Gülen Boya: Renk Kartelası, Sedef Boyalar ve Online İndirimli Fiyatlar

Gülen Boya: Renk Kartelası, Sedef Boyalar ve Online İndirimli Fiyatlar Galeri

Çevre insanın ruh halini etkileyen faktörlerden birisidir. Bulunulan ortamın rengi, dizaynı, dekorasyonu ve ışıklandırması kişinin enerjisini ve heyecanını etkiler. Örneğin bazı odalar ve evler insana dinginlik, sakinlik ve huzur verirken bazı odalar canlandırır, enerji verir ve heyecanlandırır. Bu farkı yaratan etkenler arasında en önemli iki neden, ortama hakim renkler ve ışıktır. Bu yüzden yaşanılan yerin iç dekorasyonunda verilen en önemli karar, baskın rengi ve dolayısıyla da duvar rengini seçmektir. Duvar renginin seçimi odanın tüm havasını ve tarzını belirleyeceği gibi odanın ışıklandırmasının ortamdaki yeterliliğini de etkileyecektir. Çünkü bazı renkler kullanılan çok az ışıkla bile odayı aydınlık ve ferah gösterebilirken; özellikle ışığı yutan, hatalı seçilmiş renkler kullanılan ışık ne kadar güçlü olursa olsun odayı loşlaştırabilir. Hatta kötü bir renk seçimi hatalı bir dizaynla da birleşirse, oda içinde yaşayanı tahammülsüzleştiren, boğucu ve basık bir hal de alabilir.

Renklerin Etkisi ve Renk Seçimi

Renk kartelasının içinde bir sürü renk arasından seçim yapmak zor bir iştir. Morlar, pembeler, yeşiller sarılar, kahverengiler… Bu yüzden renklerin karakterlerini düşünmek zaman zaman fayda sağlayabilir. Mor, gizemli ve güç temsil eden bir renktir. Bu onun tarihte kraliyet sembollerinde sıkça kullanılmasına sebep olmuştur. Ayrıca oldukça sevimli, canlı bir renk olmasına rağmen yoğun, baskın ve güçlü bir renk olması, iç mekanda tüm duvar için tercih edilmesini biraz riskli hale getirir. Kısa zamanda gözü yorabileceğinden, oda boğucu bir hal alabilir. Bu yüzden özellikle zıt renklerle birlikte kullanılarak ve özellikle odadaki detay obje ve süslemelerde tercih edilmelidir. Tüm duvar ve geniş yüzeylerde kullanılmak istendiğinde açık tonları, lilaya yakın renkler tercih edilebilir. Kahverengi ve yeşil doğaya ait renkler olduğu için evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilen renklerdir. Döşemeler, ahşap eşyalar, mobilyalar, kapılar gibi birçok detay ile ilişkilendirilerek uyum yakalanabilir. Özellikle kahverenginin hemen her tonu her dekorasyona rahatlıkla uydurulabilir. Modern tarz mobilyalar ile çağdaş bir görünüm yakalanırken, eskitme ahşapların hakim olduğu bir odayı mistik ve nostaljik bir hale de getirebilir. Bej ve Gri, açık renk boyalar içerisinde odalara en kolay uyum sağlanabilen, en uyumlu ve dengeli renklerdir. Özellikle bej, hiçbir kısıtlama olmadan her odada ve mekanda rahatlıkla kullanılabilen sofistike bir tondur. Asil, zarif, sık ve eskimeyen modası geçmeyen renklerdendir. Gri de tıpkı bej gibi evin her yerinde kullanılabilir ve göze batmak istenmeyen yerlerde, ortamın renklerini dengeleyebilir. Turuncu, enerjisi yüksek heyecanlı bir renktir. Evin özellikle güneş alan bölümlerinde tercih etmek ortama ekstra bir canlılık verir. Kırmızı, sıcak bölgelerde yoğunlukla kullanılan bir renktir. Sıcak, canlı ve coşkulu bir renktir. Gün ışığını fala alan evlerde, çocuk odası başta olmak üzere pek çok yerde kullanılabilir. Mavi, uygun parlaklığı seçilebildiğinde her yere, her tonu ile uygulanabilen zarif bir renktir. Sarı ise oldukça canlı bir renk olduğundan kolay yorabilen renkler arasında sayılabilir. Bu yüzden parlak bir tonunu kullanmak yerine daha sıcak fakat açık tonlarını ya da toprak tonlarını kullanmak zarif ve kullanışlı olur. Pembe, narin bir renk olduğu için kolay kolay boğmayan renklerdendir. Diğer renklerle olan uyumu sebebiyle ev dekorasyonuna uydurmak çok kolaydır. Biraz dişi, narin ve zarif bir renktir. Siyah, modası hiç geçmeyen asil bir renktir. Ortamın mimarisini ortaya koyan, odadaki tüm renkleri düzenleyen ve belirginleştiren bir renktir. Tüm renklerle kusursuz uyumu, onu her yerde ve her şekilde kullanabilmenizi sağlar. Renklerin kombinasyonu konusunda kararsız kalındığında, doğada ikisini herhangi bir şekilde yan yana görüp göremeyeceğimizi düşünmek her zaman fayda sağlar. Ayrıca gündelik hayatta birbiri ile kullanıldığını sık gördüğümüz renkler ve ressamların seçimleri incelenerek de kolaylıkla fikir yürütülebilir.

Polisan Gülen Boya ve Online Alışveriş İmkanları

Polisan Gülen Boya ve Online Alışveriş İmkanları

Polisan Gülen Boya, kendine hayran bırakan renkler içeren geniş bir kartelaya sahip bir marka. Her rengin her tonunu tüketicinin zevkine ve beğenisine sunuyor. İç ve dış cephe boyalarında birçok seçenek sunan marka, özellikle iç cephe boyalarında Decoart Sedef serisi ile dikkat çekiyor. İnci parlaklığında ışıltı etkisi yaratan sedefli yapısı bu boyaları diğerlerinden belirgin bir şekilde ayırıyor. Gülen boya’nın tüm renklerine Polisan markasının kendi sitesinden göz atabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Beğendiğiniz boyayı online alışveriş ile satın almak isterseniz Tekzen, Koçtaş ve Sahibinden internet sitelerini güvenle kullanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Koçtaş
  • TEKZEN
  • İNCİ
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları