Giyim Markaları: Türkiye'de Satış Yapan Giyim Markaları

Giyim Markaları: Türkiye'de Satış Yapan Giyim Markaları Galeri

Türkiye son yıllarda ekonomi yönünden oldukça iyi ilerlemeler kaydetti. Bu gelişimle beraber dünyaca ünlü birçok tanınmış giyim markaları Türkiye'nin her yerine bayilerini açtı. Türkiye'de şuanda faaliyet gösteren yüzlerce giyim markası var. Bu markaların başlıcaları: Abercrombie & Fitch, Adidas, Armani Exchange, Beta, Big Blue, Calvin Klein, Collezino, Converse, Dagi, Derimod, Desa, Dexter, Diesel, Divarese, Dkny, Dockers, Dolce&Gabbana, Dsquared, Esprit, Fendi, G-Star, Gap, Gas, Guess, Hotiç, IceBoys, Kiğılı, Lacoste, LC Waikiki, Lee, Lee Cooper, Levi's, Little Big, Lumberjack, Mavi Jeans, Network, Next, Oxs, Prada, Puma, Replay, River Island, Rodi Jeans, Sabri Özel, Seven Hill, T-Box, Tergan, Tiffany, Timberland, Tommy Hilfiger, U.S. Polo Association, United Colors of Benetton, Vakko, Versace, Wrangler ve Zara.

Giyim Markaları ve Marka Seçimi

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm giyim markaları sıkı bir rekabet ortamı içinde bulunduklarından, bu markaların hepsi en kaliteli ürünü en ekonomik fiyata sunmaya çalışıyorlar. Kaliteyi ucuza alarak kazanan ise yine bizler oluyoruz. Her şey güzel, fakat hangi markayı tercih etmeliyiz? Bu sorunun cevabı tamamen size kalmış. Bunu belirlerken, alışverişe çıkmadan sıkı bir piyasa araştırması yapmalıyız. ''Acaba hangi marka daha kullanışlı ürünler satıyor, hangi giyim markalarında indirimler var, hangi markanın fiyat aralıkları bize daha uygun geliyor''; bu soruların yanıtlarını aramalıyız. Marka seçimini alışverişte mağazaları tek tek gezerek de yapabiliriz. Giyimde marka kadar önemli diğer bir faktör ise bize yakışan ürünleri almaktır. Sadece giyim markaları için yakışmayan bir şeyi almak yapacağımız en büyük hatalardan olur. Spor giyimde ise genelde Nike, Adidas, Puma olmak üzere; Asics, Jump, Kappa, Kinetix, La Gear, Le Coq Sportif, Lescon, M.P, Molten, Pony, Reebok, Umbro gibi markalar da tercih edilmektedir. Bu markaların ürün portföyü çok geniş olmakla beraber ürünleri de gerçekten kaliteli. Daha ayrıntılı bilgi için markaların internet sitelerine de bakabilirsiniz. Marka seçiminde diğer önemli bir faktör ise sağlık. Özellikle bebek ve çocuk giyiminde ürün seçimi konusunda daha dikkatli olmalıyız. Bunun için tanınmış büyük markalardan alışveriş yapmakta fayda var. Bebek ve çocuk giyim markalarını ise şöyle sıralayabiliriz; Albimini, AkkonBaby, Avent, Best Kids, Cefri Kids, Chicco, Çevik Bebe, Graco, İdilBaby, İlkadım Bebek, Jeneverkids, Kraft, Jeneverkids, Peg Perego, Sevi Bebe, Sleeper Baby ve SweetyKids.

Giyimde Online Alışveriş

Her sektörde olduğu gibi giyimde de online alışveriş oldukça gelişti. Neredeyse tüm giyim markalarının ürünlerini internet üzerinden almak mümkün ve oldukça kolay. Bazı giyim markaları direk olarak kendi sitelerinden ürünlerini satarken bazılarının ürünleri ise kendilerine ait olmayan internet siteleri üzerinden satışa sunuluyor. Her iki durumda da iyice araştırılmadan ürün almak doğru değil. İnternet üzerinden ürün alırken öncelikle site güvenliğine çok dikkat etmeliyiz. Dikkat etmemiz gereken diğer bir nokta ise sitedeki ürünlerin beğenilmediği veya tüketicinin bedenine uymadığı takdirde iadesinin veye değiştirilmesinin mümkün olup olmadığı. Ürün alacağımız sitenin ödeme seçeneklerinden bize en uygun giyim markalarını olanı seçmeliyiz. Eğer site bizde güven hissi yaratmadıysa ödeme seçeneği olarak havale-eft seçmemiz en doğrusu olacaktır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kinetix
  • Bebe
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları