GittiGidiyor

GittiGidiyor: Türkiye’nin En İşlek Alışveriş Merkezi


2001 tarihinde Türkiye’nin her köşesinden alıcılarla satıcıları bir araya getirme hedefiyle kurulan GittiGidiyor (gittigidiyor.com), e-ticaret sektörünün gelişmesi için internet kullanıcılarına güvenli ve eğlenceli bir online alışveriş merkezi sunmanın gerekliliğini stratejisinin merkezine oturttu.

Online alışveriş'te “Sıfır Risk Sistemi” olarak adlandırılan bir sistemi ödeme sistemi olarak belirleyen site, bu sayede hem alıcıyı hem de satıcıyı muhtemel dolandırıcılık olaylarından korumayı amaçladı. Bu sistemle gerçekleştirilen online alışverişlerde alıcı ürünü deneyerek alma şansına sahip olurken, satıcıya yapılacak olan ödeme gittigidiyor.com tarafından güvence altına alınmış oldu. Online alışveriş'te güvenliği böylesine yüksek bir seviyeye çıkarmayı başaran GittiGidiyor, kuruluşunun üçüncü yılını geride bıraktığında 100 bin kullanıcıya ulaşmayı başardı.

GittiGidiyor birinci yılından itibaren açık arttırma yoluyla online alışveriş yapmanın yanısıra “HemenAl” seçeneğiyle bir ürünü beklemeksizin alma opsiyonuna da sahip olan kullanıcılara, 2003 yılından itibaren dünyada ilk olarak açık artırmada taksit seçeneği hizmeti sunuldu.

2004 yılından itibaren ise satıcılara gittigidiyor.com üzerinde kendi dükkanlarını açma hizmeti sunulmasıyla işlerini e-ticaret marifetiyle büyütme olanağı sağlandı.

E-Ticaret'te Dev Girişim: GittiGidiyor ve eBay Ortaklığı

2007 yılında kullanıcı sayısını 1 milyona çıkararak online alışveriş'te en çok tercih edilen alışveriş merkezlerinden biri olan gittigidiyor.com, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi addedilen eBay'in kuruluşa ortak olmasıyla birlikte hizmet çeşitliliğini arttırdı. Kısa bir süre önce imzalanan anlaşma gereği eBay, GittiGidiyor'un %93 hissesini alarak iştirak oranıyla çoğunluğa geçecek.

Geniş Ürün Yelpazesi

Yeni ürünlerin yanında en çok tercih edilen ürünlerden ikinci el araba gibi ikinci el ürünlerin de satışa sunulduğu ve oldukça rağbet gördüğü online alışveriş sitesi, "elektronik, bilgisayar, cep telefonu, sağlık, kozmetik, giyim, aksesuar, oyuncak, hobi, ..." gibi yaklaşık 20 kategori altında listelenen binlerce ürün yeni sahiplerini bekliyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • GittiGidiyor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları