Gelin Başı Modelleri: En Popüler Gelin Saçı ve Örgü Tasarımları

gelin Galeri

Bir kadın, hayatında başrolünde olduğu kaç gün yaşar? Doğduğu günü hatırlamaz, öldüğü gün zaten orada değildir. Daha sonraki doğum günlerinde ise muhtemelen aramasını bekledikleri onu hatırlamaz. Anne olduğunda odak noktası hep bebektir, mezuniyet töreni ise günü yüzlercesi ile paylaştığı için sayılmaz. Kabul günlerinde yorgunluktan anın tadına varamaz. Böylece geriye sadece düğün töreni kalır. Başrolü damat ile paylaştığı halde rolü çalan ve bakışları üstünde toplayan hep gelindir. Edası, makyajı, elbisesi ve saçı ile bir kadının günün yıldızı olduğu an işte bu andır.

Bir Kadının Başrolünde Olduğu Gün; Düğün

Bir Kadının Başrolünde Olduğu Gün; Düğün

Düğünlerde kadının giydiği forma olarak sayılan gelinliğin biçimi, yöreye ve kültüre göre değişkenlik gösterir. Modaya uygun ve ailenin sosyal yapısını yansıtan giysi ile arz-ı endam edilip, özel yapılan saçlar ve aksesuarlar ile de görsel bütünlük sağlanır. Düğün, hayatının aşkını bulduğuna inanan iki insanın özel bir kutlama ile bunu sevdiklerine ilan etmesi ve onlar ile bu günü paylaşmasıdır. Düğüne karar verilip tarih konulduktan sonra iki evi de bir telaş kaplar, ancak en çok işi olan kuşkusuz gelindir. Bilhassa o gün nasıl görüneceği konusunda daha önce hiç olmadığı kadar uğraş verir, araştırma yapar. Yardımına koşan kardeş, arkadaşın yanında dergiler ve internet sitelerinden de destek alacaktır. Katologlar incelenir. Son trend gelinlikler ve saç şekillerine bakılır. Giysisine ama en çok da yüzüne yakışacak bir model seçilmeye çalışılır. Ancak modası geçmeyen belli başlı örnekler de yok değildir. Zerafetin simgesi ve prenses gibi hissettirecek taçlı gelin başı modelleri ilk sırada yer alır. Uzun bir saç için ise kurtarıcı olacak ve hemen hemen her kadına yakışacak olan ise topuzlardır. Ayrıca topuz yapılmış saçta takılar ve yüzün ışıltısı daha iyi görünür. Omuzların açıkta kalması da feminen bir hava verir. Topuzun arasına serpiştirilen inci taneleri ve çiçek dokunuşları ile romantik bir görünüş de elde edebilirsiniz. Ve aslında en çok tercih edilme nedeni ise düğün boyunca bozulmadan kalmasıdır. Gelin başı modelleri arasında saçı yandan toplamayı tercih ederseniz olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Saçlarınız da çocuksu ve cıvıl cıvıl bir imaj için örgüyü de kullanabilirsiniz. İddiasız görünen bir diğer şekil ise at kuyruğu şeklinde toplanan saçlardır. Bu model ile ortamın verdiği ağırlık ve gerilimi bir nebze daha yumuşatıp gençliğin enerjisini koruyabilirsiniz.

Her Yüze Yakışacak Trend Saç Modelleri

Kısa saçlılar için olan modellerden, topuza, aksesuar kullanılandan, dağınık bırakılana, en popüler ve tercih edilen gelin başı modellerini ve düğün hazırlığı yaparken ihtiyacınız olacak bilgileri dugun.com internet sitesinde bulabilirsiniz. 2012 yılının trendi ise bir önceki yıl olduğu gibi yine örgü yapılan saçlardır. Saçlarınız kısa olsa bile üzülmeyin, postişler ve eklemeler ile bu engeli ortadan kaldırabilirsiniz. Şık, rahat ve bohem bir görünüm elde edilen örgülü saçların fransız örgüsü, sepet ve balıksırtı şeklinde dizayn edilen çeşitleri var. Bir diğer web sitesi olan gelinsaclari.com adresinden de farklı modelleri inceleyebilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İNCİ
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları