Gözlük Çerçeve Modelleri: Uygun Fiyatlı Online Çerçeve Fırsatları

Gözlük Çerçeve Modelleri: Uygun Fiyatlı Online Çerçeve Fırsatları Galeri

Gözlük, gözlerinde görme kusuru bulunan kişilerin kullandığı, hem optik bir düzenleyici, hem de estetik kaygı barındıran bir aksesuar. Yüze rahat uyum sağlaması, rengi, büyüklüğü, tarzı, sağlamlığı, kullanışlılığı önemli faktörler. Plastiklerde köprünün, metal olanlarda ise köprü üzerindeki plaketlerin burnu tam kavraması çok önemli. Saplarının yüz çeperiyle uyumlu bir uzunlukta oluşu, kulağa yaptığı baskı da rahatlık açısından önem taşıyor. Gözlük çerçeve modelleri plastik, kemik, titanyum ve metalden yapılmakta. Titanyumun hammadde olarak kullanılmaya başlanması ile yeni bir çığır açıldı. Titanyumun diğer malzemelere oranla çok daha hafif olması ve terden etkilenmemesi tercih edilmesindeki başlıca sebepler. Bunun yanı sıra daha pahalı teknolojilerle üretilebiliyor oluşu sebebiyle fiyatının yüksek olması ise dezavantajı. Kemik ve plastiğe oranla ince metal daha çok tercih ediliyor. Bunun sebebi ince olanların yüzde daha az yer kaplıyor ve görünüyor olması. Gözlerin çok küçük olduğu ya da fiziksel bir sorun bulunduğu varsayıldığında kalın çerçeveliler daha elverişli olabilir.

Gözlük Çerçeve Modelleri

Gözlük Çerçeve Modelleri

Gözlüğünüzün rengi ve biçimi elbette ki saçınız ve yüzünüzle, giyim stilinizle uyum içinde olmalıdır. Örneğin sarışınlar açık renkli ve koyu renkli aksesuarlardan kaçınmalıdırlar. Daha orta tonlarda, pastel renkler onlar için daha uygun olabilir. Esmerler hemen hemen tüm renkleri kullanabilirler, beyaz ve sarı renkler yüzünüzde çok fazla sırıtabilir ve bu itici bir görünüm sağlayabilir. Kızıl saçlılar mavi, sarı, turuncu gibi canlı renkleri tercih edebilirler. Puslu renkler ve gri kızıl saçlılarda kaçınılması gereken renklerdir. Kahverengi saçlılar kemik rengi, gri ve siyah, beyaz kullanabilirler. Büyük modeller gözlerinize bir anlam kazandırır. Yüz tipine göre hangi modelleri kullanabileceğimize gelince; Üçgen yüze sahip olanlar metal veya plastik, büyük ve köşeli aksesuar kullanmalıdırlar. Kare yüze sahip olanlar köşeli, dikdörtgen yüze sahip olanlar oval, yüzü kaplayacak modelleri tercih edebilirler. Oval yüze sahip olanlar her formu kendilerine yakıştıracaklardır. Yuvarlak yüze sahip olanlar küçük çerçeveleri tercih etmelidirler. O kadar çok çeşit arasından doğru tercihi yapmak da bir hayli zor olsa gerek.

Uygun Fiyatlı Gözlük Çerçeve Modelleri ve Online Fırsatlar

Optik Tunalı'da İndirimli Ürünler Bölümünde %50'ye varan indirimlerle online alışveriş yapabilirsiniz. Atlas Optik, Mesut Optik, Markafoni, Trendyol, Zidaya sitelerinde de %70'e varan indirimlerle evinizin konforunda alışveriş yapabilirsiniz. Bu sezon gözlüklerde kalın ve büyük çerçeveler, pembe, mavi, yeşil gibi çok renklilik ve renkli camlar moda. Göz problemi bulunmayan kişilerin de gözlük kullandığını görüyoruz. Bu ciddi imajı zenginleştiriyor ve artı bir şıklık yaratıyor. Erkek grubunda köşeli, kadın grubunda ise büyük ve oval çerçeveler tekrar popüler oldu. 70'li yılların çiçek çocuğu tarzı tam yuvarlak modeller de öyle. Metal hafif ve kullanışlı olması sebebiyle bu sezon da moda. Klasik formlar her sezon olduğu gibi bu sezonda da popüler.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Pastel
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları