Güneş Gözlüğü Markaları: En Ünlü Markalar ve İndirimli Fiyatları

Güneş Gözlüğü Markaları: En Ünlü Markalar ve İndirimli Fiyatları Galeri

Güneş gözlükleri, uzun zamandır kullanılan, güneşli yaz günlerinin ya da parlak karlı kış günlerinin en büyük dostu aksesuarlardır. Ancak güneş gözlüklerinin tarihine baktığımız zaman, ilk kullanan Çinlilerin amaçlarının çok farklı olduğu öğrenilmektedir. Çinliler, ateş dumanı ile karartarak elde ettikleri siyah camlı gözlükleri, duyguları veya fikirleri gözlerinden anlaşılmasın diye gözlerine takmakta iken bugünkü kullandığımız anlamıyla, ilk olarak İmparator Neron, antik çağlarda yeşil renkli mineral camlardan yapılmış bir gözlük ile güneş gözlüğünün temellerini atmıştır. Günümüzdeki formuyla ilk güneş gözlüğü ise 1752 yılında kullanılmaya başlanmıştır. O günlerde mavi veya yeşil olarak tavsiye edilen gözlük camları zamanla yaygınlaşarak her renk satışa başlanmıştır.

Güneş Gözlüğü Markaları

Güneş gözlüğü markaları denince akla gelen dünya devleri vardır. Rayban, Dolce&Gabbana, Armani, Police, Prada, Gucci, Bvlgari, Carrera, Dior, Givenchy, Versace, Vogue gibi markalar bu isimler arasında ilk akla gelenlerdir. Güneş gözlüğü markaları model konusunda adeta birbirleri ile yarışmakta, her sezon üretilen farklı ve çarpıcı modelleri ile tüketicinin arzuladığı aksesuarlar arasında yer almaktadır. Sağlamış oldukları polarize camlar, ultraviyole koruyucular, normal camlar, araba farlarından en az etkilenmeyi sağlayanlar diye uzayıp giden bir liste de cabası. Güneş gözlüğü markaları arasında seçim yapmak gerçekten zordur fakat tüketicinin, güneş gözlüğü seçerken markadan çok kullanışlı olup olmadığına bakması gerekmektedir. Modelin, tüketicinin yüz şekline uygun olup olmadığı, cam tipinin göz sağlığına uygun olup olmadığı, renk seçeneğinin tüketici beklentisini karşılayıp karşılayamayacağı gibi noktalara bakıp, ona göre seçim yapmak, güneş gözlüğü markaları arasından seçim yapmaktan daha uygun olacaktır. Burna ve kulaklara baskı yapmaması, mümkün olduğunca geniş bir alanı kaplıyor olması da aranan özellikler arasında olmalıdır. Ayrıca gözlük camlarında rengin koyu ya da açık olması zararlı ışınlardan koruma oranını artırıp azaltmamaktadır. Bu sadece görüntüyü aydınlatıp karartmakta etkilidir.

Güneş Gözlüğü Markaları ve Online Alışveriş İmkanları

Aslında güneş gözlüğü, bizzat denenerek, yüz anatomisine uygunluğu kontrol edilerek alınması gereken bir aksasuardır. Fakat daha önce denediğimiz veya yüz tipimize uyacağından emin olduğumuz güneş gözlüklerini, online olarak hizmet veren bazı alışveriş sitelerinden temin etmek de mümkündür. Hatta zaman zaman bu tarz online alışverişler daha uygun fiyata gelmekte, bütçeye dost olmaktadır. Gözlükmarket.in online gözlük alışveriş konusunda bize en çok seçenek sunan alışveriş sitelerinden sadece bir tanesidir. Dünyaca ünlü güneş gözlüğü markalarını bizlere %80'e varan indirim fırsatları ve kredi kartına taksit seçenekleri ile sunmaktadır. Kuz Optik, Ücretsiz değişim garantisi vererek alışverişlerinizi daha huzurlu gerçekleştirmenizi sağlarken kargolarınızı da ücretsiz göndermektedir. Lidyana.com da dünyaca ünlü gözlük markalarını tüketiciyle buluşturan bir diğer güvenilir online alışveriş sitesidir. Bunların dışında hepsiburada ve gittigidiyor gibi sitelerden de güneş gözlüğü markalarına ulaşmanız mümkündür. Ayrıca Trendyol, Markafoni, Limango, Morhipo gibi özel alışveriş klüplerinde düzenlenen kampalar ile dünyaca ünlü güneş gözlüğü markalarının ürünlerine uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Prada
  • Bvlgari
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları