Garanti Bankası İnternet Bankacılığı: Online Hizmetler ve Başvurular

garanti internet Galeri

İşlemleriniz için banka şubesine gitmek zorunda olmadığınızı ve üstelik havale, eft gibi birçok işleminiz için çok daha düşük ücret ödeme ayrıcalığına sahip olduğunuzu hayal edin. Belki bundan çok az bir zaman önce bu gerçekten bir hayal idi. Ancak sanal internet şubeleri sayesinde pek çok kişi bu uygulamalara artık aşina olmuş durumda. Birçok ilkin sahibi Garanti Bankası İnternet bankacılığı ve telefon hizmetini bir arada sunan ilk isim olma özelliğine de sahiptir. Şubelerde yapabileceğiniz pek çok işlemi nette ve üstelik evinizin konforunda kolayca halledebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Hizmetleri İle Pek Çok Ödülün Sahibi

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Hizmetleri İle Pek Çok Ödülün Sahibi

1997 yılında hizmete geçen Garanti Bankası İnternet bankacılığını kullanabilmek için önce bir hesabınız olması gerekir. Şubeler aracılığı ile açacağınız hesaptan sonra size gönderilecek şifre ile sanal şubeye giriş yapabilirsiniz. Zaten hesabı bulunan müşteriler ise web üzerinden şifre ve parolalarını talep edebilirler. İnternet şubesi sayesinde zaman kaybı yaşamadan, hesaplarınız üzerinde tam bir kontrol sağlayabilirsiniz. İnternet şubelerinden uzak duranların tek korkusu sanal hırsızların vereceği zarardır. Antivirüs programları bazı durumlarda yeterli gelmeyebilir. Garanti, yaşanabilecek olumsuzluklar için özel bir güvenlik programı ile donatılmıştır. İlk kez siteye girdiğinizde bu güvenlik programını kolayca yükleyerek işlemlerinize gönül rahatlığı ile başlayabilirsiniz. Ancak şifre ve parolayı kimseye söylememek ve güvenilir olmayan bilgisayarlardan girmemek tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Garanti internet şubesinde yapabileceğiniz işlemlere kısaca bir göz atalım. Öncelikle nakit akışınızı kontrol edebilirsiniz. Yatırımlarınızı görüntüleyebilir, altın, döviz gibi yeni yatırımlar satın alabilir, elinizdekileri Türk parasına çevirebilirsiniz. Herhangi bir hesaba gönderim yapabileceğiniz gibi bir cep numarasına da para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Anlık hisse senedi hareketlerini izleyebilir ve alım, satım yapabilirsiniz. Faturalarınızı abone numarasını girerek ödeyebileceğiniz gibi otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Kredi başvuru yapabilir, mevcut kredilerinizin takibini gerçekleştirebilir ve kredi kartı ödemelerinizi halledebilirsiniz. Tüm bu işlemlerinden sonra ise online dekontunuzu oluşturup yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Sanal şubesine her girmek istediğinizde tarayıcı kısmına sitenin tam adını mutlaka yazın. Bu işlem, kopya siteler oluşturarak yapılan dolandırıcılığı önleyecektir. Garanti'nin resmi sayfasında yer alan "İnternet Şubesi" butonuna tıkladığınızda ayrı bir sayfa açılacak ve sizden müşteri numaranızı, şifre ile parolanızı girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdiğinizde sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza ayrı bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi ilgili alana yazdığınızda artık sanal şubeye adımınızı atmış olacaksınız.

Sanal Bankacılık Hizmetleri İçin Online Başvuru Yapabilirsiniz

Garanti, gerçek ve sanal şubeleri ile pek çok ödülün de sahibidir. En iyi banka ve en iyi internet bankacılığı ödüllerini toplayan Garanti, bu ödülleri arka arkaya alma başarısı göstererek alanında bir ilke de imza atmış durumdadır. Kullanışlı bir site tasarımı ve birçok işlemi kolayca gerçekleştirebilme fırsatı ise müşteri memnuniyeti de beraberinde getirir. Siz de, sunduğu hizmetlerden başka bir arzunuz olup olmadığını soracak kadar kendine güvenen bu bankanın internet şubesi müşterisi olmak istiyorsanız garanti.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları