Gözlük Fiyatları: İndirimli Dinlendirici, Numaralı ve Güneş Gözlükleri

Gözlük Fiyatları: İndirimli Dinlendirici, Numaralı ve Güneş Gözlükleri Galeri

Gözlük; insanların göz sağlığını ve gözünde bozukluk olan kişilerin görebilme oranını arttırmaya yarayan araçtır. Numaralı, dinlendirici ve güneş gözlüğü gibi çeşitleri vardır. Ürün seçiminde doktor kontrolünün etkisi kadar marka ve alacağımız yerinde önemi bir hayli büyüktür. Bazı markalar ürünlerini sunarken sadece numaralı veya sadece güneş gözlüğü gibi ayrı ayrı üretim yapabiliyorlar. Önemli olan alacağımız ürünü hangi markaların daha iyi ürettiği ve diğer gözlük fiyatlarına göre daha ekonomik oluşudur. Tabi ki her üründe olduğu gibi gözlük seçiminde de maddiyatın önemi vardır. Yani ürün seçiminde öncelikli olarak kalite ve ekonomi yer almaktadır. Ürün seçimi konusunda daha detaylı bilgiyi alttaki başlığımızda açıkladık. İncelemeye oradan devam edebilirsiniz.

Model Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünleri alırken, özellikle numaralı ürünleri alırken mutlaka bir doktor kontrolü gereklidir. Hatta gözlüğümüzü yenilerken bile bir muayeneden geçmemiz bizim için daha iyi olacaktır. Aksi uygulandığı takdirde düşük veya yüksek numaralı seçimlerde, gözdeki görme kaybı daha ileri seviyelere gelebilir. Hatta görmeme problemi yaşanabilir. Böyle sebepler doğurmaması açısından seçiminizi yapmadan önce mutlaka bir doktor kontrolünden geçmeniz önemle rica olunur. Güneş ve dinlendirici ürünlerde bu kadar büyük problemler doğurmaz. Ama yine de doktorunuza bu konuyla ilgili danışabilirsiniz. Özellikle alerjisi olan kullanıcılar danışırlarsa daha iyi olur. Gözlük fiyatları da ürün seçiminde önemli bir yer kaplıyor. Ucuz olsun diye garantisi olmayan markası duyulmamış kötü ürün tercihi yapmanız, uzun ömürlü kullanışlarınızda ve rahatlık söz konusunda problemler yaşatabilir. Güneş gözlüklerinde de aynı durum söz konusu ucuz, markası, adı belli olmayan markaları kullanarak gözlüğün kötü çerçevesi yüzünden gözünüzün üzerinde ve yüzünüzün kenarındaki çerçeveyle temas eden yerlerde kızarıklıklar ve rahatsızlıklar meydana getirebilir. Derimizde büyük rahatsızlıklar oluşturabilir. Göz sağlığı için dikkatli olmamız gerektiği gibi cilt sağlığımız içinde dikkatli olmalıyız. Bu yüzden ürün seçimi yaparken bu hususlara dikkat etmeniz önemle rica olunur.

Online Alışveriş Seçenekleri

Online Alışveriş Seçenekleri

En uygun fiyatlar ile en güzel modelleri, Daybuyday, Vipdükkan ve Zidaya'da bulabilirsiniz. Gözlük markaları konusunda markaların kalitesi genellikle çerçeveleri üzerinden esas alınır. Yani gözlüğün cam kısmının değeri ortalama her markada aynıdır. Yani gözlük fiyatları genellikle çerçevenin özelliğine göre yükselir veya düşer. Çerçeve fiyatları aslında ürün değerinin %70 gibi büyük bir kısmını kapsar. En popüler olarak görülen markalar RayBan, Skechers, Oakley, Fendi, Levis v.b markaları içermektedir. Bu ürünlerin fiyatları 40 Lira'dan başlayarak ürünlerin özelliğine göre 500, 600 Lira gibi rakamlara ulaşmaktadır. Bu saydığımız markalar genel olarak güneş gözlüğü üretiminde daha iyi ürünler vermektedir. Numaralı ürünlerin üretiminde ise daha çok; Titmus, Guess, Lacoste, Zimco ve yine Levis gibi markalar daha ön planda tutulan, daha iyi markalar arasında yer almaktadır. Numaralı gözlük fiyatları da 60 Lira gibi rakamlardan başlayıp, yine 500 ila 600 Lira gibi rakamlara kadar ulaşmaktadır. Ürün alımında öncelikli olarak optikler tercih edilebiliyor. Ama yine de eğer ürünümüz numaralı ise doktorumuzdan aldığımız tavsiyeye göre uygun numaralı ürünleri internetteki birçok alışveriş sitesinden alabiliriz. Güneş gözlüğü seçimlerimizde ise yine güvenilir bir markayı internetten alabiliriz. Bunu söylememizin sebebi internette daha uygun fiyatlara daha güzel ürünleri alabilme olasılığının daha yüksek olmasından dolayıdır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları