunmaktadır. Akvaryum ise diğer mekânlar gibi Batum’un en çok ilgi çeken gözde mekânlarındandır. 2000 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir. Hem deniz hem de karada bulunan hayvanlar akvaryum ve hayvanat bahçesinde yer almaktadır. Sputnik Tepesi, Batum’un en yüksek tepelerinden biridir ve bu tepeye çıkarak şehri kuşbakışı olarak seyredebilirsiniz. Gezilip görülecek yerlerinin yanı sıra, kilometrelerce uzanan sahili oldukça etkileyici olacaktır. Karadeniz’in hoş, temiz suları ve çeşitli plajları da özellikle yaz aylarında en gözde yerler arasında bulunmaktadır. Oldukça bakımlı ve temiz plajlara sıkça rastlanmaktadır. Denizi ve yüzmeyi sevenler için tatil daha da eğlenceli bir hâl alacaktır.

Gürcistan Batum Otelleri Ve Günübirlik Turlar

Gürcistan Batum Otelleri Ve Günübirlik Turlar

Gürcistan Batum, yeni ve farklı yerler keşfetmek isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. Vize şartlarının da kalkmış olmasıyla birlikte ülkeye giriş oldukça kolay hale gelmiştir. Bu sayede dilerseniz günübirlik gezebilir, ailenizle veya sevdiklerinizle tatil yapabilir dilerseniz de konaklayabilirsiniz. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden olan Gürcistan Batum için internet üzerinden de konaklayacağınız yerlere bakabilirsiniz. Dilerseniz; Gezinomi, Tatil.com, Bavul.com, Otel.com sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Konaklama ve günübirlik turlar ile ilgili online indirimler hakkında bilgi sahibi olabilir ve hesaplı bir tatil yapabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tatil.com
  • Bavul.com
  • Otel.com
  • Gezinomi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları